Co je to?
Odborný výraz, definice slova Příkon. Co znamená pojem Příkon z kategorie Technika?

Co je to Příkon? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Příkon?

Příkon je označení fyzikální veličiny. Příkon odpovídá množství energie spotřebované za jednotku času. Značka výkonu jako fyzikální veličiny je P (z anglického Power). Základní jednotkou je watt (W). Poměr mezi výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje fyzikální veličina zvaná účinnost.


Co je to Příkon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Příkon. Co znamená pojem Příkon z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Příkon je v kategorii Technika

Klíčová slova: význam slova, wiki, popis, Technika, terminologie, Příkon, odborný výraz, přesný výraz, termín, definice pojmu, co znamená, informace, slovník, pojem, přesný význam, co je to Příkon?, terminus technicus, synonymum


Pojem Příkon je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Příkon můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Příkon je fyzikální veličina, která vyjadřuje množství energie dodané za jednotku času. Značí se stejně jako výkon písmenem P, jeho základní jednotkou je v soustavě SI watt (značka: W). Poměr mezi (užitečným) výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje veličina účinnost.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Příkon ve Wikizdrojích

Najít heslo Příkon ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Příkon ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Příkon ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Příkon ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Příkon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Příkon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Příkon? resp. co se skrývá pod slovem Příkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkon, odpověď na dotaz co je to Příkon?. Víte např. kdo to je Textař? Znáte a víte kdo je Dylina? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.