Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Audiokniha. Co znamená pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Co to je Audiokniha? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Audiokniha

Audiokniha je zvuková nahrávka s mluveným slovem na CD, magnetofonové kazetě, gramofonové desce nebo v elektronické podobě (např. ve formátu mp3). Jedná se o mluvenou verzi literárního díla, ovšem nikoli o doslovné čtení původního textu. Ten bývá pro účely převodu do zvukové podoby upraven a zdramatizován zvukovými efekty či doprovodnou hudbou. Často bývá i zkrácen rozsah díla. Audioknihy jsou zvláště důležité pro zrakově postižené čtenáře, kteří si mohou audioknihy zdarma vypůjčit ve většině českých knihovnách.


Co je to Audiokniha? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Audiokniha. Co znamená pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Audiokniha s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Audiokniha patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, lexikon, význam slova, terminus technicus, definice, co je to Audiokniha?, odborný výraz, vysvětlení, význam pojmu, Literatura, definice pojmu, význam, přesný výraz, synonymum, terminologie, termín, Audiokniha


Pojem Audiokniha je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Audiokniha?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Audiokniha je nahrávka mluveného slova. Obvykle vychází z tištěných materiálů, ale nemusí jít za každou cenu o přesnou audioverzi knihy. Mluvené nahrávky jsou dostupné ve školních a veřejných knihovnách a v menší míře v obchodech s hudebními nosiči.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Audiokniha na Youtube

Hledat slovo Audiokniha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Audiokniha ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Audiokniha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Audiokniha ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Audiokniha ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Audiokniha například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Audiokniha? resp. co vlastně znamená slovo Audiokniha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audiokniha, odpověď na dotaz co je to Audiokniha?. Víte např. kdo to je Chiropraktik? Znáte a víte kdo je Bigfoot? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!