Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Histologie. Co znamená pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Co to je Histologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Histologie?

Histologie patří mezi vědní disciplíny. Specializuje se na studium mikroskopických struktur živočišných tkání a orgánů mnohobuněčných organismů.
Histologie se dále dělí na obecnou a speciální histologii. Často se k ní přiřazuje i cytologie, která se zabývá buňkami.
Rozvoj histologie nastal až v okamžiku, kdy bylo možné malé struktury zkoumat pod světelným mikroskopem. V lékařství své uplatnění našla histologie při zkoumání patologických změn tkáně (zhoubné bujení).


Co je to Histologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Histologie. Co znamená pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Histologie? s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Histologie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: lexikon, význam, význam pojmu, co je to Histologie?, odborné názvosloví, význam slova, definice pojmu, názvosloví, popis, Lékařství, informace, přesný význam, terminus technicus, Histologie, termín, slovo, přesný výraz, slovník


Pojem Histologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Histologie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Histologie (z řečtiny: histos = tkáň, logos = nauka) je vědní disciplína, která se zabývá studiem mikroskopické struktury živočišných tkání (rostlinné tkáně – pletiva – jsou také zkoumány histologicky) a orgánů mnohobuněčných organismů. Je předmětem studia na přírodovědeckých a lékařských fakultách.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Histologie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Histologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Histologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Histologie ve Wikizdrojích

Najít heslo Histologie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Histologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Histologie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Histologie? resp. jaká je definice slova Histologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Histologie, odpověď na dotaz co je to Histologie?. Víte např. kdo to je Valérie Zawadská? Znáte a víte kdo je Aranžér? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.