Co je to?
Definice výrazu, termínu Ytong. Co znamená odborný pojem Ytong z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ytong? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ytong?

Ytong je název značky produktů určených pro stavbu, které jsou vyrobeny z bílého pórobetonu. Typickou vlastností Ytongu je nízká váha, jednolitost, stabilita, tepelná izolace a možnost snadného tvarování, protože Ytong lze řezat. Tyto vlastnosti mají tvárnice díky vzduchovým pórům, které se tvoří při výrobě.
Používá se pouze křemičitý písek, voda, cement a vápno. Tyto suroviny mají pouze přírodní původ, takže výsledný produkt nemůže být zdraví škodlivý.


Co je to Ytong? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ytong. Co znamená odborný pojem Ytong z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ytong s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ytong je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: pojem, synonymum, co znamená, terminologie, co je to Ytong?, wiki, termín, význam, význam pojmu, význam slova, Stavebnictví, informace, terminus technicus, definice pojmu, Ytong, přesný význam, názvosloví, vysvětlení


Pojem Ytong je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ytong?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ytong je značka stavebních výrobků z bílého pórobetonu. V České republice jej vyrábí společnost Xella CZ (součást nadnárodního koncernu Xella International).
Tvárnice značky Ytong jsou typické svou jednolitostí, nízkou hmotností, vysokou tepelnou izolací, stabilitou a snadnou opracovatelností (tvárnice lze libovolně řezat). Tvárnice lze použít pro stavbu samonosné až pětipodlažní konstrukce. V České republice se jedná o nejprodávanější značku výrobků z lehkého autoklávovaného betonu – pórobetonu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Ytong ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ytong ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Ytong ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Ytong ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ytong ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Ytong ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ytong například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Ytong? resp. jaký je význam slova Ytong? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ytong, odpověď na dotaz co je to Ytong?. Víte např. kdo to je Jan Sůra? Znáte a víte kdo je Zběh? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.