Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ytong. Co znamená pojem Ytong z kategorie Stavebnictví?

Co je Ytong? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ytong?

Ytong je název značky produktů určených pro stavbu, které jsou vyrobeny z bílého pórobetonu. Typickou vlastností Ytongu je nízká váha, jednolitost, stabilita, tepelná izolace a možnost snadného tvarování, protože Ytong lze řezat. Tyto vlastnosti mají tvárnice díky vzduchovým pórům, které se tvoří při výrobě.
Používá se pouze křemičitý písek, voda, cement a vápno. Tyto suroviny mají pouze přírodní původ, takže výsledný produkt nemůže být zdraví škodlivý.


Co je to Ytong? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ytong. Co znamená pojem Ytong z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ytong se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Ytong se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, termín, přesný výraz, odborný výraz, stavebnictví, pojem, vysvětlení, wiki, význam slova, terminologie, definice pojmu, lexikon, stavebnictví, co je to Ytong?, Ytong, odborné názvosloví, slovník, formulace


Pojem Ytong je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ytong? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ytong je značka stavebních výrobků z bílého pórobetonu. V České republice jej vyrábí společnost Xella CZ (součást nadnárodního koncernu Xella International).
Tvárnice značky Ytong jsou typické svou jednolitostí, nízkou hmotností, vysokou tepelnou izolací, stabilitou a snadnou opracovatelností (tvárnice lze libovolně řezat). Tvárnice lze použít pro stavbu samonosné až pětipodlažní konstrukce. V České republice se jedná o nejprodávanější značku výrobků z lehkého autoklávovaného betonu – pórobetonu.

Další zdroje informací o slovu Ytong

Zkusit najít termín Ytong ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Ytong ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Ytong ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Ytong ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Ytong ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Ytong ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ytong například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ytong? resp. co znamená Ytong? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ytong, odpověď na dotaz co je to Ytong?. Víte např. kdo to je Alfa samec? Znáte a víte kdo je Voltaire? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Ytong i v jiné kategorii než v stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.