Co je to?
Výraz, termín, definice slova Absces. Co znamená odborný pojem Absces z kategorie Lékařství?

Co je to Absces? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Absces?

Absces je dutina vyplněná hnisem a obklopená zanícenou tkání. Mívá podobu tvrdé a bolestivé bulky. Někdy praskne sám, někdy je potřeba odstranit absces chirurgicky.


Co je to Absces? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Absces. Co znamená odborný pojem Absces z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Absces je v sekci lékařství

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, informace, lexikon, přesný výraz, odborné názvosloví, slovo, heslo, formulace, vysvětlení, Absces, wiki, slovník, názvosloví, odborný výraz, synonymum, lékařství, popis


Pojem Absces je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Absces dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Absces (abscessus) je ohraničená, chorobná dutina vzniklá zánětem a vyplněná hnisem. Absces může vzniknout v jakémkoli orgánu, způsobuje jeho poškození a místní příznaky (okolní otok, útlak, palčivou bolest) a vyvolává i celkové příznaky chronického zánětu (horečku, hubnutí, nechutenství, anemii). Absces vzniká nejčastěji na povrchu kůže, jako zánět mazových žlázek či vlasových folikulů, které však bývají bez komplikací. Časté a vážnější jsou abscesy v okolí kořenové hrotu zubu, jenž se mohou propagovat do dutin, mozku či mediastina.

Jiné zdroje informací o pojmu Absces

Najít heslo Absces ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Absces na Google.cz

Hledat videa s názvem Absces na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absces ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absces ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Absces ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Absces například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Absces? resp. jaký je význam pojmu Absces? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absces, odpověď na dotaz co je to Absces?. Víte např. kdo to je Kancléř? Znáte a víte kdo je Logistik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.