Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Adekvátní. Co znamená pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Co je Adekvátní? Význam slova

Co znamená termín Adekvátní? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Adekvátní je slovo odvozené z latinského výrazu přirovnání. Používá se pro vyjádření přiměřenosti, pro věci, které odpovídají vytčenému cíli a skutečnosti. Mnohdy se jím nahrazuje slovo správný či pravdivý.
Častým spojením je adekvátní cíl nebo adekvátní skutečnost. Antonymem je výraz nepřiměřený nebo nemístný – neadekvátní.


Co je to Adekvátní? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Adekvátní. Co znamená pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Adekvátní se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: co je to Adekvátní?, vysvětlení, pojem, popis, slovo, Adekvátní, terminologie, wiki, odborné názvosloví, filozofie, termín, synonymum, definice pojmu, odborný výraz, lexikon, přesný význam, co to je, informace


Pojem Adekvátní je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Adekvátní?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adekvátní (z lat. ad-aequatio, při-rovnání) znamená přiměřený, odpovídající zamýšlenému účelu nebo skutečnosti. Prostředek může být adekvátní cíli a poznání může být adekvátní skutečnosti. V tomto druhém případě znamená adekvátní tolik co "správný" nebo "pravdivý". Opak je neadekvátní – nepřiměřený, nemístný.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Adekvátní ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Adekvátní ve Wikizdrojích

Hledat výraz Adekvátní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Adekvátní na Youtube

Vyhledat termín Adekvátní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Adekvátní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Adekvátní například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Adekvátní? resp. co přesně označuje termín Adekvátní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adekvátní, odpověď na dotaz co je to Adekvátní?. Víte např. kdo to je Mike Gartner? Znáte a víte kdo je Enrique Iglesias? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?