Co je to?
Odborný výraz, definice slova Debugger. Co znamená pojem Debugger z kategorie Software?

Co je to Debugger? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Debugger

Debugger je název softwarového nástroje, utility. Jde o nástroj, který vývojářům slouží k vyhledání chyb v software ve fázi, kdy se software ladí. Umožňuje vidět zdrojový kód programu, se kterým se pracuje, takže je okamžitě viditelná chyba programátora.
Vývojáři většinou využívají integrovaný debugger, někdy se nabízí připojení na takovou utilitu, která je spuštěna nezávisle a externě. Zrychlí se tak celý proces ladění, protože je možno provádět ladění ve stejném okně, kde se vyvíjí program. Debugger může napomoci při zrušení ochrany proti kopírování nebo napomáhá při tvorbě herních módů.


Co je to Debugger? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Debugger. Co znamená pojem Debugger z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Debugger je v sekci Software

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, wiki, Software, synonymum, heslo, Debugger, termín, Software, pojem, význam slova, co to je, lexikon, význam, slovo, popis, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Debugger je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Debugger? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Debugger je utilita / softwarový nástroj, který se používá pro hledání chyb při vývoji software ve fázi ladění. Většinou je možné zobrazit zdrojový kód laděného programu, takže je ihned možné vidět místo, kde se objevila programátorská chyba.

Další zdroje informací

Vyhledat termín Debugger ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Debugger ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Debugger ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Debugger ve vyhledávači Yandex

Najít termín Debugger ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Debugger ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Debugger například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Debugger? resp. co je to Debugger? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debugger, odpověď na dotaz co je to Debugger?. Víte např. kdo to je Klimatolog? Znáte a víte kdo je Náfuka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Software. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.