Co je to?
Definice výrazu Audiokniha. Co znamená odborný pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Co je Audiokniha? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Audiokniha?

Audiokniha je zvuková nahrávka s mluveným slovem na CD, magnetofonové kazetě, gramofonové desce nebo v elektronické podobě (např. ve formátu mp3). Jedná se o mluvenou verzi literárního díla, ovšem nikoli o doslovné čtení původního textu. Ten bývá pro účely převodu do zvukové podoby upraven a zdramatizován zvukovými efekty či doprovodnou hudbou. Často bývá i zkrácen rozsah díla. Audioknihy jsou zvláště důležité pro zrakově postižené čtenáře, kteří si mohou audioknihy zdarma vypůjčit ve většině českých knihovnách.


Co je to Audiokniha? Význam slova, termín, Definice výrazu Audiokniha. Co znamená odborný pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Audiokniha můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Audiokniha je v sekci literatura

Klíčová slova: význam pojmu, popis, slovo, odborný výraz, definice, co znamená, význam slova, co to je, definice pojmu, vysvětlení, přesný význam, literatura, názvosloví, terminus technicus, literatura, co je to Audiokniha?, terminologie, Audiokniha


Pojem Audiokniha je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Audiokniha dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Audiokniha je nahrávka mluveného slova. Obvykle vychází z tištěných materiálů, ale nemusí jít za každou cenu o přesnou audioverzi knihy. Mluvené nahrávky jsou dostupné ve školních a veřejných knihovnách a v menší míře v obchodech s hudebními nosiči.

Další zdroje informací o slovu Audiokniha

Hledat frázi Audiokniha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Audiokniha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Audiokniha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Audiokniha ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Audiokniha ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Audiokniha ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Audiokniha například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Audiokniha? resp. co znamená Audiokniha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audiokniha, odpověď na dotaz co je to Audiokniha?. Víte např. kdo to je Marián Čekovský? Znáte a víte kdo je Pastevec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Audiokniha i v jiné sekci než v literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!