Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nugát. Co znamená pojem Nugát z kategorie Jídlo?

Co to je Nugát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Nugát?

Nugát je název cukrářské hmoty. Ta se tvoří z medu či cukru a pražených různých druhů oříšků nebo mandlí. Tyto suroviny jsou doplněny ještě dalšími ingrediencemi, nejčastěji slazeným ovocem. Nugát se často používá jako náplň do čokolád nebo bonbonů. Může mít podobu měkké hmoty nebo se z něj tvoří tvrdší plátek.
Barevné varianty jsou buď bílá hmota, nebo hnědá verze s karamelizovaným cukrem. V některých variantách může být přidávána čokoláda nebo větší podíl mandlí.


Co je to Nugát? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nugát. Co znamená pojem Nugát z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nugát? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nugát patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, informace, formulace, Nugát, vysvětlení, lexikon, definice, terminologie, popis, význam, heslo, co je to Nugát?, slovník, přesný význam, názvosloví, přesný výraz, co znamená, terminus technicus


Pojem Nugát je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nugát? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nugát po česku je cukrářská hmota vytvořená z cukru nebo medu, pražených mandlí nebo oříšků (vlašský ořech, pistácie a lískový ořech jsou nejběžnější) a doplněná dalšími složkami (například kandovaným ovocem). Často se používá jako náplň bonbonů a čokolády.

Nugát s mandlemi

Sladký bílý nugát s mandlemi. Autor: S. Hermann & F. Richter, zdroj: Pixabay
Sladký bílý nugát s mandlemi. Autor: S. Hermann & F. Richter, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Nugát doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Nugát ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Nugát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nugát ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Nugát ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Nugát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Nugát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nugát například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Nugát? resp. co to je Nugát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nugát, odpověď na dotaz co je to Nugát?. Víte např. kdo to je Únosce? Znáte a víte kdo je Radko Gudas? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?