Co je to?
Definice výrazu Šinga. Co znamená odborný pojem Šinga z kategorie Jídlo?

Co to je Šinga? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Šinga?

Šinga je pojmenování sladkého zákusku romské kuchyně. Říká se mu také romský štrůdl. Název dezertu pochází z mužského rodu podstatného jména šing, což lze přeložit jako roh. Postupně přes množné číslo šinga se v moderní romštině ustálilo pojmenování šinga, které je rodu ženského a stále označuje roh. Závin šinga se připravuje o Vánocích a je náhradou obvyklého vánočního cukroví. Tento závin je tvořen třemi plackami z kynutého těsta. Na ně se nanese kakaová náplň, pak se poskládají na sebe a zatočí. Místo kakaa lze použít tvaroh nebo mák. Šinga se peče v olejem vymazaném pekáčku při 180 stupních přibližně půl hodiny. Během pečení se potírá tukem. Jedna porce šingy tradičně odkládá stranou pro zemřelé, například za okno nebo na balkón.
Pokud byste si chtěli šinga připravit, budete potřebovat polohrubou mouku, droždí, krupicový cukr, vejce, vlažné mléko, máslo, kakao a citronovou kůru. Připravíte si kvásek z droždí, vlažného mléka s trochou cukru a mouky. Do mísy dáte mouku, vejce, cukr, nastrouhanou citronovou kůru, rozpuštěné máslo a špetku soli. Přidáte vykynutý kvásek a vše důkladně prohnětete. Těsto pak bude kynout na teplém místě. Po vykynutí se těsto přesune na vál, rozdělí na tři části a ty se vyválí na placky. Kakaovou náplň připravíte z kakaa a cukru a potřete jí placky. Pak už jen svinete do rolády a upečete.


Definice výrazu Šinga. Co znamená odborný pojem Šinga z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Šinga se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: terminologie, pojem, odborné názvosloví, popis, odborný výraz, význam, lexikon, co to je, termín, wiki, formulace, slovo, Šinga, jídlo, terminus technicus, co znamená, definice, heslo


Pojem Šinga je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Šinga lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Šinga ve Wikipedii

Hledat pojem Šinga ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Šinga ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Šinga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Šinga ve Wikislovníku

Najít pojem Šinga ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šinga například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Šinga? resp. co to je Šinga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šinga, odpověď na dotaz co je to Šinga?. Víte např. kdo to je Bezzemek? Znáte a víte kdo je Soudruh? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Šinga v jiné sekci než jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.