Co je to?
Definice výrazu, termínu Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Co je to Dobropis? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dobropis

Dobropis je účetní pojem, který byl nahrazen termínem opravný daňový doklad. Dobropis je vlastně faktura se záporným znaménkem. Lze ho účtovat jako běžnou fakturu, ale právě se záporným znaménkem. Používá se při úpravě ceny, která byla původně fakturována, například při reklamaci.
Částku uvedenou na dobropise tedy dostane příjemce nazpět. ˇV praxi se často používá daňový dobropis, který bývá vystavován při opravě základu daně pro jiného plátce DPH podle zákona o DPH.


Co je to Dobropis? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dobropis můžete samozřejmě sdílet s přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Dobropis je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: význam slova, terminologie, Dobropis, slovník, pojem, vysvětlení, formulace, wiki, přesný význam, popis, heslo, přesný výraz, Účetnictví, odborné názvosloví, synonymum, definice, informace, odborný výraz


Pojem Dobropis je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dobropis? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dobropis je písemný doklad, kterým věřitel snižuje svoji už dříve vyúčtovanou, ale ještě neuhrazenou pohledávku vůči dlužníkovi. Na základě dobropisu je pak výše pohledávky účetně snížena, případně zcela zrušena. Jde svým způsobem o „zápornou“ fakturu. Důvodem pro vystavení dobropisu může být např. reklamace odebraného zboží ze strany dlužníka.

Hledejte pojem Dobropis v následujících vyhledávačích

Hledat termín Dobropis na Google.cz

Najít pojem Dobropis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Dobropis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Dobropis ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Dobropis ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Dobropis ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dobropis například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Dobropis? resp. co přesně znamená slovo Dobropis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dobropis, odpověď na dotaz co je to Dobropis?. Víte např. kdo to je Truhlář? Znáte a víte kdo je Hacker? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?