Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šinga. Co znamená odborný pojem Šinga z kategorie Jídlo?

Co je Šinga?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Šinga?

Šinga je pojmenování sladkého zákusku romské kuchyně. Říká se mu také romský štrůdl. Název dezertu pochází z mužského rodu podstatného jména šing, což lze přeložit jako roh. Postupně přes množné číslo šinga se v moderní romštině ustálilo pojmenování šinga, které je rodu ženského a stále označuje roh. Závin šinga se připravuje o Vánocích a je náhradou obvyklého vánočního cukroví. Tento závin je tvořen třemi plackami z kynutého těsta. Na ně se nanese kakaová náplň, pak se poskládají na sebe a zatočí. Místo kakaa lze použít tvaroh nebo mák. Šinga se peče v olejem vymazaném pekáčku při 180 stupních přibližně půl hodiny. Během pečení se potírá tukem. Jedna porce šingy tradičně odkládá stranou pro zemřelé, například za okno nebo na balkón.
Pokud byste si chtěli šinga připravit, budete potřebovat polohrubou mouku, droždí, krupicový cukr, vejce, vlažné mléko, máslo, kakao a citronovou kůru. Připravíte si kvásek z droždí, vlažného mléka s trochou cukru a mouky. Do mísy dáte mouku, vejce, cukr, nastrouhanou citronovou kůru, rozpuštěné máslo a špetku soli. Přidáte vykynutý kvásek a vše důkladně prohnětete. Těsto pak bude kynout na teplém místě. Po vykynutí se těsto přesune na vál, rozdělí na tři části a ty se vyválí na placky. Kakaovou náplň připravíte z kakaa a cukru a potřete jí placky. Pak už jen svinete do rolády a upečete.


Co je to Šinga? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šinga. Co znamená odborný pojem Šinga z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Definici slova Šinga můžete sdílet s přáteli a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Šinga je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, co to je, synonymum, co je to Šinga?, informace, definice pojmu, termín, co znamená, přesný výraz, jídlo, popis, slovo, pojem, odborný výraz, přesný význam, heslo, terminus technicus


Pojem Šinga je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Šinga?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Šinga je tradiční romský zákusek připravovaný o Vánocích namísto vánočního cukroví. Jde o závin vytvořený smotáním tří placek z kynutého těsta potřených náplní, například kakaem, tvarohem nebo mákem. Peče se v troubě.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Šinga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Šinga na Google obrázcích

Vyhledat výraz Šinga ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šinga ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Šinga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Šinga ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Šinga například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Šinga? resp. co znamená slovo Šinga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šinga, odpověď na dotaz co je to Šinga?. Víte např. kdo to je Pacholek? Znáte a víte kdo je Zdeněk Junák? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Šinga v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, mandarinka, Šinga, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.