Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adekvátní. Co znamená odborný pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Co je to Adekvátní? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Adekvátní?

Adekvátní je slovo odvozené z latinského výrazu přirovnání. Používá se pro vyjádření přiměřenosti, pro věci, které odpovídají vytčenému cíli a skutečnosti. Mnohdy se jím nahrazuje slovo správný či pravdivý.
Častým spojením je adekvátní cíl nebo adekvátní skutečnost. Antonymem je výraz nepřiměřený nebo nemístný – neadekvátní.


Co je to Adekvátní? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adekvátní. Co znamená odborný pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Adekvátní s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Adekvátní se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: filozofie, lexikon, odborný výraz, popis, termín, slovník, význam slova, odborné názvosloví, synonymum, informace, terminologie, význam pojmu, co znamená, definice pojmu, co to je, slovo, filozofie, přesný výraz


Pojem Adekvátní je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Adekvátní?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Adekvátní (z lat. ad-aequatio, při-rovnání) znamená přiměřený, odpovídající zamýšlenému účelu nebo skutečnosti. Prostředek může být adekvátní cíli a poznání může být adekvátní skutečnosti. V tomto druhém případě znamená adekvátní tolik co "správný" nebo "pravdivý". Opak je neadekvátní – nepřiměřený, nemístný.

Další informační zdroje o slovu Adekvátní

Hledat pojem Adekvátní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Adekvátní na Youtube

Najít slovo Adekvátní ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Adekvátní ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Adekvátní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Adekvátní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Adekvátní například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Adekvátní? resp. jaký je přesný význam slova Adekvátní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adekvátní, odpověď na dotaz co je to Adekvátní?. Víte např. kdo to je Jan Blahoslav? Znáte a víte kdo je Pat Benatar? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?