Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Adekvátní. Co znamená pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Co to je Adekvátní? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Adekvátní

Adekvátní je slovo odvozené z latinského výrazu přirovnání. Používá se pro vyjádření přiměřenosti, pro věci, které odpovídají vytčenému cíli a skutečnosti. Mnohdy se jím nahrazuje slovo správný či pravdivý.
Častým spojením je adekvátní cíl nebo adekvátní skutečnost. Antonymem je výraz nepřiměřený nebo nemístný – neadekvátní.


Co je to Adekvátní? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Adekvátní. Co znamená pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Adekvátní) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Adekvátní patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: slovo, co je to Adekvátní?, význam pojmu, pojem, terminologie, Filozofie, názvosloví, význam slova, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, terminus technicus, Adekvátní, definice, heslo, popis, Filozofie, slovník


Pojem Adekvátní je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adekvátní? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adekvátní (z lat. ad-aequatio, při-rovnání) znamená přiměřený, odpovídající zamýšlenému účelu nebo skutečnosti. Prostředek může být adekvátní cíli a poznání může být adekvátní skutečnosti. V tomto druhém případě znamená adekvátní tolik co "správný" nebo "pravdivý". Opak je neadekvátní – nepřiměřený, nemístný.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Adekvátní na Google.cz

Hledat termín Adekvátní ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Adekvátní ve Wikislovníku

Najít heslo Adekvátní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Adekvátní ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adekvátní ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adekvátní například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Adekvátní? resp. jaká je definice termínu Adekvátní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adekvátní, odpověď na dotaz co je to Adekvátní?. Víte např. kdo to je Lékárník? Znáte a víte kdo je Prepper? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Adekvátní hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?