Co je to?
Odborný výraz, definice slova Absces. Co znamená pojem Absces z kategorie Lékařství?

Co je to Absces? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Absces?

Absces je dutina vyplněná hnisem a obklopená zanícenou tkání. Mívá podobu tvrdé a bolestivé bulky. Někdy praskne sám, někdy je potřeba odstranit absces chirurgicky.


Co je to Absces? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Absces. Co znamená pojem Absces z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Absces sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Absces je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, co to je, definice, popis, slovník, význam, Lékařství, význam slova, formulace, přesný výraz, názvosloví, co je to Absces?, Absces, vysvětlení, terminus technicus, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Absces je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Absces? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Absces (abscessus) je ohraničená, chorobná dutina vzniklá zánětem a vyplněná hnisem. Absces může vzniknout v jakémkoli orgánu, způsobuje jeho poškození a místní příznaky (okolní otok, útlak, palčivou bolest) a vyvolává i celkové příznaky chronického zánětu (horečku, hubnutí, nechutenství, anemii). Absces vzniká nejčastěji na povrchu kůže, jako zánět mazových žlázek či vlasových folikulů, které však bývají bez komplikací. Časté a vážnější jsou abscesy v okolí kořenové hrotu zubu, jenž se mohou propagovat do dutin, mozku či mediastina.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Absces na Youtube

Najít termín Absces ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Absces ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absces ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Absces ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Absces ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Absces například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Absces? resp. co je to Absces? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absces, odpověď na dotaz co je to Absces?. Víte např. kdo to je Pat a Mat? Znáte a víte kdo je Sanitář? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.