Co je to?
Definice výrazu Kreativita. Co znamená odborný pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Co je Kreativita?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kreativita?

Kreativita je pojem pocházející z latiny, česky znamená tvořivost. Jedná se o řadu zvláštních schopností, které umožňují tvůrčí činnost různého charakteru, například vědeckou či uměleckou tvorbu. Kreativita znamená vytvoření něčeho originálního, nápaditého, nového, může se jednat i o jedinečný postup při řešení nějakého problému. Produktem tvořivosti by mělo být něco užitečného a dobře využitelného.


Co je to Kreativita? Význam slova, termín, Definice výrazu Kreativita. Co znamená odborný pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Kreativita je v sekci psychologie

Klíčová slova: význam, názvosloví, psychologie, psychologie, Kreativita, popis, co je to Kreativita?, přesný význam, co znamená, termín, odborný výraz, význam slova, definice, pojem, přesný výraz, terminologie, informace, wiki


Pojem Kreativita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kreativita? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Kreativita ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kreativita ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kreativita ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kreativita ve Wikizdrojích

Hledat pojem Kreativita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Kreativita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreativita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená Kreativita? resp. co přesně označuje termín Kreativita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreativita, odpověď na dotaz co je to Kreativita?. Víte např. kdo to je Nadutec? Znáte a víte kdo je Levi Strauss? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kreativita v jiné sekci než psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.