Co je to?
Definice odborného termínu, slova Glycerol. Co znamená pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Co je to Glycerol? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Glycerol?

Glycerol je bezbarvá kapalina se sladkou chutí. Jedná se o organickou sloučeninu, která je v některých formách součástí tuků. Využívá se v kosmetice, ve farmakologii a potravinářství. V malém množství neškodí, ve vyšších dávkách je však jedovatý. Jeho užívání je povoleno pouze v omezené míře. Z kalorického hlediska má stejnou hodnotu jako cukr, je produktem kvašení glukózy.
Pro silnou výbušnost při oxidaci je používán i v pyrotechnice.


Co je to Glycerol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Glycerol. Co znamená pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Glycerol patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, co znamená, slovník, odborný výraz, vysvětlení, význam, Chemie, Glycerol, wiki, formulace, Chemie, pojem, synonymum, definice pojmu, co to je, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Glycerol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glycerol? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Více informací o pojmu Glycerol lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Glycerol ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Glycerol ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glycerol ve Wikimedia Commons

Hledat termín Glycerol ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Glycerol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Glycerol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerol například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Glycerol? resp. co znamená Glycerol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerol, odpověď na dotaz co je to Glycerol?. Víte např. kdo to je Emil Hácha? Znáte a víte kdo je Éterická bytost? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.