Co je to?
Definice odborného termínu, slova Květná neděle. Co znamená pojem Květná neděle z kategorie Náboženství?

Co je to Květná neděle? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Květná neděle

Květná neděle, nazývaná také Pašijová neděle, je pojmenování poslední postní neděle. Je v pořadí šestá a má připomenout příjezd Ježíše do Jeruzaléma.
V rámci bohoslužeb se o Květné neděli čtou pašije, tedy zpráva o umučení Krista. Kostely se na tento svátek zdobí květinami, které symbolizují palmové větve, jimiž byl Ježíš vítán. U nás se zdobí hlavně vrbovými kočičkami.


Co je to Květná neděle? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Květná neděle. Co znamená pojem Květná neděle z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Květná neděle sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Květná neděle patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: Květná neděle, formulace, přesný výraz, co to je, odborný výraz, lexikon, odborné názvosloví, význam, význam pojmu, synonymum, pojem, slovo, co znamená, terminologie, termín, vysvětlení, informace, co je to Květná neděle?


Pojem Květná neděle je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Květná neděle dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Květná neděle (latinsky Dominica in palmis , Palmare nebo též Pašijová neděle latinsky De passione Domini) je označení pro šestou a zároveň poslední neděli postní. Připomíná jednak slavný vjezd Ježíše do Jeruzaléma a zároveň se při bohoslužbách předčítá zpráva o umučení Ježíše Krista tzv. Pašije (utrpení – latinsky Passio). Název svátku je odvozen od květů, jimiž bývají kostely vyzdobeny a které mají připomínat palmové větve, jimiž lid vítal Ježíše. V našich zemích se k tomuto účelu užívá tzv. kočiček, tedy vrbových větviček s částečně rozvitými pupeny.

Pašijová neděle

Podle mytologie měl Ježíš Kristus přijet do Jeruzaléma právě o květné neděli. Autor: Miguel ángel villar, zdroj: Pixabay
Podle mytologie měl Ježíš Kristus přijet do Jeruzaléma právě o květné neděli. Autor: Miguel ángel villar, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Květná neděle v následujících zdrojích

Hledat heslo Květná neděle ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Květná neděle ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Květná neděle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Květná neděle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Květná neděle ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Květná neděle ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Květná neděle například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Květná neděle? resp. co je to Květná neděle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Květná neděle, odpověď na dotaz co je to Květná neděle?. Víte např. kdo to je Ed Sheeran? Znáte a víte kdo je Múza? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.