Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kreativita. Co znamená odborný pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Co je to Kreativita? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kreativita?

Kreativita je pojem pocházející z latiny, česky znamená tvořivost. Jedná se o řadu zvláštních schopností, které umožňují tvůrčí činnost různého charakteru, například vědeckou či uměleckou tvorbu. Kreativita znamená vytvoření něčeho originálního, nápaditého, nového, může se jednat i o jedinečný postup při řešení nějakého problému. Produktem tvořivosti by mělo být něco užitečného a dobře využitelného.


Co je to Kreativita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kreativita. Co znamená odborný pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kreativita sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Kreativita patří do sekce psychologie

Klíčová slova: Kreativita, psychologie, definice pojmu, co je to Kreativita?, význam slova, terminologie, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, synonymum, formulace, lexikon, termín, co to je, slovník, význam, slovo, názvosloví


Pojem Kreativita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kreativita dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Kreativita ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Kreativita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kreativita na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kreativita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Kreativita ve Wikizdrojích

Hledat výraz Kreativita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreativita například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaká je definice termínu Kreativita? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kreativita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreativita, odpověď na dotaz co je to Kreativita?. Víte např. kdo to je Výtržník? Znáte a víte kdo je Cyril Svoboda? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kreativita v jiné sekci než psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.