Co je to?
Odborný výraz, definice slova Debugger. Co znamená slovo Debugger z kategorie Software?

Co je Debugger?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Debugger?

Debugger je název softwarového nástroje, utility. Jde o nástroj, který vývojářům slouží k vyhledání chyb v software ve fázi, kdy se software ladí. Umožňuje vidět zdrojový kód programu, se kterým se pracuje, takže je okamžitě viditelná chyba programátora.
Vývojáři většinou využívají integrovaný debugger, někdy se nabízí připojení na takovou utilitu, která je spuštěna nezávisle a externě. Zrychlí se tak celý proces ladění, protože je možno provádět ladění ve stejném okně, kde se vyvíjí program. Debugger může napomoci při zrušení ochrany proti kopírování nebo napomáhá při tvorbě herních módů.


Co je to Debugger? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Debugger. Co znamená slovo Debugger z kategorie Software?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Tento text (Debugger) můžete sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Debugger patří do kategorie software

Klíčová slova: co je to Debugger?, význam pojmu, definice pojmu, vysvětlení, popis, odborný výraz, význam slova, heslo, lexikon, přesný význam, slovník, terminus technicus, terminologie, software, definice, formulace, informace, software


Pojem Debugger je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Debugger?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Debugger je utilita / softwarový nástroj, který se používá pro hledání chyb při vývoji software ve fázi ladění. Většinou je možné zobrazit zdrojový kód laděného programu, takže je ihned možné vidět místo, kde se objevila programátorská chyba.

Další informační zdroje o slovu Debugger

Vyhledat slovo Debugger ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Debugger na Google obrázcích

Hledat slovo Debugger ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Debugger ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Debugger na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Debugger ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Debugger například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka už zajisté víte co to je Debugger? resp. co vlastně znamená slovo Debugger? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debugger, odpověď na dotaz co je to Debugger?. Víte např. kdo to je Rostislav Václavek? Znáte a víte kdo je Sales manager? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v software. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, aplikace v laptopu, debugger, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.