Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nugát. Co znamená odborný pojem Nugát z kategorie Jídlo?

Co je to Nugát? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nugát?

Nugát je název cukrářské hmoty. Ta se tvoří z medu či cukru a pražených různých druhů oříšků nebo mandlí. Tyto suroviny jsou doplněny ještě dalšími ingrediencemi, nejčastěji slazeným ovocem. Nugát se často používá jako náplň do čokolád nebo bonbonů. Může mít podobu měkké hmoty nebo se z něj tvoří tvrdší plátek.
Barevné varianty jsou buď bílá hmota, nebo hnědá verze s karamelizovaným cukrem. V některých variantách může být přidávána čokoláda nebo větší podíl mandlí.


Co je to Nugát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nugát. Co znamená odborný pojem Nugát z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Nugát patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: význam slova, význam, odborný výraz, terminologie, pojem, slovník, termín, terminus technicus, synonymum, přesný význam, názvosloví, Nugát, odborné názvosloví, lexikon, wiki, popis, vysvětlení, definice


Pojem Nugát je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Nugát?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nugát po česku je cukrářská hmota vytvořená z cukru nebo medu, pražených mandlí nebo oříšků (vlašský ořech, pistácie a lískový ořech jsou nejběžnější) a doplněná dalšími složkami (například kandovaným ovocem). Často se používá jako náplň bonbonů a čokolády.

Nugát s mandlemi

Sladký bílý nugát s mandlemi. Autor: S. Hermann & F. Richter, zdroj: Pixabay
Sladký bílý nugát s mandlemi. Autor: S. Hermann & F. Richter, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Nugát hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Nugát ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Nugát ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Nugát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Nugát ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Nugát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Nugát na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nugát například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Nugát? resp. jaký je význam slova Nugát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nugát, odpověď na dotaz co je to Nugát?. Víte např. kdo to je Karel Havlíček Borovský? Znáte a víte kdo je Lenka Filipová mladší? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?