Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adekvátní. Co znamená odborný pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Co je to Adekvátní? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Adekvátní?

Adekvátní je slovo odvozené z latinského výrazu přirovnání. Používá se pro vyjádření přiměřenosti, pro věci, které odpovídají vytčenému cíli a skutečnosti. Mnohdy se jím nahrazuje slovo správný či pravdivý.
Častým spojením je adekvátní cíl nebo adekvátní skutečnost. Antonymem je výraz nepřiměřený nebo nemístný – neadekvátní.


Co je to Adekvátní? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adekvátní. Co znamená odborný pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Adekvátní sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Adekvátní patří do sekce filozofie

Klíčová slova: co znamená, Adekvátní, co je to Adekvátní?, informace, terminus technicus, slovo, filozofie, názvosloví, význam slova, wiki, popis, význam pojmu, odborný výraz, slovník, definice pojmu, význam, filozofie, formulace


Pojem Adekvátní je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adekvátní? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Adekvátní (z lat. ad-aequatio, při-rovnání) znamená přiměřený, odpovídající zamýšlenému účelu nebo skutečnosti. Prostředek může být adekvátní cíli a poznání může být adekvátní skutečnosti. V tomto druhém případě znamená adekvátní tolik co "správný" nebo "pravdivý". Opak je neadekvátní – nepřiměřený, nemístný.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Adekvátní ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adekvátní ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Adekvátní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Adekvátní ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Adekvátní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Adekvátní na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Adekvátní například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Adekvátní? resp. co označuje slovo Adekvátní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adekvátní, odpověď na dotaz co je to Adekvátní?. Víte např. kdo to je Sládek? Znáte a víte kdo je Václav Hudeček? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Adekvátní i v jiných kategoriích (než filozofie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?