Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lidová slovesnost. Co znamená pojem Lidová slovesnost z kategorie Literatura?

Co to je Lidová slovesnost? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Lidová slovesnost?

Lidová slovesnost vznikala již od nejstarších dob existence lidstva, v době, kdy ještě neexistovalo písmo. Jedná se o literární díla různého rozsahu, která se šířila ústně mezi prostým lidem. Lidová slovesnost byla písemně zaznamenávána až sběrateli lidové slovesnosti, kteří ji zapisovali a převyprávěli. K tomu docházelo nejvíce v 19. století.
Tvůrci lidové slovesnosti nejsou známi a díla nemají definitivní podobu. Protože se šíří ústním podáním, mohou být pozměňována a upravována. Do lidové slovesnosti patří například přísloví, pořekadla a pranostiky, pověsti, lidová poezie, písně, pohádky a povídky.


Co je to Lidová slovesnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lidová slovesnost. Co znamená pojem Lidová slovesnost z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lidová slovesnost sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lidová slovesnost patří do sekce Literatura

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, slovo, co je to Lidová slovesnost?, Literatura, definice, co znamená, wiki, význam, Literatura, význam slova, co to je, termín, heslo, definice pojmu, slovník, terminus technicus, formulace


Pojem Lidová slovesnost je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Lidová slovesnost?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lidová slovesnost, někdy ztotožňována s pojmy ústní lidová slovesnost, ústní lidová tvorba nebo folklor, je součást lidové duchovní kultury, jíž se zabývá slovesná folkloristika. Lidová slovesnost zahrnuje projevy, které vznikají spontánně, nejsou písemně fixovány a tradují se zejména ústním podáním. Lidová slovesnost se vyznačuje bezprostřední komunikací interpreta s posluchači a výskytem ustálených formulí.

Další zdroje informací o slovu Lidová slovesnost

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lidová slovesnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Lidová slovesnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Lidová slovesnost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lidová slovesnost na Youtube

Hledat termín Lidová slovesnost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Lidová slovesnost ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lidová slovesnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Lidová slovesnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lidová slovesnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lidová slovesnost, odpověď na dotaz co je to Lidová slovesnost?. Víte např. kdo to je Deviant? Znáte a víte kdo je Prcek? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.