Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kreativita. Co znamená pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Co to je Kreativita? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kreativita?

Kreativita je pojem pocházející z latiny, česky znamená tvořivost. Jedná se o řadu zvláštních schopností, které umožňují tvůrčí činnost různého charakteru, například vědeckou či uměleckou tvorbu. Kreativita znamená vytvoření něčeho originálního, nápaditého, nového, může se jednat i o jedinečný postup při řešení nějakého problému. Produktem tvořivosti by mělo být něco užitečného a dobře využitelného.


Co je to Kreativita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kreativita. Co znamená pojem Kreativita z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Kreativita můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kreativita je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: wiki, formulace, lexikon, Psychologie, názvosloví, terminologie, co znamená, Psychologie, význam, odborné názvosloví, synonymum, terminus technicus, pojem, odborný výraz, Kreativita, co je to Kreativita?, co to je, význam slova


Pojem Kreativita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kreativita píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Kreativita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Kreativita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Kreativita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Kreativita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kreativita ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Kreativita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreativita například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kreativita? resp. co přesně znamená slovo Kreativita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreativita, odpověď na dotaz co je to Kreativita?. Víte např. kdo to je Otorinolaryngolog? Znáte a víte kdo je Jaroslav Faltýnek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.