Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Co je to Dobropis? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dobropis

Dobropis je účetní pojem, který byl nahrazen termínem opravný daňový doklad. Dobropis je vlastně faktura se záporným znaménkem. Lze ho účtovat jako běžnou fakturu, ale právě se záporným znaménkem. Používá se při úpravě ceny, která byla původně fakturována, například při reklamaci.
Částku uvedenou na dobropise tedy dostane příjemce nazpět. ˇV praxi se často používá daňový dobropis, který bývá vystavován při opravě základu daně pro jiného plátce DPH podle zákona o DPH.


Co je to Dobropis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dobropis s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Dobropis se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: co to je, slovo, Účetnictví, terminologie, Účetnictví, definice, informace, lexikon, co znamená, odborný výraz, názvosloví, Dobropis, synonymum, význam pojmu, slovník, popis, pojem, termín


Pojem Dobropis je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dobropis? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dobropis je písemný doklad, kterým věřitel snižuje svoji už dříve vyúčtovanou, ale ještě neuhrazenou pohledávku vůči dlužníkovi. Na základě dobropisu je pak výše pohledávky účetně snížena, případně zcela zrušena. Jde svým způsobem o „zápornou“ fakturu. Důvodem pro vystavení dobropisu může být např. reklamace odebraného zboží ze strany dlužníka.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Dobropis ve Wikislovníku

Hledat pojem Dobropis ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Dobropis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Dobropis ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Dobropis ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Dobropis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dobropis například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dobropis? resp. jaká je definice termínu Dobropis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dobropis, odpověď na dotaz co je to Dobropis?. Víte např. kdo to je Michael Schumacher? Znáte a víte kdo je Chachar? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dobropis v jiné sekci než Účetnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?