Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Diskvalifikace. Co znamená pojem Diskvalifikace z kategorie Sport?

Co to je Diskvalifikace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Diskvalifikace?

Diskvalifikace je druhem trestu pro sportovce, který se dopustí porušení závazných pravidel nebo použitím některé ze zakázaných technik. Diskvalifikací může být i vyloučení ze závodu nebo z družstva. Je opakem kvalifikace.
V kolektivních sportech bývá diskvalifikace nejčastěji signalizována červenou kartou. Hráč je vyloučen do konce utkání. To platí například pro pozemní hokej, fotbal, florbal, ragby, házenou, kriket, vodní pólo a další druhy sportů.


Co je to Diskvalifikace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Diskvalifikace. Co znamená pojem Diskvalifikace z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Diskvalifikace s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Diskvalifikace se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, slovo, heslo, Sport, definice, informace, odborný výraz, popis, význam slova, slovník, synonymum, terminologie, definice pojmu, pojem, názvosloví, odborné názvosloví, Sport


Pojem Diskvalifikace je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Diskvalifikace dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Opakem kvalifikace je diskvalifikace, což je vyřazení, vyloučení, popření způsobilosti.

Další zdroje informací o slovu Diskvalifikace

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diskvalifikace ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Diskvalifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Diskvalifikace ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Diskvalifikace na Google.cz

Najít termín Diskvalifikace ve Wikislovníku

Hledat termín Diskvalifikace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diskvalifikace například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Diskvalifikace? resp. co znamená slovo Diskvalifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diskvalifikace, odpověď na dotaz co je to Diskvalifikace?. Víte např. kdo to je Občan? Znáte a víte kdo je Sériový vrah? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.