Co je to?
Odborný výraz, definice slova HPV. Co znamená pojem HPV z kategorie Nemoce?

Co je to HPV? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu HPV?

HPV je označení lidského papilomaviru. Ten napadá lidské buňky a způsobuje bradavice na rukou, chodidlech nebo genitáliích. Tyto viry mohou být příčinou proměny buněk děložního hrdla a neléčené se pak mění na rakovinné buňky nebo se projeví jako genitální bradavice a způsobí změny hrdla dělohy.
Virus HPV je vysoce nakažlivý, jeho nebezpečí spočívá v tom, že se nemusí projevit nějakými příznaky a nakažení tak virus šíří, většinou při pohlavních aktivitách. Obranou může být očkování, které je však nutno provádět u dívek nebo mladších žen.


Co je to HPV? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova HPV. Co znamená pojem HPV z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova HPV můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz HPV je v sekci Nemoce

Klíčová slova: HPV, co je to HPV?, slovo, terminologie, význam pojmu, Nemoce, synonymum, definice, pojem, co znamená, odborný výraz, informace, přesný význam, názvosloví, Nemoce, wiki, co to je, slovník


Pojem HPV je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín HPV? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lidský papilomavirus (ve zkratce HPV z anglického Human papillomavirus), je jeden z více než 100 různých typů papilomaviru, který napadá lidské buňky. V lidské populaci se jedná o běžné viry, většina typů nevyvolává žádné známky nebo symptomy onemocnění a infekce odezní bez léčení. Určité typy HPV jsou však původci bradavic na rukou a chodidlech, asi 30 typů HPV je známo jako genitální HPV, protože tyto typy postihují oblast genitálií a mohou vyvolat změny buněk sliznice děložního hrdla. Bez léčby se tyto abnormální buňky mohou někdy změnit v rakovinné buňky. Jiné typy HPV mohou způsobit genitální bradavice a benigní změny děložního hrdla.

Další možné informační zdroje

Hledat výraz HPV na Google.cz

Vyhledat heslo HPV ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo HPV ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HPV ve Wikimedia Commons

Najít slovo HPV ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín HPV ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo HPV například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo HPV? resp. jaký je význam pojmu HPV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HPV, odpověď na dotaz co je to HPV?. Víte např. kdo to je Justin Bieber? Znáte a víte kdo je Agraelus? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.