Co je to?
Výraz, termín, definice slova Glycerol. Co znamená odborný pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Co je to Glycerol? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Glycerol

Glycerol je bezbarvá kapalina se sladkou chutí. Jedná se o organickou sloučeninu, která je v některých formách součástí tuků. Využívá se v kosmetice, ve farmakologii a potravinářství. V malém množství neškodí, ve vyšších dávkách je však jedovatý. Jeho užívání je povoleno pouze v omezené míře. Z kalorického hlediska má stejnou hodnotu jako cukr, je produktem kvašení glukózy.
Pro silnou výbušnost při oxidaci je používán i v pyrotechnice.


Co je to Glycerol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Glycerol. Co znamená odborný pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Glycerol? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Glycerol je v kategorii chemie

Klíčová slova: chemie, terminus technicus, co je to Glycerol?, význam, přesný výraz, formulace, wiki, informace, slovník, heslo, význam slova, co to je, pojem, co znamená, definice pojmu, odborný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Glycerol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Glycerol?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Glycerol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glycerol ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Glycerol na Youtube

Najít termín Glycerol ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Glycerol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Glycerol ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerol například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Glycerol? resp. co je to Glycerol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerol, odpověď na dotaz co je to Glycerol?. Víte např. kdo to je Ortodontista? Znáte a víte kdo je Shia LaBeouf? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než chemie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.