Co je to?
Definice výrazu, termínu Diskvalifikace. Co znamená odborný pojem Diskvalifikace z kategorie Sport?

Co je Diskvalifikace?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Diskvalifikace

Diskvalifikace je druhem trestu pro sportovce, který se dopustí porušení závazných pravidel nebo použitím některé ze zakázaných technik. Diskvalifikací může být i vyloučení ze závodu nebo z družstva. Je opakem kvalifikace.
V kolektivních sportech bývá diskvalifikace nejčastěji signalizována červenou kartou. Hráč je vyloučen do konce utkání. To platí například pro pozemní hokej, fotbal, florbal, ragby, házenou, kriket, vodní pólo a další druhy sportů.


Co je to Diskvalifikace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Diskvalifikace. Co znamená odborný pojem Diskvalifikace z kategorie Sport?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Diskvalifikace? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Diskvalifikace je v kategorii sport

Klíčová slova: význam slova, co znamená, wiki, Diskvalifikace, heslo, definice pojmu, odborné názvosloví, informace, formulace, sport, názvosloví, přesný význam, terminus technicus, lexikon, definice, co to je, význam, odborný výraz


Pojem Diskvalifikace je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Diskvalifikace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opakem kvalifikace je diskvalifikace, což je vyřazení, vyloučení, popření způsobilosti.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Diskvalifikace na Youtube

Najít termín Diskvalifikace ve Wikizdrojích

Hledat frázi Diskvalifikace ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Diskvalifikace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diskvalifikace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diskvalifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Diskvalifikace například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co znamená Diskvalifikace? resp. co přesně znamená slovo Diskvalifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diskvalifikace, odpověď na dotaz co je to Diskvalifikace?. Víte např. kdo to je Branec? Znáte a víte kdo je Richard Dawkins? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Diskvalifikace i v jiných kategoriích (než sport). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, puk na hokej, diskvalifikace, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.