Co je to?
Definice výrazu Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Co to je Dobropis? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dobropis?

Dobropis je účetní pojem, který byl nahrazen termínem opravný daňový doklad. Dobropis je vlastně faktura se záporným znaménkem. Lze ho účtovat jako běžnou fakturu, ale právě se záporným znaménkem. Používá se při úpravě ceny, která byla původně fakturována, například při reklamaci.
Částku uvedenou na dobropise tedy dostane příjemce nazpět. ˇV praxi se často používá daňový dobropis, který bývá vystavován při opravě základu daně pro jiného plátce DPH podle zákona o DPH.


Co je to Dobropis? Význam slova, termín, Definice výrazu Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Dobropis se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dobropis se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, slovo, pojem, význam pojmu, odborný výraz, co znamená, názvosloví, definice, odborné názvosloví, význam, synonymum, přesný význam, lexikon, informace, význam slova, heslo, Účetnictví


Pojem Dobropis je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dobropis? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dobropis je písemný doklad, kterým věřitel snižuje svoji už dříve vyúčtovanou, ale ještě neuhrazenou pohledávku vůči dlužníkovi. Na základě dobropisu je pak výše pohledávky účetně snížena, případně zcela zrušena. Jde svým způsobem o „zápornou“ fakturu. Důvodem pro vystavení dobropisu může být např. reklamace odebraného zboží ze strany dlužníka.

Pro další informace o termínu Dobropis zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Dobropis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Dobropis ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dobropis ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Dobropis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Dobropis ve Wikizdrojích

Najít slovo Dobropis ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dobropis například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Dobropis? resp. co znamená slovo Dobropis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dobropis, odpověď na dotaz co je to Dobropis?. Víte např. kdo to je Alex Mynářová? Znáte a víte kdo je Chachar? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?