Co je to?
Odborný výraz, definice slova Debugger. Co znamená pojem Debugger z kategorie Software?

Co je to Debugger? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Debugger

Debugger je název softwarového nástroje, utility. Jde o nástroj, který vývojářům slouží k vyhledání chyb v software ve fázi, kdy se software ladí. Umožňuje vidět zdrojový kód programu, se kterým se pracuje, takže je okamžitě viditelná chyba programátora.
Vývojáři většinou využívají integrovaný debugger, někdy se nabízí připojení na takovou utilitu, která je spuštěna nezávisle a externě. Zrychlí se tak celý proces ladění, protože je možno provádět ladění ve stejném okně, kde se vyvíjí program. Debugger může napomoci při zrušení ochrany proti kopírování nebo napomáhá při tvorbě herních módů.


Co je to Debugger? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Debugger. Co znamená pojem Debugger z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Debugger? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Debugger se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: pojem, Debugger, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, informace, Software, terminus technicus, terminologie, formulace, co je to Debugger?, přesný význam, co znamená, vysvětlení, názvosloví, definice pojmu, popis


Pojem Debugger je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Debugger? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Debugger je utilita / softwarový nástroj, který se používá pro hledání chyb při vývoji software ve fázi ladění. Většinou je možné zobrazit zdrojový kód laděného programu, takže je ihned možné vidět místo, kde se objevila programátorská chyba.

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Debugger ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Debugger ve Wikislovníku

Najít heslo Debugger ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Debugger na Youtube

Zkusit najít heslo Debugger ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Debugger ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Debugger například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Debugger? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Debugger? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debugger, odpověď na dotaz co je to Debugger?. Víte např. kdo to je Olga Sehnalová? Znáte a víte kdo je Tereza Pergnerová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.