Co je to?
Odborný výraz, definice slova HPV. Co znamená pojem HPV z kategorie Nemoce?

Co je to HPV? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova HPV

HPV je označení lidského papilomaviru. Ten napadá lidské buňky a způsobuje bradavice na rukou, chodidlech nebo genitáliích. Tyto viry mohou být příčinou proměny buněk děložního hrdla a neléčené se pak mění na rakovinné buňky nebo se projeví jako genitální bradavice a způsobí změny hrdla dělohy.
Virus HPV je vysoce nakažlivý, jeho nebezpečí spočívá v tom, že se nemusí projevit nějakými příznaky a nakažení tak virus šíří, většinou při pohlavních aktivitách. Obranou může být očkování, které je však nutno provádět u dívek nebo mladších žen.


Co je to HPV? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova HPV. Co znamená pojem HPV z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (HPV) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem HPV patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: definice, význam, přesný význam, HPV, terminus technicus, definice pojmu, informace, heslo, slovo, co znamená, názvosloví, odborný výraz, pojem, co je to HPV?, synonymum, terminologie, význam pojmu, vysvětlení


Pojem HPV je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem HPV? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lidský papilomavirus (ve zkratce HPV z anglického Human papillomavirus), je jeden z více než 100 různých typů papilomaviru, který napadá lidské buňky. V lidské populaci se jedná o běžné viry, většina typů nevyvolává žádné známky nebo symptomy onemocnění a infekce odezní bez léčení. Určité typy HPV jsou však původci bradavic na rukou a chodidlech, asi 30 typů HPV je známo jako genitální HPV, protože tyto typy postihují oblast genitálií a mohou vyvolat změny buněk sliznice děložního hrdla. Bez léčby se tyto abnormální buňky mohou někdy změnit v rakovinné buňky. Jiné typy HPV mohou způsobit genitální bradavice a benigní změny děložního hrdla.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz HPV ve Wikizdrojích

Najít termín HPV ve vyhledávači Yandex

Najít výraz HPV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem HPV ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem HPV ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín HPV ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo HPV například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to HPV? resp. jaká je definice slova HPV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HPV, odpověď na dotaz co je to HPV?. Víte např. kdo to je Jakub Szántó? Znáte a víte kdo je Jiří Drahoš? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín HPV hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.