Co je to?
Výraz, termín, definice slova Diskvalifikace. Co znamená odborný pojem Diskvalifikace z kategorie Sport?

Co je to Diskvalifikace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Diskvalifikace

Diskvalifikace je druhem trestu pro sportovce, který se dopustí porušení závazných pravidel nebo použitím některé ze zakázaných technik. Diskvalifikací může být i vyloučení ze závodu nebo z družstva. Je opakem kvalifikace.
V kolektivních sportech bývá diskvalifikace nejčastěji signalizována červenou kartou. Hráč je vyloučen do konce utkání. To platí například pro pozemní hokej, fotbal, florbal, ragby, házenou, kriket, vodní pólo a další druhy sportů.


Co je to Diskvalifikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Diskvalifikace. Co znamená odborný pojem Diskvalifikace z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Diskvalifikace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Diskvalifikace je v kategorii sport

Klíčová slova: názvosloví, formulace, odborné názvosloví, lexikon, sport, popis, sport, definice pojmu, informace, terminus technicus, terminologie, termín, heslo, Diskvalifikace, pojem, odborný výraz, co to je, definice


Pojem Diskvalifikace je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Diskvalifikace?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opakem kvalifikace je diskvalifikace, což je vyřazení, vyloučení, popření způsobilosti.

Další informační zdroje o slovu Diskvalifikace

Najít slovo Diskvalifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Diskvalifikace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diskvalifikace ve Wikimedia Commons

Najít heslo Diskvalifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Diskvalifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Diskvalifikace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Diskvalifikace například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Diskvalifikace? resp. co označuje slovo Diskvalifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diskvalifikace, odpověď na dotaz co je to Diskvalifikace?. Víte např. kdo to je Logoped? Znáte a víte kdo je Bosorka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.