Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Adekvátní. Co znamená pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Co to je Adekvátní? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Adekvátní

Adekvátní je slovo odvozené z latinského výrazu přirovnání. Používá se pro vyjádření přiměřenosti, pro věci, které odpovídají vytčenému cíli a skutečnosti. Mnohdy se jím nahrazuje slovo správný či pravdivý.
Častým spojením je adekvátní cíl nebo adekvátní skutečnost. Antonymem je výraz nepřiměřený nebo nemístný – neadekvátní.


Co je to Adekvátní? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Adekvátní. Co znamená pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Adekvátní můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Adekvátní je v sekci Filozofie

Klíčová slova: heslo, pojem, vysvětlení, definice pojmu, popis, terminus technicus, informace, Filozofie, slovo, Adekvátní, odborný výraz, názvosloví, odborné názvosloví, lexikon, co znamená, formulace, synonymum, definice


Pojem Adekvátní je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Adekvátní

Hledat termín Adekvátní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Adekvátní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Adekvátní ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Adekvátní ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Adekvátní na Google.cz

Najít slovo Adekvátní ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Adekvátní například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Adekvátní? resp. co je to Adekvátní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adekvátní, odpověď na dotaz co je to Adekvátní?. Víte např. kdo to je Pravdoláskař? Znáte a víte kdo je Prepper? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?