Co je to?
Výraz, termín, definice slova Glycerol. Co znamená odborný pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Co je to Glycerol? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Glycerol?

Glycerol je bezbarvá kapalina se sladkou chutí. Jedná se o organickou sloučeninu, která je v některých formách součástí tuků. Využívá se v kosmetice, ve farmakologii a potravinářství. V malém množství neškodí, ve vyšších dávkách je však jedovatý. Jeho užívání je povoleno pouze v omezené míře. Z kalorického hlediska má stejnou hodnotu jako cukr, je produktem kvašení glukózy.
Pro silnou výbušnost při oxidaci je používán i v pyrotechnice.


Co je to Glycerol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Glycerol. Co znamená odborný pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Glycerol doporučujeme sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Glycerol se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: formulace, lexikon, informace, popis, co to je, názvosloví, co znamená, co je to Glycerol?, definice pojmu, chemie, Glycerol, pojem, význam slova, terminus technicus, přesný význam, chemie, slovo, vysvětlení


Pojem Glycerol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Glycerol píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Glycerol ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Glycerol na Google.cz

Najít výraz Glycerol ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glycerol ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Glycerol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Glycerol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerol například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Glycerol? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Glycerol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerol, odpověď na dotaz co je to Glycerol?. Víte např. kdo to je Jana Musilová? Znáte a víte kdo je Lubomír Brabec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v chemie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.