Co je to?
Odborný výraz, definice slova Příkon. Co znamená pojem Příkon z kategorie Technika?

Co je to Příkon? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Příkon?

Příkon je označení fyzikální veličiny. Příkon odpovídá množství energie spotřebované za jednotku času. Značka výkonu jako fyzikální veličiny je P (z anglického Power). Základní jednotkou je watt (W). Poměr mezi výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje fyzikální veličina zvaná účinnost.


Co je to Příkon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Příkon. Co znamená pojem Příkon z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Příkon sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Příkon je v kategorii Technika

Klíčová slova: slovník, pojem, termín, význam pojmu, přesný výraz, Technika, formulace, Příkon, lexikon, heslo, co znamená, slovo, význam, wiki, co to je, informace, popis, odborné názvosloví


Pojem Příkon je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Příkon? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Příkon je fyzikální veličina, která vyjadřuje množství energie dodané za jednotku času. Značí se stejně jako výkon písmenem P, jeho základní jednotkou je v soustavě SI watt (značka: W). Poměr mezi (užitečným) výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje veličina účinnost.

Pro více informací o heslu Příkon zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Příkon na Google.cz

Vyhledat slovo Příkon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Příkon ve Wikimedia Commons

Najít slovo Příkon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Příkon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Příkon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Příkon například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Příkon? resp. co vlastně znamená slovo Příkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkon, odpověď na dotaz co je to Příkon?. Víte např. kdo to je Marek Wollner? Znáte a víte kdo je Kedra? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.