Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Audiokniha. Co znamená pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Co to je Audiokniha? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Audiokniha?

Audiokniha je zvuková nahrávka s mluveným slovem na CD, magnetofonové kazetě, gramofonové desce nebo v elektronické podobě (např. ve formátu mp3). Jedná se o mluvenou verzi literárního díla, ovšem nikoli o doslovné čtení původního textu. Ten bývá pro účely převodu do zvukové podoby upraven a zdramatizován zvukovými efekty či doprovodnou hudbou. Často bývá i zkrácen rozsah díla. Audioknihy jsou zvláště důležité pro zrakově postižené čtenáře, kteří si mohou audioknihy zdarma vypůjčit ve většině českých knihovnách.


Co je to Audiokniha? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Audiokniha. Co znamená pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Audiokniha se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, co to je, význam pojmu, význam slova, pojem, popis, přesný výraz, lexikon, Audiokniha, termín, Literatura, terminus technicus, přesný význam, Literatura, co je to Audiokniha?, definice, formulace


Pojem Audiokniha je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Audiokniha?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Audiokniha je nahrávka mluveného slova. Obvykle vychází z tištěných materiálů, ale nemusí jít za každou cenu o přesnou audioverzi knihy. Mluvené nahrávky jsou dostupné ve školních a veřejných knihovnách a v menší míře v obchodech s hudebními nosiči.

Linky na další online zdroje

Najít termín Audiokniha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Audiokniha na Google.cz

Hledat slovo Audiokniha ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Audiokniha ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Audiokniha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Audiokniha ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Audiokniha například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Audiokniha? resp. co je to Audiokniha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audiokniha, odpověď na dotaz co je to Audiokniha?. Víte např. kdo to je Poděs? Znáte a víte kdo je Marek Vašut? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!