Co je to?
Výraz, termín, definice slova Offsetová hypotéka. Co znamená odborný pojem Offsetová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Offsetová hypotéka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Offsetová hypotéka

Offsetová hypotéka je druh hypotéky, který byl vytvořen pro konzervativní klientelu. Takoví zájemci o hypotéku sice vlastní hotovost, ale nemají v úmyslu využít ji jako akontaci. Tyto peníze však nechtějí investovat ani zhodnotit. Offsetová hypotéka jim nabízí možnost uložení této hotovosti na spořicím účtu v bance bez úročení.
Její výhodou je to, že klient platí úroky pouze z rozdílu mezi výší uložené hotovosti a výší poskytnutého úvěru. Peníze na spořicím účtu současně slouží jako rezerva a je s nimi možno disponovat.


Co je to Offsetová hypotéka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Offsetová hypotéka. Co znamená odborný pojem Offsetová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Offsetová hypotéka sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Offsetová hypotéka patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: co to je, význam, názvosloví, heslo, termín, odborné názvosloví, Offsetová hypotéka, wiki, pojem, slovník, přesný výraz, formulace, přesný význam, definice, slovo, terminus technicus, bankovnictví, odborný výraz


Pojem Offsetová hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Offsetová hypotéka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Specifickým typem flexibilní hypotéky je offset hypotéka, oblíbená především ve Velké Británii. Klíčovým rysem offset hypotéky je možnost snižovat výši úroků, jejichž výše se počítá z rozdílu nesplacené jistiny hypotečního úvěru a průměrného denního zůstatku offsetového spořicího účtu. Například pokud klient splácí hypotéku ve výši 2 000 000 korun a na spořicím účtu má uloženo 500 000 korun, úrok se počítá z částky 1 500 000 korun. Někteří klienti pro veškeré transakce využívají jediný účet, označovaný jako běžný hypoteční účet.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Offsetová hypotéka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Offsetová hypotéka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Offsetová hypotéka ve Wikislovníku

Hledat heslo Offsetová hypotéka na Google.cz

Hledat videa s názvem Offsetová hypotéka na Youtube

Vyhledat heslo Offsetová hypotéka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Offsetová hypotéka například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte co znamená slovo Offsetová hypotéka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Offsetová hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Offsetová hypotéka, odpověď na dotaz co je to Offsetová hypotéka?. Víte např. kdo to je Buddha? Znáte a víte kdo je Kate Beckinsale? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než bankovnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.