Co je to?
Výraz, termín, definice slova Audiokniha. Co znamená odborný pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Co je to Audiokniha? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Audiokniha?

Audiokniha je zvuková nahrávka s mluveným slovem na CD, magnetofonové kazetě, gramofonové desce nebo v elektronické podobě (např. ve formátu mp3). Jedná se o mluvenou verzi literárního díla, ovšem nikoli o doslovné čtení původního textu. Ten bývá pro účely převodu do zvukové podoby upraven a zdramatizován zvukovými efekty či doprovodnou hudbou. Často bývá i zkrácen rozsah díla. Audioknihy jsou zvláště důležité pro zrakově postižené čtenáře, kteří si mohou audioknihy zdarma vypůjčit ve většině českých knihovnách.


Co je to Audiokniha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Audiokniha. Co znamená odborný pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Audiokniha? Pak se o ní podělte se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Audiokniha patří do sekce literatura

Klíčová slova: wiki, lexikon, terminologie, Audiokniha, význam slova, přesný výraz, pojem, literatura, definice, vysvětlení, terminus technicus, formulace, slovo, co je to Audiokniha?, literatura, synonymum, přesný význam, definice pojmu


Pojem Audiokniha je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Audiokniha? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Audiokniha je nahrávka mluveného slova. Obvykle vychází z tištěných materiálů, ale nemusí jít za každou cenu o přesnou audioverzi knihy. Mluvené nahrávky jsou dostupné ve školních a veřejných knihovnách a v menší míře v obchodech s hudebními nosiči.

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Audiokniha ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Audiokniha na Youtube

Zkusit najít slovo Audiokniha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Audiokniha ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Audiokniha na Google.cz

Hledat pojem Audiokniha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Audiokniha například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Audiokniha? resp. jaký je přesný význam slova Audiokniha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audiokniha, odpověď na dotaz co je to Audiokniha?. Víte např. kdo to je Martin Zounar? Znáte a víte kdo je Pastevec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Audiokniha i v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!