Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rejsek. Co znamená pojem Rejsek z kategorie Nástroje?

Co je Rejsek?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rejsek?

Rejsek je pojmenování nástroje, který využívají především truhláři nebo koláři a jiní řemeslníci, kteří mají co do činění se dřevem. Slouží k rýsování čar na dřevo. Tyto čáry jsou rovnoběžné s hranou výrobku, například desek nebo různých hranolů. S jeho pomocí se také rýsují čepy nebo další prvky konstrukcí. Nejčastěji je rejsek používán při ručním zpracování dřeva. Původně se jednalo o nástroj ze dřeva, modernější se vyrábějí z kovu nebo plastů.
Rejsek je tvořen ramenem, které má na jednom konci hrot, popřípadě tužku. Další část je posuvná a nazývá se vodítko. Na vodítku může být nasazen kryt, který ho chrání před opotřebením. Rýsovacích ramen může být více a mohou být opatřena měřítkem, kterým se odměřuje nastavená vzdálenost od hrany. Rejsek může mít i dva hroty, pak dělá značky současně po obou stranách dřeva. Lze ho využít i jako značkovací šablonu. Velikost se nastavuje pravítkem, popřípadě podle existujícího výrobku a následně přenesením. Je to ideální metoda pro vyznačení ideálních velikostí čepů, spojů a podobně.


Co je to Rejsek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rejsek. Co znamená pojem Rejsek z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Rejsek se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, odborný výraz, Rejsek, definice pojmu, termín, nástroje, formulace, význam, synonymum, význam pojmu, vysvětlení, wiki, slovník, terminologie, informace


Pojem Rejsek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Rejsek dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rejsek je nástroj na kreslení čar rovnoběžných s hranou tělesa, například hranolku nebo desky. Je používaný hlavně truhláři, koláři a jinými řemeslníky pracujícími se dřevem. Používá se pro rýsování („opisování“) čepů, dlabů a jiných konstrukčních prvků zejména v případě ručního opracování. Jako kreslicí nástroj může být v ramenu rejsku instalován ostrý hrot nebo tužka. Rejsek může mít jedno nebo více rýsovacích ramen, na rameně může být milimetrová stupnice pro odměření nastavené vzdálenosti od hrany. Staré rejsky byly ze dřeva, moderní rejsky bývají plastové či kovové.

Více informací o slovu Rejsek doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Rejsek na Google obrázcích

Najít slovo Rejsek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Rejsek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Rejsek ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Rejsek na Google.cz

Najít pojem Rejsek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rejsek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená slovo Rejsek? resp. co znamená výraz Rejsek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rejsek, odpověď na dotaz co je to Rejsek?. Víte např. kdo to je Šlejfíř? Znáte a víte kdo je Badatel? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Křížový šroubovák, rejsek, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.