Co je to?
Definice odborného termínu, slova Glycerol. Co znamená pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Co je to Glycerol? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Glycerol?

Glycerol je bezbarvá kapalina se sladkou chutí. Jedná se o organickou sloučeninu, která je v některých formách součástí tuků. Využívá se v kosmetice, ve farmakologii a potravinářství. V malém množství neškodí, ve vyšších dávkách je však jedovatý. Jeho užívání je povoleno pouze v omezené míře. Z kalorického hlediska má stejnou hodnotu jako cukr, je produktem kvašení glukózy.
Pro silnou výbušnost při oxidaci je používán i v pyrotechnice.


Co je to Glycerol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Glycerol. Co znamená pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Glycerol je v sekci Chemie

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, informace, odborné názvosloví, Chemie, pojem, wiki, slovo, heslo, formulace, význam, Chemie, slovník, význam slova, názvosloví, popis, definice, Glycerol


Pojem Glycerol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glycerol? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glycerol ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Glycerol ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glycerol ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Glycerol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Glycerol na Google.cz

Najít pojem Glycerol ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerol například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Glycerol? resp. co přesně znamená slovo Glycerol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerol, odpověď na dotaz co je to Glycerol?. Víte např. kdo to je Socka? Znáte a víte kdo je Blbeček? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Chemie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.