Co je to?
Definice výrazu Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Co to je Dobropis? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dobropis

Dobropis je účetní pojem, který byl nahrazen termínem opravný daňový doklad. Dobropis je vlastně faktura se záporným znaménkem. Lze ho účtovat jako běžnou fakturu, ale právě se záporným znaménkem. Používá se při úpravě ceny, která byla původně fakturována, například při reklamaci.
Částku uvedenou na dobropise tedy dostane příjemce nazpět. ˇV praxi se často používá daňový dobropis, který bývá vystavován při opravě základu daně pro jiného plátce DPH podle zákona o DPH.


Co je to Dobropis? Význam slova, termín, Definice výrazu Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Dobropis s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dobropis se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, pojem, význam pojmu, popis, co to je, lexikon, synonymum, heslo, formulace, Dobropis, slovo, termín, slovník, odborné názvosloví, odborný výraz, vysvětlení, význam


Pojem Dobropis je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dobropis ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Dobropis na Google.cz

Najít slovo Dobropis ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Dobropis ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Dobropis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Dobropis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dobropis například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dobropis? resp. jaký je význam slova Dobropis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dobropis, odpověď na dotaz co je to Dobropis?. Víte např. kdo to je Jaroslav Kubera? Znáte a víte kdo je Chachar? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?