Co je to?
Výraz, termín, definice slova Absces. Co znamená odborný pojem Absces z kategorie Lékařství?

Co je to Absces? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Absces

Absces je dutina vyplněná hnisem a obklopená zanícenou tkání. Mívá podobu tvrdé a bolestivé bulky. Někdy praskne sám, někdy je potřeba odstranit absces chirurgicky.


Co je to Absces? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Absces. Co znamená odborný pojem Absces z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Absces můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Absces je v sekci lékařství

Klíčová slova: Absces, wiki, lexikon, formulace, lékařství, co znamená, synonymum, heslo, názvosloví, slovník, význam, pojem, vysvětlení, přesný význam, lékařství, definice pojmu, co to je, terminologie


Pojem Absces je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Absces?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Absces (abscessus) je ohraničená, chorobná dutina vzniklá zánětem a vyplněná hnisem. Absces může vzniknout v jakémkoli orgánu, způsobuje jeho poškození a místní příznaky (okolní otok, útlak, palčivou bolest) a vyvolává i celkové příznaky chronického zánětu (horečku, hubnutí, nechutenství, anemii). Absces vzniká nejčastěji na povrchu kůže, jako zánět mazových žlázek či vlasových folikulů, které však bývají bez komplikací. Časté a vážnější jsou abscesy v okolí kořenové hrotu zubu, jenž se mohou propagovat do dutin, mozku či mediastina.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absces ve Wikimedia Commons

Najít pojem Absces na Google.cz

Najít heslo Absces ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Absces ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Absces ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Absces ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Absces například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Absces? resp. co je to Absces? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absces, odpověď na dotaz co je to Absces?. Víte např. kdo to je Jiří Suchý? Znáte a víte kdo je Démon? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.