Co je to?
Odborný výraz, definice slova Histologie. Co znamená pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Co je Histologie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Histologie?

Histologie patří mezi vědní disciplíny. Specializuje se na studium mikroskopických struktur živočišných tkání a orgánů mnohobuněčných organismů.
Histologie se dále dělí na obecnou a speciální histologii. Často se k ní přiřazuje i cytologie, která se zabývá buňkami.
Rozvoj histologie nastal až v okamžiku, kdy bylo možné malé struktury zkoumat pod světelným mikroskopem. V lékařství své uplatnění našla histologie při zkoumání patologických změn tkáně (zhoubné bujení).


Co je to Histologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Histologie. Co znamená pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Histologie s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Histologie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, co to je, odborné názvosloví, Histologie, synonymum, přesný význam, terminologie, význam slova, popis, formulace, heslo, lékařství, vysvětlení, wiki, slovník, odborný výraz, pojem


Pojem Histologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Histologie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Histologie (z řečtiny: histos = tkáň, logos = nauka) je vědní disciplína, která se zabývá studiem mikroskopické struktury živočišných tkání (rostlinné tkáně – pletiva – jsou také zkoumány histologicky) a orgánů mnohobuněčných organismů. Je předmětem studia na přírodovědeckých a lékařských fakultách.

Další zdroje informací o slovu Histologie

Vyhledat výraz Histologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Histologie ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Histologie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Histologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Histologie ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Histologie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Histologie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Histologie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Histologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Histologie, odpověď na dotaz co je to Histologie?. Víte např. kdo to je Marek Ztracený? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Histologie i v jiné sekci než v lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.