Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kreativita. Co znamená odborný pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Co je to Kreativita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kreativita?

Kreativita je pojem pocházející z latiny, česky znamená tvořivost. Jedná se o řadu zvláštních schopností, které umožňují tvůrčí činnost různého charakteru, například vědeckou či uměleckou tvorbu. Kreativita znamená vytvoření něčeho originálního, nápaditého, nového, může se jednat i o jedinečný postup při řešení nějakého problému. Produktem tvořivosti by mělo být něco užitečného a dobře využitelného.


Co je to Kreativita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kreativita. Co znamená odborný pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kreativita? s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Kreativita je v sekci psychologie

Klíčová slova: přesný význam, informace, wiki, formulace, synonymum, termín, definice, psychologie, význam pojmu, slovo, heslo, pojem, přesný výraz, Kreativita, lexikon, odborný výraz, význam, terminus technicus


Pojem Kreativita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kreativita?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Další zdroje informací

Hledat pojem Kreativita ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Kreativita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kreativita na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kreativita ve Wikimedia Commons

Najít heslo Kreativita ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Kreativita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreativita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte co znamená slovo Kreativita? resp. co přesně označuje termín Kreativita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreativita, odpověď na dotaz co je to Kreativita?. Víte např. kdo to je Zběh? Znáte a víte kdo je Ivana Trumpová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Kreativita hledat i v jiných kategoriích (než psychologie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.