Co je to?
Výraz, termín, definice slova Glycerol. Co znamená odborný pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Co je to Glycerol? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Glycerol?

Glycerol je bezbarvá kapalina se sladkou chutí. Jedná se o organickou sloučeninu, která je v některých formách součástí tuků. Využívá se v kosmetice, ve farmakologii a potravinářství. V malém množství neškodí, ve vyšších dávkách je však jedovatý. Jeho užívání je povoleno pouze v omezené míře. Z kalorického hlediska má stejnou hodnotu jako cukr, je produktem kvašení glukózy.
Pro silnou výbušnost při oxidaci je používán i v pyrotechnice.


Co je to Glycerol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Glycerol. Co znamená odborný pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Glycerol sdílejte s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Glycerol je v kategorii chemie

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, synonymum, význam, význam pojmu, slovník, Glycerol, význam slova, termín, terminologie, vysvětlení, pojem, heslo, lexikon, informace, co znamená, definice, terminus technicus


Pojem Glycerol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glycerol? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Glycerol ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Glycerol ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Glycerol ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glycerol ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Glycerol ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Glycerol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerol například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co je to Glycerol? resp. co znamená výraz Glycerol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerol, odpověď na dotaz co je to Glycerol?. Víte např. kdo to je Macecha? Znáte a víte kdo je David Rath? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.