Co je to?
Odborný výraz, definice slova Absces. Co znamená pojem Absces z kategorie Lékařství?

Co je to Absces? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Absces?

Absces je dutina vyplněná hnisem a obklopená zanícenou tkání. Mívá podobu tvrdé a bolestivé bulky. Někdy praskne sám, někdy je potřeba odstranit absces chirurgicky.


Co je to Absces? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Absces. Co znamená pojem Absces z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Absces můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Absces je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, Absces, wiki, slovník, význam, informace, Lékařství, terminologie, definice pojmu, slovo, popis, co to je, definice, co je to Absces?, význam slova, přesný význam, význam pojmu, co znamená


Pojem Absces je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Absces? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Absces (abscessus) je ohraničená, chorobná dutina vzniklá zánětem a vyplněná hnisem. Absces může vzniknout v jakémkoli orgánu, způsobuje jeho poškození a místní příznaky (okolní otok, útlak, palčivou bolest) a vyvolává i celkové příznaky chronického zánětu (horečku, hubnutí, nechutenství, anemii). Absces vzniká nejčastěji na povrchu kůže, jako zánět mazových žlázek či vlasových folikulů, které však bývají bez komplikací. Časté a vážnější jsou abscesy v okolí kořenové hrotu zubu, jenž se mohou propagovat do dutin, mozku či mediastina.

Jiné informační zdroje o pojmu Absces

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absces ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Absces ve vyhledávači Yandex

Najít termín Absces ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Absces ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Absces ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Absces na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Absces například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Absces? resp. co přesně označuje termín Absces? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absces, odpověď na dotaz co je to Absces?. Víte např. kdo to je Gérard Depardieu? Znáte a víte kdo je Padouch? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.