Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Diskvalifikace. Co znamená pojem Diskvalifikace z kategorie Sport?

Co to je Diskvalifikace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Diskvalifikace?

Diskvalifikace je druhem trestu pro sportovce, který se dopustí porušení závazných pravidel nebo použitím některé ze zakázaných technik. Diskvalifikací může být i vyloučení ze závodu nebo z družstva. Je opakem kvalifikace.
V kolektivních sportech bývá diskvalifikace nejčastěji signalizována červenou kartou. Hráč je vyloučen do konce utkání. To platí například pro pozemní hokej, fotbal, florbal, ragby, házenou, kriket, vodní pólo a další druhy sportů.


Co je to Diskvalifikace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Diskvalifikace. Co znamená pojem Diskvalifikace z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Diskvalifikace s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Diskvalifikace se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, termín, význam pojmu, názvosloví, význam, definice pojmu, Sport, lexikon, slovo, Diskvalifikace, synonymum, odborné názvosloví, definice, wiki, heslo, odborný výraz, terminologie


Pojem Diskvalifikace je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít slovo Diskvalifikace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Diskvalifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Diskvalifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diskvalifikace ve Wikimedia Commons

Najít heslo Diskvalifikace ve Wikislovníku

Vyhledat termín Diskvalifikace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diskvalifikace například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Diskvalifikace? resp. jaká je definice termínu Diskvalifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diskvalifikace, odpověď na dotaz co je to Diskvalifikace?. Víte např. kdo to je Alchymista? Znáte a víte kdo je Zdeněk Škromach? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Diskvalifikace i v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.