Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tundra. Co znamená pojem Tundra z kategorie Věda?

Co je Tundra? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tundra?

Tundra je pojmenování území nacházejícího se na severní polokouli Země, v polárním pásmu. Tundra je bezlesá, je zde pouze málo vegetace, půda je tu trvale zmrzlá a v tundře se nachází větší množství močálů.
Tundru najdete v severských oblastech Evropy, Ameriky, Asie, dále v Grónsku nebo v Antarktidě. Tundru po většinu času pokrývá sníh a jsou zde nízké teploty. Vegetaci tvoří především lišejníky a mechy, odolné byliny a keře. Živočichové, kteří v tundře žijí, se musí přizpůsobit tvrdým podmínkám.


Co je to Tundra? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tundra. Co znamená pojem Tundra z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Tundra patří do sekce věda

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, význam pojmu, věda, věda, definice, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení, slovník, co znamená, popis, význam, termín, informace, lexikon, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Tundra je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tundra? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tundra je biom subpolární a polární oblasti, který lze nalézt mezi tajgou a trvale zaledněnými polárními končinami, tzv. permafrostem. Tundra se rozkládá v nejsevernějších oblastech Evropy, Asie a Ameriky, Grónsku a dalších přilehlých ostrovech (arktická tundra), na jižní polokouli – v nejsevernějších oblastech Antarktidy a přilehlých ostrovech (antarktická tundra). Jako tundru též chápeme podobně vypadající území vysoko v horách (alpinská tundra). Slovo tundra pochází přes ruské slovo тундра (tundra) ze slova "tūndâr" kildinské sámštiny, kde znamená "Vysočiny", "bezlesá horská krajina/plocha".

Tundra na Aljašce

Tundra na Aljašce. Autor: David Mark, zdroj: Pixabay
Tundra na Aljašce. Autor: David Mark, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Tundra

Najít výraz Tundra ve Wikizdrojích

Hledat frázi Tundra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tundra ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Tundra ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Tundra ve vyhledávači Yandex

Najít termín Tundra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tundra například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tundra? resp. co znamená slovo Tundra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tundra, odpověď na dotaz co je to Tundra?. Víte např. kdo to je Bačkora? Znáte a víte kdo je Ondřej Soukup? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.