Co je to?
Definice výrazu, termínu Květná neděle. Co znamená odborný pojem Květná neděle z kategorie Náboženství?

Co je Květná neděle? Význam slova

Co znamená termín Květná neděle? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Květná neděle, nazývaná také Pašijová neděle, je pojmenování poslední postní neděle. Je v pořadí šestá a má připomenout příjezd Ježíše do Jeruzaléma.
V rámci bohoslužeb se o Květné neděli čtou pašije, tedy zpráva o umučení Krista. Kostely se na tento svátek zdobí květinami, které symbolizují palmové větve, jimiž byl Ježíš vítán. U nás se zdobí hlavně vrbovými kočičkami.


Co je to Květná neděle? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Květná neděle. Co znamená odborný pojem Květná neděle z kategorie Náboženství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Květná neděle? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Květná neděle je v kategorii náboženství

Klíčová slova: slovník, názvosloví, terminus technicus, co znamená, popis, náboženství, slovo, heslo, lexikon, co je to Květná neděle?, odborné názvosloví, formulace, wiki, termín, odborný výraz, terminologie, pojem, Květná neděle


Pojem Květná neděle je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Květná neděle? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Květná neděle (latinsky Dominica in palmis , Palmare nebo též Pašijová neděle latinsky De passione Domini) je označení pro šestou a zároveň poslední neděli postní. Připomíná jednak slavný vjezd Ježíše do Jeruzaléma a zároveň se při bohoslužbách předčítá zpráva o umučení Ježíše Krista tzv. Pašije (utrpení – latinsky Passio). Název svátku je odvozen od květů, jimiž bývají kostely vyzdobeny a které mají připomínat palmové větve, jimiž lid vítal Ježíše. V našich zemích se k tomuto účelu užívá tzv. kočiček, tedy vrbových větviček s částečně rozvitými pupeny.

Pašijová neděle

Podle mytologie měl Ježíš Kristus přijet do Jeruzaléma právě o květné neděli. Autor: Miguel ángel villar, zdroj: Pixabay
Podle mytologie měl Ježíš Kristus přijet do Jeruzaléma právě o květné neděli. Autor: Miguel ángel villar, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít výraz Květná neděle ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Květná neděle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Květná neděle ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Květná neděle ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Květná neděle ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Květná neděle na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Květná neděle například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Květná neděle? resp. co se přesně ukrývá za slovem Květná neděle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Květná neděle, odpověď na dotaz co je to Květná neděle?. Víte např. kdo to je Jiří Kubík? Znáte a víte kdo je Robert Hooke? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.