Co je to?
Definice výrazu, termínu Ytong. Co znamená odborný pojem Ytong z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ytong? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ytong?

Ytong je název značky produktů určených pro stavbu, které jsou vyrobeny z bílého pórobetonu. Typickou vlastností Ytongu je nízká váha, jednolitost, stabilita, tepelná izolace a možnost snadného tvarování, protože Ytong lze řezat. Tyto vlastnosti mají tvárnice díky vzduchovým pórům, které se tvoří při výrobě.
Používá se pouze křemičitý písek, voda, cement a vápno. Tyto suroviny mají pouze přírodní původ, takže výsledný produkt nemůže být zdraví škodlivý.


Co je to Ytong? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ytong. Co znamená odborný pojem Ytong z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ytong? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ytong je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: heslo, názvosloví, definice pojmu, pojem, termín, synonymum, terminologie, slovo, význam slova, co znamená, přesný výraz, informace, odborné názvosloví, lexikon, Ytong, definice, vysvětlení, slovník


Pojem Ytong je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ytong dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ytong je značka stavebních výrobků z bílého pórobetonu. V České republice jej vyrábí společnost Xella CZ (součást nadnárodního koncernu Xella International).
Tvárnice značky Ytong jsou typické svou jednolitostí, nízkou hmotností, vysokou tepelnou izolací, stabilitou a snadnou opracovatelností (tvárnice lze libovolně řezat). Tvárnice lze použít pro stavbu samonosné až pětipodlažní konstrukce. V České republice se jedná o nejprodávanější značku výrobků z lehkého autoklávovaného betonu – pórobetonu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Ytong ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Ytong ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Ytong na Google.cz

Vyhledat výraz Ytong ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Ytong ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Ytong ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ytong například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Ytong? resp. co znamená slovo Ytong? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ytong, odpověď na dotaz co je to Ytong?. Víte např. kdo to je Komparzistka? Znáte a víte kdo je Endomorf? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ytong v jiné sekci než Stavebnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.