Co je to?
Definice odborného termínu, slova Příkon. Co znamená pojem Příkon z kategorie Technika?

Co je Příkon?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Příkon?

Příkon je označení fyzikální veličiny. Příkon odpovídá množství energie spotřebované za jednotku času. Značka výkonu jako fyzikální veličiny je P (z anglického Power). Základní jednotkou je watt (W). Poměr mezi výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje fyzikální veličina zvaná účinnost.


Co je to Příkon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Příkon. Co znamená pojem Příkon z kategorie Technika?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Příkon? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Příkon patří do sekce technika

Klíčová slova: co znamená, terminologie, synonymum, vysvětlení, informace, heslo, přesný význam, slovo, význam pojmu, definice, význam slova, formulace, wiki, technika, terminus technicus, technika, pojem, definice pojmu


Pojem Příkon je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Příkon?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Příkon je fyzikální veličina, která vyjadřuje množství energie dodané za jednotku času. Značí se stejně jako výkon písmenem P, jeho základní jednotkou je v soustavě SI watt (značka: W). Poměr mezi (užitečným) výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje veličina účinnost.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Příkon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Příkon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Příkon ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Příkon na Google.cz

Vyhledat výraz Příkon ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Příkon ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Příkon například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je význam slova Příkon? resp. co to je Příkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkon, odpověď na dotaz co je to Příkon?. Víte např. kdo to je Pavla Břínková? Znáte a víte kdo je Hydra? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, hodinový stroj, příkon, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.