Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tundra. Co znamená odborný pojem Tundra z kategorie Věda?

Co je to Tundra? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tundra?

Tundra je pojmenování území nacházejícího se na severní polokouli Země, v polárním pásmu. Tundra je bezlesá, je zde pouze málo vegetace, půda je tu trvale zmrzlá a v tundře se nachází větší množství močálů.
Tundru najdete v severských oblastech Evropy, Ameriky, Asie, dále v Grónsku nebo v Antarktidě. Tundru po většinu času pokrývá sníh a jsou zde nízké teploty. Vegetaci tvoří především lišejníky a mechy, odolné byliny a keře. Živočichové, kteří v tundře žijí, se musí přizpůsobit tvrdým podmínkám.


Co je to Tundra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tundra. Co znamená odborný pojem Tundra z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Tundra můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Tundra je v kategorii věda

Klíčová slova: věda, terminus technicus, přesný výraz, co to je, přesný význam, co je to Tundra?, Tundra, definice pojmu, odborné názvosloví, popis, význam slova, vysvětlení, terminologie, význam pojmu, definice, formulace, synonymum, lexikon


Pojem Tundra je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tundra? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Tundra je biom subpolární a polární oblasti, který lze nalézt mezi tajgou a trvale zaledněnými polárními končinami, tzv. permafrostem. Tundra se rozkládá v nejsevernějších oblastech Evropy, Asie a Ameriky, Grónsku a dalších přilehlých ostrovech (arktická tundra), na jižní polokouli – v nejsevernějších oblastech Antarktidy a přilehlých ostrovech (antarktická tundra). Jako tundru též chápeme podobně vypadající území vysoko v horách (alpinská tundra). Slovo tundra pochází přes ruské slovo тундра (tundra) ze slova "tūndâr" kildinské sámštiny, kde znamená "Vysočiny", "bezlesá horská krajina/plocha".

Tundra na Aljašce

Tundra na Aljašce. Autor: David Mark, zdroj: Pixabay
Tundra na Aljašce. Autor: David Mark, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Tundra na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tundra ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Tundra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Tundra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Tundra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tundra na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tundra například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Tundra? resp. co je to Tundra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tundra, odpověď na dotaz co je to Tundra?. Víte např. kdo to je Martin Roháč? Znáte a víte kdo je Lenka Filipová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci věda Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.