Co je to?
Definice odborného termínu, slova Květná neděle. Co znamená pojem Květná neděle z kategorie Náboženství?

Co je to Květná neděle? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Květná neděle

Květná neděle, nazývaná také Pašijová neděle, je pojmenování poslední postní neděle. Je v pořadí šestá a má připomenout příjezd Ježíše do Jeruzaléma.
V rámci bohoslužeb se o Květné neděli čtou pašije, tedy zpráva o umučení Krista. Kostely se na tento svátek zdobí květinami, které symbolizují palmové větve, jimiž byl Ježíš vítán. U nás se zdobí hlavně vrbovými kočičkami.


Co je to Květná neděle? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Květná neděle. Co znamená pojem Květná neděle z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Květná neděle) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Květná neděle patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: wiki, pojem, význam pojmu, Náboženství, co je to Květná neděle?, formulace, definice, synonymum, lexikon, popis, informace, přesný výraz, co to je, vysvětlení, názvosloví, heslo, Květná neděle, slovo


Pojem Květná neděle je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Květná neděle? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Květná neděle (latinsky Dominica in palmis , Palmare nebo též Pašijová neděle latinsky De passione Domini) je označení pro šestou a zároveň poslední neděli postní. Připomíná jednak slavný vjezd Ježíše do Jeruzaléma a zároveň se při bohoslužbách předčítá zpráva o umučení Ježíše Krista tzv. Pašije (utrpení – latinsky Passio). Název svátku je odvozen od květů, jimiž bývají kostely vyzdobeny a které mají připomínat palmové větve, jimiž lid vítal Ježíše. V našich zemích se k tomuto účelu užívá tzv. kočiček, tedy vrbových větviček s částečně rozvitými pupeny.

Pašijová neděle

Podle mytologie měl Ježíš Kristus přijet do Jeruzaléma právě o květné neděli. Autor: Miguel ángel villar, zdroj: Pixabay
Podle mytologie měl Ježíš Kristus přijet do Jeruzaléma právě o květné neděli. Autor: Miguel ángel villar, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Květná neděle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Květná neděle na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Květná neděle ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Květná neděle ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Květná neděle ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Květná neděle na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Květná neděle například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Květná neděle? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Květná neděle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Květná neděle, odpověď na dotaz co je to Květná neděle?. Víte např. kdo to je Bohumil Kartous? Znáte a víte kdo je Logoped? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Květná neděle v jiné sekci než Náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.