Co je to?
Odborný výraz, definice slova Absces. Co znamená pojem Absces z kategorie Lékařství?

Co je to Absces? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Absces?

Absces je dutina vyplněná hnisem a obklopená zanícenou tkání. Mívá podobu tvrdé a bolestivé bulky. Někdy praskne sám, někdy je potřeba odstranit absces chirurgicky.


Co je to Absces? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Absces. Co znamená pojem Absces z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Absces? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Absces je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, termín, Lékařství, slovo, Absces, terminologie, co je to Absces?, co to je, formulace, odborný výraz, co znamená, synonymum, definice pojmu, lexikon, význam pojmu, názvosloví, definice


Pojem Absces je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Absces dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Absces (abscessus) je ohraničená, chorobná dutina vzniklá zánětem a vyplněná hnisem. Absces může vzniknout v jakémkoli orgánu, způsobuje jeho poškození a místní příznaky (okolní otok, útlak, palčivou bolest) a vyvolává i celkové příznaky chronického zánětu (horečku, hubnutí, nechutenství, anemii). Absces vzniká nejčastěji na povrchu kůže, jako zánět mazových žlázek či vlasových folikulů, které však bývají bez komplikací. Časté a vážnější jsou abscesy v okolí kořenové hrotu zubu, jenž se mohou propagovat do dutin, mozku či mediastina.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Absces ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absces ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Absces na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absces ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Absces ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Absces ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Absces například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Absces? resp. co znamená Absces? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absces, odpověď na dotaz co je to Absces?. Víte např. kdo to je Karel Šíp? Znáte a víte kdo je Démon? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Absces v jiné sekci než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.