Co je to?
Výraz, termín, definice slova Audiokniha. Co znamená odborný pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Co je to Audiokniha? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Audiokniha

Audiokniha je zvuková nahrávka s mluveným slovem na CD, magnetofonové kazetě, gramofonové desce nebo v elektronické podobě (např. ve formátu mp3). Jedná se o mluvenou verzi literárního díla, ovšem nikoli o doslovné čtení původního textu. Ten bývá pro účely převodu do zvukové podoby upraven a zdramatizován zvukovými efekty či doprovodnou hudbou. Často bývá i zkrácen rozsah díla. Audioknihy jsou zvláště důležité pro zrakově postižené čtenáře, kteří si mohou audioknihy zdarma vypůjčit ve většině českých knihovnách.


Co je to Audiokniha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Audiokniha. Co znamená odborný pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Audiokniha? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Audiokniha je v kategorii literatura

Klíčová slova: význam, pojem, informace, co je to Audiokniha?, význam slova, lexikon, formulace, literatura, slovo, termín, popis, literatura, terminologie, heslo, co to je, definice, wiki, definice pojmu


Pojem Audiokniha je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Audiokniha? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Audiokniha je nahrávka mluveného slova. Obvykle vychází z tištěných materiálů, ale nemusí jít za každou cenu o přesnou audioverzi knihy. Mluvené nahrávky jsou dostupné ve školních a veřejných knihovnách a v menší míře v obchodech s hudebními nosiči.

Více informací o pojmu Audiokniha lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Audiokniha ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Audiokniha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Audiokniha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Audiokniha ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Audiokniha ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Audiokniha ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Audiokniha například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Audiokniha? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Audiokniha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audiokniha, odpověď na dotaz co je to Audiokniha?. Víte např. kdo to je Dominik Feri? Znáte a víte kdo je Bigfoot? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Audiokniha hledat i v jiných kategoriích (než literatura) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!