Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kreativita. Co znamená pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Co to je Kreativita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kreativita?

Kreativita je pojem pocházející z latiny, česky znamená tvořivost. Jedná se o řadu zvláštních schopností, které umožňují tvůrčí činnost různého charakteru, například vědeckou či uměleckou tvorbu. Kreativita znamená vytvoření něčeho originálního, nápaditého, nového, může se jednat i o jedinečný postup při řešení nějakého problému. Produktem tvořivosti by mělo být něco užitečného a dobře využitelného.


Co je to Kreativita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kreativita. Co znamená pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kreativita s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kreativita patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: definice, co je to Kreativita?, definice pojmu, popis, terminologie, Psychologie, termín, názvosloví, odborné názvosloví, lexikon, význam pojmu, synonymum, heslo, Kreativita, vysvětlení, wiki, co znamená, Psychologie


Pojem Kreativita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kreativita můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Kreativita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kreativita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Kreativita ve Wikislovníku

Hledat výraz Kreativita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Kreativita na Google.cz

Zkusit najít výraz Kreativita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreativita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kreativita? resp. co vlastně znamená slovo Kreativita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreativita, odpověď na dotaz co je to Kreativita?. Víte např. kdo to je Tatiana Vilhelmová? Znáte a víte kdo je Miroslava Němcová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.