Co je to?
Definice výrazu, termínu Nugát. Co znamená odborný pojem Nugát z kategorie Jídlo?

Co je to Nugát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Nugát

Nugát je název cukrářské hmoty. Ta se tvoří z medu či cukru a pražených různých druhů oříšků nebo mandlí. Tyto suroviny jsou doplněny ještě dalšími ingrediencemi, nejčastěji slazeným ovocem. Nugát se často používá jako náplň do čokolád nebo bonbonů. Může mít podobu měkké hmoty nebo se z něj tvoří tvrdší plátek.
Barevné varianty jsou buď bílá hmota, nebo hnědá verze s karamelizovaným cukrem. V některých variantách může být přidávána čokoláda nebo větší podíl mandlí.


Co je to Nugát? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nugát. Co znamená odborný pojem Nugát z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Nugát sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Nugát je v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, přesný význam, názvosloví, synonymum, termín, vysvětlení, jídlo, informace, co znamená, terminologie, heslo, odborné názvosloví, terminus technicus, Nugát, popis, jídlo, formulace, co je to Nugát?


Pojem Nugát je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Nugát píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nugát po česku je cukrářská hmota vytvořená z cukru nebo medu, pražených mandlí nebo oříšků (vlašský ořech, pistácie a lískový ořech jsou nejběžnější) a doplněná dalšími složkami (například kandovaným ovocem). Často se používá jako náplň bonbonů a čokolády.

Nugát s mandlemi

Sladký bílý nugát s mandlemi. Autor: S. Hermann & F. Richter, zdroj: Pixabay
Sladký bílý nugát s mandlemi. Autor: S. Hermann & F. Richter, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Nugát ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Nugát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Nugát ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Nugát na Youtube

Najít pojem Nugát na Google.cz

Vyhledat výraz Nugát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nugát například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Nugát? resp. jaký je přesný význam slova Nugát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nugát, odpověď na dotaz co je to Nugát?. Víte např. kdo to je Ladislav Županič? Znáte a víte kdo je Miroslav Žbirka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?