Co je to?
Definice výrazu Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Co to je Dobropis? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dobropis?

Dobropis je účetní pojem, který byl nahrazen termínem opravný daňový doklad. Dobropis je vlastně faktura se záporným znaménkem. Lze ho účtovat jako běžnou fakturu, ale právě se záporným znaménkem. Používá se při úpravě ceny, která byla původně fakturována, například při reklamaci.
Částku uvedenou na dobropise tedy dostane příjemce nazpět. ˇV praxi se často používá daňový dobropis, který bývá vystavován při opravě základu daně pro jiného plátce DPH podle zákona o DPH.


Co je to Dobropis? Význam slova, termín, Definice výrazu Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dobropis je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: co znamená, informace, přesný výraz, terminus technicus, synonymum, slovo, lexikon, termín, odborný výraz, definice, heslo, terminologie, přesný význam, význam, odborné názvosloví, popis, slovník, význam slova


Pojem Dobropis je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dobropis? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dobropis je písemný doklad, kterým věřitel snižuje svoji už dříve vyúčtovanou, ale ještě neuhrazenou pohledávku vůči dlužníkovi. Na základě dobropisu je pak výše pohledávky účetně snížena, případně zcela zrušena. Jde svým způsobem o „zápornou“ fakturu. Důvodem pro vystavení dobropisu může být např. reklamace odebraného zboží ze strany dlužníka.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Dobropis ve Wikizdrojích

Najít výraz Dobropis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dobropis na Youtube

Hledat termín Dobropis ve Wikislovníku

Hledat slovo Dobropis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Dobropis ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dobropis například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Dobropis? resp. co znamená Dobropis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dobropis, odpověď na dotaz co je to Dobropis?. Víte např. kdo to je Bašár al-Asad? Znáte a víte kdo je Chachar? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dobropis v jiné sekci než Účetnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?