Co je to?
Definice výrazu Debugger. Co znamená odborný pojem Debugger z kategorie Software?

Co to je Debugger? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Debugger?

Debugger je název softwarového nástroje, utility. Jde o nástroj, který vývojářům slouží k vyhledání chyb v software ve fázi, kdy se software ladí. Umožňuje vidět zdrojový kód programu, se kterým se pracuje, takže je okamžitě viditelná chyba programátora.
Vývojáři většinou využívají integrovaný debugger, někdy se nabízí připojení na takovou utilitu, která je spuštěna nezávisle a externě. Zrychlí se tak celý proces ladění, protože je možno provádět ladění ve stejném okně, kde se vyvíjí program. Debugger může napomoci při zrušení ochrany proti kopírování nebo napomáhá při tvorbě herních módů.


Co je to Debugger? Význam slova, termín, Definice výrazu Debugger. Co znamená odborný pojem Debugger z kategorie Software?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Debugger můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Debugger je v kategorii software

Klíčová slova: popis, terminologie, terminus technicus, význam pojmu, software, přesný výraz, informace, heslo, odborný výraz, pojem, přesný význam, definice, vysvětlení, termín, Debugger, synonymum, formulace, co je to Debugger?


Pojem Debugger je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Debugger? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Debugger je utilita / softwarový nástroj, který se používá pro hledání chyb při vývoji software ve fázi ladění. Většinou je možné zobrazit zdrojový kód laděného programu, takže je ihned možné vidět místo, kde se objevila programátorská chyba.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Debugger ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Debugger ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Debugger ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Debugger ve Wikislovníku

Vyhledat termín Debugger na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Debugger ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Debugger například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Debugger? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Debugger? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debugger, odpověď na dotaz co je to Debugger?. Víte např. kdo to je Bohumil Hrabal? Znáte a víte kdo je Megera? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je software. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.