Co je to?
Výraz, termín, definice slova Příkon. Co znamená odborný pojem Příkon z kategorie Technika?

Co je Příkon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Příkon?

Příkon je označení fyzikální veličiny. Příkon odpovídá množství energie spotřebované za jednotku času. Značka výkonu jako fyzikální veličiny je P (z anglického Power). Základní jednotkou je watt (W). Poměr mezi výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje fyzikální veličina zvaná účinnost.


Co je to Příkon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Příkon. Co znamená odborný pojem Příkon z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Příkon můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Příkon je v kategorii technika

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, odborné názvosloví, termín, slovník, lexikon, technika, co znamená, definice, význam slova, přesný výraz, pojem, definice pojmu, Příkon, heslo, popis, terminus technicus, přesný význam


Pojem Příkon je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Příkon? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Příkon je fyzikální veličina, která vyjadřuje množství energie dodané za jednotku času. Značí se stejně jako výkon písmenem P, jeho základní jednotkou je v soustavě SI watt (značka: W). Poměr mezi (užitečným) výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje veličina účinnost.

Zkuste zjistit více informací o slovu Příkon v následujících zdrojích

Hledat slovo Příkon ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Příkon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Příkon na Google.cz

Zkusit najít pojem Příkon ve Wikislovníku

Hledat heslo Příkon ve Wikizdrojích

Najít termín Příkon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Příkon například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Příkon? resp. jaký je význam pojmu Příkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkon, odpověď na dotaz co je to Příkon?. Víte např. kdo to je Pavel Zacha? Znáte a víte kdo je Hydra? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Příkon i v jiné kategorii než v technika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.