Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lidová slovesnost. Co znamená pojem Lidová slovesnost z kategorie Literatura?

Co to je Lidová slovesnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lidová slovesnost?

Lidová slovesnost vznikala již od nejstarších dob existence lidstva, v době, kdy ještě neexistovalo písmo. Jedná se o literární díla různého rozsahu, která se šířila ústně mezi prostým lidem. Lidová slovesnost byla písemně zaznamenávána až sběrateli lidové slovesnosti, kteří ji zapisovali a převyprávěli. K tomu docházelo nejvíce v 19. století.
Tvůrci lidové slovesnosti nejsou známi a díla nemají definitivní podobu. Protože se šíří ústním podáním, mohou být pozměňována a upravována. Do lidové slovesnosti patří například přísloví, pořekadla a pranostiky, pověsti, lidová poezie, písně, pohádky a povídky.


Co je to Lidová slovesnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lidová slovesnost. Co znamená pojem Lidová slovesnost z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Lidová slovesnost můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lidová slovesnost je v kategorii Literatura

Klíčová slova: odborný výraz, popis, heslo, Lidová slovesnost, Literatura, definice, význam pojmu, co je to Lidová slovesnost?, pojem, vysvětlení, terminologie, terminus technicus, formulace, názvosloví, lexikon, co to je, Literatura, význam


Pojem Lidová slovesnost je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Lidová slovesnost?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lidová slovesnost, někdy ztotožňována s pojmy ústní lidová slovesnost, ústní lidová tvorba nebo folklor, je součást lidové duchovní kultury, jíž se zabývá slovesná folkloristika. Lidová slovesnost zahrnuje projevy, které vznikají spontánně, nejsou písemně fixovány a tradují se zejména ústním podáním. Lidová slovesnost se vyznačuje bezprostřední komunikací interpreta s posluchači a výskytem ustálených formulí.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lidová slovesnost ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lidová slovesnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Lidová slovesnost na Google.cz

Najít heslo Lidová slovesnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Lidová slovesnost na Youtube

Zkusit najít termín Lidová slovesnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lidová slovesnost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Lidová slovesnost? resp. jaký je přesný význam slova Lidová slovesnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lidová slovesnost, odpověď na dotaz co je to Lidová slovesnost?. Víte např. kdo to je Harpyje? Znáte a víte kdo je Vyžle? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.