Co je to?
Definice odborného termínu, slova Glycerol. Co znamená pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Co je Glycerol? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Glycerol?

Glycerol je bezbarvá kapalina se sladkou chutí. Jedná se o organickou sloučeninu, která je v některých formách součástí tuků. Využívá se v kosmetice, ve farmakologii a potravinářství. V malém množství neškodí, ve vyšších dávkách je však jedovatý. Jeho užívání je povoleno pouze v omezené míře. Z kalorického hlediska má stejnou hodnotu jako cukr, je produktem kvašení glukózy.
Pro silnou výbušnost při oxidaci je používán i v pyrotechnice.


Co je to Glycerol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Glycerol. Co znamená pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Glycerol patří do sekce chemie

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, slovník, přesný význam, odborné názvosloví, wiki, vysvětlení, odborný výraz, definice, synonymum, význam pojmu, co je to Glycerol?, pojem, formulace, význam, informace, co znamená, terminologie


Pojem Glycerol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Glycerol?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Pro další informace o termínu Glycerol zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glycerol ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Glycerol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Glycerol ve Wikislovníku

Najít pojem Glycerol ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Glycerol ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Glycerol ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerol například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Glycerol? resp. co znamená výraz Glycerol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerol, odpověď na dotaz co je to Glycerol?. Víte např. kdo to je Michael Gambon? Znáte a víte kdo je Lela Ceterová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než chemie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.