Co je to?
Odborný výraz, definice slova Audiokniha. Co znamená pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Co je Audiokniha?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Audiokniha?

Audiokniha je zvuková nahrávka s mluveným slovem na CD, magnetofonové kazetě, gramofonové desce nebo v elektronické podobě (např. ve formátu mp3). Jedná se o mluvenou verzi literárního díla, ovšem nikoli o doslovné čtení původního textu. Ten bývá pro účely převodu do zvukové podoby upraven a zdramatizován zvukovými efekty či doprovodnou hudbou. Často bývá i zkrácen rozsah díla. Audioknihy jsou zvláště důležité pro zrakově postižené čtenáře, kteří si mohou audioknihy zdarma vypůjčit ve většině českých knihovnách.


Co je to Audiokniha? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Audiokniha. Co znamená pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Audiokniha doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Audiokniha se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, lexikon, popis, termín, co to je, význam, Audiokniha, odborný výraz, terminus technicus, význam slova, přesný význam, definice, slovník, formulace, co znamená, definice pojmu, heslo


Pojem Audiokniha je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Audiokniha? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Audiokniha je nahrávka mluveného slova. Obvykle vychází z tištěných materiálů, ale nemusí jít za každou cenu o přesnou audioverzi knihy. Mluvené nahrávky jsou dostupné ve školních a veřejných knihovnách a v menší míře v obchodech s hudebními nosiči.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Audiokniha na Google.cz

Vyhledat pojem Audiokniha ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Audiokniha na Google obrázcích

Hledat frázi Audiokniha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Audiokniha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Audiokniha ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Audiokniha například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Audiokniha? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Audiokniha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audiokniha, odpověď na dotaz co je to Audiokniha?. Víte např. kdo to je Zico? Znáte a víte kdo je Pastevec? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Zátiší se stolem, audiokniha, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!