Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tundra. Co znamená odborný pojem Tundra z kategorie Věda?

Co je to Tundra? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tundra

Tundra je pojmenování území nacházejícího se na severní polokouli Země, v polárním pásmu. Tundra je bezlesá, je zde pouze málo vegetace, půda je tu trvale zmrzlá a v tundře se nachází větší množství močálů.
Tundru najdete v severských oblastech Evropy, Ameriky, Asie, dále v Grónsku nebo v Antarktidě. Tundru po většinu času pokrývá sníh a jsou zde nízké teploty. Vegetaci tvoří především lišejníky a mechy, odolné byliny a keře. Živočichové, kteří v tundře žijí, se musí přizpůsobit tvrdým podmínkám.


Co je to Tundra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tundra. Co znamená odborný pojem Tundra z kategorie Věda?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Tundra? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Tundra je v kategorii věda

Klíčová slova: definice, názvosloví, odborný výraz, věda, heslo, terminologie, význam slova, synonymum, věda, Tundra, wiki, přesný význam, formulace, informace, termín, terminus technicus, lexikon, pojem


Pojem Tundra je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tundra? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tundra je biom subpolární a polární oblasti, který lze nalézt mezi tajgou a trvale zaledněnými polárními končinami, tzv. permafrostem. Tundra se rozkládá v nejsevernějších oblastech Evropy, Asie a Ameriky, Grónsku a dalších přilehlých ostrovech (arktická tundra), na jižní polokouli – v nejsevernějších oblastech Antarktidy a přilehlých ostrovech (antarktická tundra). Jako tundru též chápeme podobně vypadající území vysoko v horách (alpinská tundra). Slovo tundra pochází přes ruské slovo тундра (tundra) ze slova "tūndâr" kildinské sámštiny, kde znamená "Vysočiny", "bezlesá horská krajina/plocha".

Tundra na Aljašce

Tundra na Aljašce. Autor: David Mark, zdroj: Pixabay
Tundra na Aljašce. Autor: David Mark, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Tundra doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Tundra ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tundra ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Tundra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Tundra ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tundra na Youtube

Najít heslo Tundra ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tundra například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Tundra? resp. jaký je význam pojmu Tundra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tundra, odpověď na dotaz co je to Tundra?. Víte např. kdo to je Cate Blanchett? Znáte a víte kdo je Patrik Kořenář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je věda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.