Co je to?
Definice odborného termínu, slova Květná neděle. Co znamená pojem Květná neděle z kategorie Náboženství?

Co je to Květná neděle? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Květná neděle?

Květná neděle, nazývaná také Pašijová neděle, je pojmenování poslední postní neděle. Je v pořadí šestá a má připomenout příjezd Ježíše do Jeruzaléma.
V rámci bohoslužeb se o Květné neděli čtou pašije, tedy zpráva o umučení Krista. Kostely se na tento svátek zdobí květinami, které symbolizují palmové větve, jimiž byl Ježíš vítán. U nás se zdobí hlavně vrbovými kočičkami.


Co je to Květná neděle? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Květná neděle. Co znamená pojem Květná neděle z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Květná neděle patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: co je to Květná neděle?, odborné názvosloví, význam, popis, formulace, synonymum, heslo, co znamená, názvosloví, informace, přesný význam, odborný výraz, terminus technicus, pojem, přesný výraz, slovo, definice, Náboženství


Pojem Květná neděle je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Květná neděle? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Květná neděle (latinsky Dominica in palmis , Palmare nebo též Pašijová neděle latinsky De passione Domini) je označení pro šestou a zároveň poslední neděli postní. Připomíná jednak slavný vjezd Ježíše do Jeruzaléma a zároveň se při bohoslužbách předčítá zpráva o umučení Ježíše Krista tzv. Pašije (utrpení – latinsky Passio). Název svátku je odvozen od květů, jimiž bývají kostely vyzdobeny a které mají připomínat palmové větve, jimiž lid vítal Ježíše. V našich zemích se k tomuto účelu užívá tzv. kočiček, tedy vrbových větviček s částečně rozvitými pupeny.

Pašijová neděle

Podle mytologie měl Ježíš Kristus přijet do Jeruzaléma právě o květné neděli. Autor: Miguel ángel villar, zdroj: Pixabay
Podle mytologie měl Ježíš Kristus přijet do Jeruzaléma právě o květné neděli. Autor: Miguel ángel villar, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Květná neděle v následujících zdrojích

Hledat výraz Květná neděle ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Květná neděle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Květná neděle ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Květná neděle ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Květná neděle ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Květná neděle ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Květná neděle například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Květná neděle? resp. jaký je význam slova Květná neděle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Květná neděle, odpověď na dotaz co je to Květná neděle?. Víte např. kdo to je Ječmínek? Znáte a víte kdo je Antikrist? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.