Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ytong. Co znamená pojem Ytong z kategorie Stavebnictví?

Co je Ytong?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ytong

Ytong je název značky produktů určených pro stavbu, které jsou vyrobeny z bílého pórobetonu. Typickou vlastností Ytongu je nízká váha, jednolitost, stabilita, tepelná izolace a možnost snadného tvarování, protože Ytong lze řezat. Tyto vlastnosti mají tvárnice díky vzduchovým pórům, které se tvoří při výrobě.
Používá se pouze křemičitý písek, voda, cement a vápno. Tyto suroviny mají pouze přírodní původ, takže výsledný produkt nemůže být zdraví škodlivý.


Co je to Ytong? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ytong. Co znamená pojem Ytong z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ytong s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Ytong se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, stavebnictví, informace, odborné názvosloví, synonymum, terminologie, co znamená, názvosloví, přesný význam, lexikon, přesný výraz, význam slova, termín, Ytong, terminus technicus, odborný výraz, vysvětlení, wiki


Pojem Ytong je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ytong můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ytong je značka stavebních výrobků z bílého pórobetonu. V České republice jej vyrábí společnost Xella CZ (součást nadnárodního koncernu Xella International).
Tvárnice značky Ytong jsou typické svou jednolitostí, nízkou hmotností, vysokou tepelnou izolací, stabilitou a snadnou opracovatelností (tvárnice lze libovolně řezat). Tvárnice lze použít pro stavbu samonosné až pětipodlažní konstrukce. V České republice se jedná o nejprodávanější značku výrobků z lehkého autoklávovaného betonu – pórobetonu.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Ytong na Youtube

Hledat frázi Ytong ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ytong ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Ytong ve Wikislovníku

Najít heslo Ytong ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ytong ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ytong například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Ytong? resp. jaký je přesný význam slova Ytong? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ytong, odpověď na dotaz co je to Ytong?. Víte např. kdo to je Zdeněk Junák? Znáte a víte kdo je John Stuart Mill? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Ytong i jinde než v sekci než v stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, bazén, ytong, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.