Co je to?
Odborný výraz, definice slova Příkon. Co znamená pojem Příkon z kategorie Technika?

Co je to Příkon? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Příkon?

Příkon je označení fyzikální veličiny. Příkon odpovídá množství energie spotřebované za jednotku času. Značka výkonu jako fyzikální veličiny je P (z anglického Power). Základní jednotkou je watt (W). Poměr mezi výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje fyzikální veličina zvaná účinnost.


Co je to Příkon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Příkon. Co znamená pojem Příkon z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Příkon? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Příkon je v kategorii Technika

Klíčová slova: Technika, pojem, popis, formulace, význam pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, termín, odborný výraz, terminus technicus, definice, přesný význam, informace, synonymum, heslo, vysvětlení, slovník, Technika


Pojem Příkon je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Příkon dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Příkon je fyzikální veličina, která vyjadřuje množství energie dodané za jednotku času. Značí se stejně jako výkon písmenem P, jeho základní jednotkou je v soustavě SI watt (značka: W). Poměr mezi (užitečným) výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje veličina účinnost.

Více informací o pojmu Příkon lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Příkon ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Příkon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Příkon ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Příkon ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Příkon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Příkon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Příkon například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Příkon? resp. jaká je definice slova Příkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkon, odpověď na dotaz co je to Příkon?. Víte např. kdo to je Cukrář? Znáte a víte kdo je Dylina? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Příkon v jiné sekci než Technika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.