Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Co je Dobropis?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dobropis?

Dobropis je účetní pojem, který byl nahrazen termínem opravný daňový doklad. Dobropis je vlastně faktura se záporným znaménkem. Lze ho účtovat jako běžnou fakturu, ale právě se záporným znaménkem. Používá se při úpravě ceny, která byla původně fakturována, například při reklamaci.
Částku uvedenou na dobropise tedy dostane příjemce nazpět. ˇV praxi se často používá daňový dobropis, který bývá vystavován při opravě základu daně pro jiného plátce DPH podle zákona o DPH.


Co je to Dobropis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dobropis? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Dobropis je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, Účetnictví, synonymum, heslo, slovník, lexikon, formulace, pojem, význam pojmu, co znamená, slovo, definice pojmu, význam slova, terminologie, přesný význam, popis, přesný výraz


Pojem Dobropis je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dobropis? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Dobropis je písemný doklad, kterým věřitel snižuje svoji už dříve vyúčtovanou, ale ještě neuhrazenou pohledávku vůči dlužníkovi. Na základě dobropisu je pak výše pohledávky účetně snížena, případně zcela zrušena. Jde svým způsobem o „zápornou“ fakturu. Důvodem pro vystavení dobropisu může být např. reklamace odebraného zboží ze strany dlužníka.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dobropis ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Dobropis ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Dobropis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Dobropis na Google obrázcích

Vyhledat výraz Dobropis ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Dobropis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dobropis například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Dobropis? resp. co je to Dobropis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dobropis, odpověď na dotaz co je to Dobropis?. Víte např. kdo to je Ájatolláh? Znáte a víte kdo je Chachar? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v Účetnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, pokladny, dobropis, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?