Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Histologie. Co znamená pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Co to je Histologie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Histologie

Histologie patří mezi vědní disciplíny. Specializuje se na studium mikroskopických struktur živočišných tkání a orgánů mnohobuněčných organismů.
Histologie se dále dělí na obecnou a speciální histologii. Často se k ní přiřazuje i cytologie, která se zabývá buňkami.
Rozvoj histologie nastal až v okamžiku, kdy bylo možné malé struktury zkoumat pod světelným mikroskopem. V lékařství své uplatnění našla histologie při zkoumání patologických změn tkáně (zhoubné bujení).


Co je to Histologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Histologie. Co znamená pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Histologie) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Histologie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: lexikon, informace, co to je, význam, přesný význam, slovo, odborné názvosloví, formulace, terminologie, heslo, wiki, definice, odborný výraz, co je to Histologie?, Histologie, popis, slovník, Lékařství


Pojem Histologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Histologie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Histologie (z řečtiny: histos = tkáň, logos = nauka) je vědní disciplína, která se zabývá studiem mikroskopické struktury živočišných tkání (rostlinné tkáně – pletiva – jsou také zkoumány histologicky) a orgánů mnohobuněčných organismů. Je předmětem studia na přírodovědeckých a lékařských fakultách.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Histologie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Histologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Histologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Histologie ve Wikimedia Commons

Najít výraz Histologie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Histologie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Histologie například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Histologie? resp. co označuje slovo Histologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Histologie, odpověď na dotaz co je to Histologie?. Víte např. kdo to je Milan Hnilička? Znáte a víte kdo je Perfekcionalista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Histologie v jiné sekci než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.