Co je to?
Definice odborného termínu, slova Glycerol. Co znamená pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Co je to Glycerol? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Glycerol?

Glycerol je bezbarvá kapalina se sladkou chutí. Jedná se o organickou sloučeninu, která je v některých formách součástí tuků. Využívá se v kosmetice, ve farmakologii a potravinářství. V malém množství neškodí, ve vyšších dávkách je však jedovatý. Jeho užívání je povoleno pouze v omezené míře. Z kalorického hlediska má stejnou hodnotu jako cukr, je produktem kvašení glukózy.
Pro silnou výbušnost při oxidaci je používán i v pyrotechnice.


Co je to Glycerol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Glycerol. Co znamená pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Glycerol s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Glycerol je v kategorii Chemie

Klíčová slova: význam slova, formulace, co to je, definice, wiki, definice pojmu, odborné názvosloví, synonymum, názvosloví, Glycerol, slovník, vysvětlení, Chemie, terminus technicus, Chemie, informace, termín, přesný výraz


Pojem Glycerol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glycerol? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Glycerol ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Glycerol ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Glycerol ve Wikizdrojích

Najít výraz Glycerol ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Glycerol na Google.cz

Hledat videa s názvem Glycerol na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerol například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Glycerol? resp. co znamená slovo Glycerol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerol, odpověď na dotaz co je to Glycerol?. Víte např. kdo to je Mao Ce-tung? Znáte a víte kdo je Blbeček? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.