Co je to?
Definice výrazu Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Co to je Dobropis? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dobropis?

Dobropis je účetní pojem, který byl nahrazen termínem opravný daňový doklad. Dobropis je vlastně faktura se záporným znaménkem. Lze ho účtovat jako běžnou fakturu, ale právě se záporným znaménkem. Používá se při úpravě ceny, která byla původně fakturována, například při reklamaci.
Částku uvedenou na dobropise tedy dostane příjemce nazpět. ˇV praxi se často používá daňový dobropis, který bývá vystavován při opravě základu daně pro jiného plátce DPH podle zákona o DPH.


Co je to Dobropis? Význam slova, termín, Definice výrazu Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dobropis se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: přesný význam, slovník, přesný výraz, synonymum, pojem, wiki, Dobropis, terminologie, co je to Dobropis?, definice pojmu, Účetnictví, názvosloví, odborný výraz, význam, odborné názvosloví, termín, heslo, slovo


Pojem Dobropis je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Dobropis píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dobropis je písemný doklad, kterým věřitel snižuje svoji už dříve vyúčtovanou, ale ještě neuhrazenou pohledávku vůči dlužníkovi. Na základě dobropisu je pak výše pohledávky účetně snížena, případně zcela zrušena. Jde svým způsobem o „zápornou“ fakturu. Důvodem pro vystavení dobropisu může být např. reklamace odebraného zboží ze strany dlužníka.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Dobropis ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Dobropis ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Dobropis ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dobropis ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Dobropis na Google.cz

Hledat heslo Dobropis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dobropis například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Dobropis? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dobropis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dobropis, odpověď na dotaz co je to Dobropis?. Víte např. kdo to je Saturn? Znáte a víte kdo je Chachar? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?