Co je to?
Definice výrazu, termínu Ytong. Co znamená odborný pojem Ytong z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ytong? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ytong?

Ytong je název značky produktů určených pro stavbu, které jsou vyrobeny z bílého pórobetonu. Typickou vlastností Ytongu je nízká váha, jednolitost, stabilita, tepelná izolace a možnost snadného tvarování, protože Ytong lze řezat. Tyto vlastnosti mají tvárnice díky vzduchovým pórům, které se tvoří při výrobě.
Používá se pouze křemičitý písek, voda, cement a vápno. Tyto suroviny mají pouze přírodní původ, takže výsledný produkt nemůže být zdraví škodlivý.


Co je to Ytong? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ytong. Co znamená odborný pojem Ytong z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ytong patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: význam, popis, odborný výraz, definice pojmu, pojem, význam slova, terminus technicus, slovo, lexikon, vysvětlení, termín, Stavebnictví, co to je, informace, terminologie, definice, wiki, Ytong


Pojem Ytong je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ytong dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ytong je značka stavebních výrobků z bílého pórobetonu. V České republice jej vyrábí společnost Xella CZ (součást nadnárodního koncernu Xella International).
Tvárnice značky Ytong jsou typické svou jednolitostí, nízkou hmotností, vysokou tepelnou izolací, stabilitou a snadnou opracovatelností (tvárnice lze libovolně řezat). Tvárnice lze použít pro stavbu samonosné až pětipodlažní konstrukce. V České republice se jedná o nejprodávanější značku výrobků z lehkého autoklávovaného betonu – pórobetonu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ytong v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Ytong na Youtube

Vyhledat termín Ytong ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ytong ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Ytong ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Ytong ve Wikizdrojích

Hledat pojem Ytong ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ytong například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ytong? resp. co přesně označuje termín Ytong? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ytong, odpověď na dotaz co je to Ytong?. Víte např. kdo to je Identifikovaná osoba? Znáte a víte kdo je Světlonoš? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Ytong i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.