Co je to?
Výraz, termín, definice slova HPV. Co znamená odborný pojem HPV z kategorie Nemoce?

Co je HPV? Význam slova

Co znamená termín HPV? Vysvětlení pojmu, definice hesla

HPV je označení lidského papilomaviru. Ten napadá lidské buňky a způsobuje bradavice na rukou, chodidlech nebo genitáliích. Tyto viry mohou být příčinou proměny buněk děložního hrdla a neléčené se pak mění na rakovinné buňky nebo se projeví jako genitální bradavice a způsobí změny hrdla dělohy.
Virus HPV je vysoce nakažlivý, jeho nebezpečí spočívá v tom, že se nemusí projevit nějakými příznaky a nakažení tak virus šíří, většinou při pohlavních aktivitách. Obranou může být očkování, které je však nutno provádět u dívek nebo mladších žen.


Co je to HPV? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HPV. Co znamená odborný pojem HPV z kategorie Nemoce?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu HPV? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem HPV je v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, wiki, definice pojmu, co to je, význam pojmu, HPV, formulace, informace, přesný výraz, slovo, odborný výraz, definice, význam, názvosloví, vysvětlení, terminologie, význam slova, co znamená


Pojem HPV je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem HPV? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lidský papilomavirus (ve zkratce HPV z anglického Human papillomavirus), je jeden z více než 100 různých typů papilomaviru, který napadá lidské buňky. V lidské populaci se jedná o běžné viry, většina typů nevyvolává žádné známky nebo symptomy onemocnění a infekce odezní bez léčení. Určité typy HPV jsou však původci bradavic na rukou a chodidlech, asi 30 typů HPV je známo jako genitální HPV, protože tyto typy postihují oblast genitálií a mohou vyvolat změny buněk sliznice děložního hrdla. Bez léčby se tyto abnormální buňky mohou někdy změnit v rakovinné buňky. Jiné typy HPV mohou způsobit genitální bradavice a benigní změny děložního hrdla.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo HPV ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HPV ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem HPV na Youtube

Zkusit najít termín HPV na Google.cz

Vyhledat heslo HPV ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín HPV ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo HPV například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova HPV? resp. co se přesně ukrývá za slovem HPV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HPV, odpověď na dotaz co je to HPV?. Víte např. kdo to je Mike Bossy? Znáte a víte kdo je Catherine Zeta-Jones? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem HPV v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.