Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Adekvátní. Co znamená pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Co to je Adekvátní? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Adekvátní?

Adekvátní je slovo odvozené z latinského výrazu přirovnání. Používá se pro vyjádření přiměřenosti, pro věci, které odpovídají vytčenému cíli a skutečnosti. Mnohdy se jím nahrazuje slovo správný či pravdivý.
Častým spojením je adekvátní cíl nebo adekvátní skutečnost. Antonymem je výraz nepřiměřený nebo nemístný – neadekvátní.


Co je to Adekvátní? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Adekvátní. Co znamená pojem Adekvátní z kategorie Filozofie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Adekvátní můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Adekvátní je v sekci Filozofie

Klíčová slova: význam slova, Filozofie, názvosloví, pojem, význam pojmu, Filozofie, synonymum, přesný výraz, definice, lexikon, popis, co je to Adekvátní?, formulace, Adekvátní, heslo, význam, odborný výraz, slovník


Pojem Adekvátní je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Adekvátní?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Adekvátní (z lat. ad-aequatio, při-rovnání) znamená přiměřený, odpovídající zamýšlenému účelu nebo skutečnosti. Prostředek může být adekvátní cíli a poznání může být adekvátní skutečnosti. V tomto druhém případě znamená adekvátní tolik co "správný" nebo "pravdivý". Opak je neadekvátní – nepřiměřený, nemístný.

Pro další informace o termínu Adekvátní zkuste tyto odkazy

Najít termín Adekvátní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Adekvátní ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Adekvátní ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adekvátní ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Adekvátní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Adekvátní na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adekvátní například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Adekvátní? resp. jaký je význam slova Adekvátní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adekvátní, odpověď na dotaz co je to Adekvátní?. Víte např. kdo to je Šemík? Znáte a víte kdo je Pragmatik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?