Co je to?
Odborný výraz, definice slova Proprietární software. Co znamená slovo Proprietární software z kategorie Software?

Co je Proprietární software?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Proprietární software?

Proprietární software je druh software, který bývá nazýván také software uzavřeného kódu. To znamená, že jeho autor nějakým způsobem, většinou licencí, upravil možnosti využívání. Proprietární software většinou nedává volně k dispozici zdrojové kódy, popřípadě neumožňuje jejich úpravy a následný prodej.
Tento druh software se řadí ke komerčním záležitostem, autor na něj má výhradní právo. Produkt je chráněn patentem a obchodním tajemstvím, používán smí být pouze podle licenční smlouvy a nainstalován na smluvený počet počítačů. Pro nekomerční využití se mohou nabízet verze bez některých funkcí.


Co je to Proprietární software? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Proprietární software. Co znamená slovo Proprietární software z kategorie Software?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Proprietární software s jinými lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Proprietární software patří do kategorie software

Klíčová slova: synonymum, terminologie, co je to Proprietární software?, pojem, popis, co znamená, co to je, terminus technicus, odborný výraz, odborné názvosloví, význam slova, informace, význam, heslo, definice, přesný význam, software, názvosloví


Pojem Proprietární software je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Proprietární software? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Proprietární software nebo také software s uzavřeným kódem (z anglického: closed source) je takový software, kde jeho autor upravuje licencí (typicky EULA) či jiným způsobem možnosti jeho používání. K takovému software nejsou zpravidla k dispozici volně zdrojové kódy či v nich nelze svobodně dělat úpravy a výsledné dílo distribuovat. Takový software obvykle spadá do kategorie komerčního software, který jeho autor prodává.

Zkuste zjistit více informací o slovu Proprietární software v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Proprietární software ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Proprietární software ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Proprietární software ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Proprietární software ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Proprietární software ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Proprietární software ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Proprietární software například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Proprietární software? resp. co to je Proprietární software? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proprietární software, odpověď na dotaz co je to Proprietární software?. Víte např. kdo to je Hana Humpálová? Znáte a víte kdo je Soused? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než software). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.