Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kreativita. Co znamená pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Co to je Kreativita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kreativita

Kreativita je pojem pocházející z latiny, česky znamená tvořivost. Jedná se o řadu zvláštních schopností, které umožňují tvůrčí činnost různého charakteru, například vědeckou či uměleckou tvorbu. Kreativita znamená vytvoření něčeho originálního, nápaditého, nového, může se jednat i o jedinečný postup při řešení nějakého problému. Produktem tvořivosti by mělo být něco užitečného a dobře využitelného.


Co je to Kreativita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kreativita. Co znamená pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kreativita se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kreativita je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: wiki, Psychologie, význam pojmu, názvosloví, popis, informace, termín, terminologie, heslo, slovo, definice pojmu, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný význam, Psychologie, formulace, Kreativita


Pojem Kreativita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kreativita? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Kreativita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Kreativita ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Kreativita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kreativita na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kreativita ve Wikimedia Commons

Najít pojem Kreativita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreativita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kreativita? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kreativita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreativita, odpověď na dotaz co je to Kreativita?. Víte např. kdo to je Michael Bloomberg? Znáte a víte kdo je Cyril Svoboda? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.