Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Co je to Dobropis? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dobropis?

Dobropis je účetní pojem, který byl nahrazen termínem opravný daňový doklad. Dobropis je vlastně faktura se záporným znaménkem. Lze ho účtovat jako běžnou fakturu, ale právě se záporným znaménkem. Používá se při úpravě ceny, která byla původně fakturována, například při reklamaci.
Částku uvedenou na dobropise tedy dostane příjemce nazpět. ˇV praxi se často používá daňový dobropis, který bývá vystavován při opravě základu daně pro jiného plátce DPH podle zákona o DPH.


Co je to Dobropis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Dobropis se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: terminus technicus, definice, co je to Dobropis?, termín, slovo, Účetnictví, slovník, definice pojmu, pojem, význam, význam slova, lexikon, heslo, synonymum, popis, wiki, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Dobropis je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dobropis? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dobropis je písemný doklad, kterým věřitel snižuje svoji už dříve vyúčtovanou, ale ještě neuhrazenou pohledávku vůči dlužníkovi. Na základě dobropisu je pak výše pohledávky účetně snížena, případně zcela zrušena. Jde svým způsobem o „zápornou“ fakturu. Důvodem pro vystavení dobropisu může být např. reklamace odebraného zboží ze strany dlužníka.

Další informace o pojmu Dobropis hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Dobropis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Dobropis ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Dobropis ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dobropis na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dobropis ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Dobropis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dobropis například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená Dobropis? resp. jaký je význam slova Dobropis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dobropis, odpověď na dotaz co je to Dobropis?. Víte např. kdo to je Finanční ředitel? Znáte a víte kdo je Chachar? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Účetnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?