Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kreativita. Co znamená pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Co to je Kreativita? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kreativita?

Kreativita je pojem pocházející z latiny, česky znamená tvořivost. Jedná se o řadu zvláštních schopností, které umožňují tvůrčí činnost různého charakteru, například vědeckou či uměleckou tvorbu. Kreativita znamená vytvoření něčeho originálního, nápaditého, nového, může se jednat i o jedinečný postup při řešení nějakého problému. Produktem tvořivosti by mělo být něco užitečného a dobře využitelného.


Co je to Kreativita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kreativita. Co znamená pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kreativita s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kreativita je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam, co to je, Kreativita, pojem, slovník, definice pojmu, vysvětlení, lexikon, Psychologie, odborný výraz, názvosloví, formulace, co je to Kreativita?, informace, terminus technicus, co znamená, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Kreativita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kreativita dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Kreativita na Youtube

Zkusit najít heslo Kreativita ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Kreativita na Google.cz

Najít slovo Kreativita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Kreativita ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Kreativita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreativita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kreativita? resp. jaký je význam pojmu Kreativita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreativita, odpověď na dotaz co je to Kreativita?. Víte např. kdo to je Robert Záruba? Znáte a víte kdo je Jaroslav Faltýnek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Kreativita i v jiných kategoriích (než Psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.