Co je to?
Definice výrazu Histologie. Co znamená odborný pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Co je Histologie?

Co znamená pojem, definice termínu Histologie?

Histologie patří mezi vědní disciplíny. Specializuje se na studium mikroskopických struktur živočišných tkání a orgánů mnohobuněčných organismů.
Histologie se dále dělí na obecnou a speciální histologii. Často se k ní přiřazuje i cytologie, která se zabývá buňkami.
Rozvoj histologie nastal až v okamžiku, kdy bylo možné malé struktury zkoumat pod světelným mikroskopem. V lékařství své uplatnění našla histologie při zkoumání patologických změn tkáně (zhoubné bujení).


Co je to Histologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Histologie. Co znamená odborný pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Histologie můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Histologie je v sekci lékařství

Klíčová slova: heslo, přesný význam, Histologie, informace, význam pojmu, terminus technicus, lékařství, význam, lékařství, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, terminologie, vysvětlení, termín, slovník, definice, co je to Histologie?


Pojem Histologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Histologie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Histologie (z řečtiny: histos = tkáň, logos = nauka) je vědní disciplína, která se zabývá studiem mikroskopické struktury živočišných tkání (rostlinné tkáně – pletiva – jsou také zkoumány histologicky) a orgánů mnohobuněčných organismů. Je předmětem studia na přírodovědeckých a lékařských fakultách.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Histologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Histologie ve Wikislovníku

Hledat heslo Histologie na Google.cz

Hledat výraz Histologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Histologie na Google obrázcích

Hledat termín Histologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Histologie například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Histologie? resp. co znamená Histologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Histologie, odpověď na dotaz co je to Histologie?. Víte např. kdo to je Mouřenín? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Histologie i v jiné sekci než je kategorie lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Léky, histologie, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.