Co je to?
Odborný výraz, definice slova Absces. Co znamená pojem Absces z kategorie Lékařství?

Co je to Absces? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Absces

Absces je dutina vyplněná hnisem a obklopená zanícenou tkání. Mívá podobu tvrdé a bolestivé bulky. Někdy praskne sám, někdy je potřeba odstranit absces chirurgicky.


Co je to Absces? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Absces. Co znamená pojem Absces z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Absces doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Absces se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, definice, co to je, heslo, vysvětlení, pojem, odborné názvosloví, lexikon, terminus technicus, synonymum, slovník, význam slova, slovo, Absces, co znamená, přesný význam, význam pojmu, názvosloví


Pojem Absces je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Absces? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Absces (abscessus) je ohraničená, chorobná dutina vzniklá zánětem a vyplněná hnisem. Absces může vzniknout v jakémkoli orgánu, způsobuje jeho poškození a místní příznaky (okolní otok, útlak, palčivou bolest) a vyvolává i celkové příznaky chronického zánětu (horečku, hubnutí, nechutenství, anemii). Absces vzniká nejčastěji na povrchu kůže, jako zánět mazových žlázek či vlasových folikulů, které však bývají bez komplikací. Časté a vážnější jsou abscesy v okolí kořenové hrotu zubu, jenž se mohou propagovat do dutin, mozku či mediastina.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Absces ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Absces ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Absces ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Absces ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absces ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Absces ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Absces například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Absces? resp. co to je Absces? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absces, odpověď na dotaz co je to Absces?. Víte např. kdo to je Šlechtic? Znáte a víte kdo je Padouch? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.