Co je to?
Definice odborného termínu, slova Glycerol. Co znamená pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Co je to Glycerol? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Glycerol?

Glycerol je bezbarvá kapalina se sladkou chutí. Jedná se o organickou sloučeninu, která je v některých formách součástí tuků. Využívá se v kosmetice, ve farmakologii a potravinářství. V malém množství neškodí, ve vyšších dávkách je však jedovatý. Jeho užívání je povoleno pouze v omezené míře. Z kalorického hlediska má stejnou hodnotu jako cukr, je produktem kvašení glukózy.
Pro silnou výbušnost při oxidaci je používán i v pyrotechnice.


Co je to Glycerol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Glycerol. Co znamená pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Glycerol) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Glycerol patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: wiki, termín, definice, význam, synonymum, odborný výraz, lexikon, terminologie, význam pojmu, význam slova, Glycerol, pojem, formulace, názvosloví, slovo, Chemie, informace, co je to Glycerol?


Pojem Glycerol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Glycerol dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Více informací o pojmu Glycerol lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Glycerol ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glycerol ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glycerol ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Glycerol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Glycerol ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Glycerol ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerol například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Glycerol? resp. co znamená výraz Glycerol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerol, odpověď na dotaz co je to Glycerol?. Víte např. kdo to je Neymar? Znáte a víte kdo je Tomáš Kašpar? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Glycerol v jiné sekci než Chemie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.