Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lidová slovesnost. Co znamená odborný pojem Lidová slovesnost z kategorie Literatura?

Co je Lidová slovesnost?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lidová slovesnost

Lidová slovesnost vznikala již od nejstarších dob existence lidstva, v době, kdy ještě neexistovalo písmo. Jedná se o literární díla různého rozsahu, která se šířila ústně mezi prostým lidem. Lidová slovesnost byla písemně zaznamenávána až sběrateli lidové slovesnosti, kteří ji zapisovali a převyprávěli. K tomu docházelo nejvíce v 19. století.
Tvůrci lidové slovesnosti nejsou známi a díla nemají definitivní podobu. Protože se šíří ústním podáním, mohou být pozměňována a upravována. Do lidové slovesnosti patří například přísloví, pořekadla a pranostiky, pověsti, lidová poezie, písně, pohádky a povídky.


Co je to Lidová slovesnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lidová slovesnost. Co znamená odborný pojem Lidová slovesnost z kategorie Literatura?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici slova Lidová slovesnost můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Lidová slovesnost je v kategorii literatura

Klíčová slova: literatura, přesný význam, literatura, pojem, co to je, terminologie, termín, vysvětlení, význam, slovo, co je to Lidová slovesnost?, formulace, Lidová slovesnost, definice, přesný výraz, odborný výraz, terminus technicus, informace


Pojem Lidová slovesnost je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lidová slovesnost? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lidová slovesnost, někdy ztotožňována s pojmy ústní lidová slovesnost, ústní lidová tvorba nebo folklor, je součást lidové duchovní kultury, jíž se zabývá slovesná folkloristika. Lidová slovesnost zahrnuje projevy, které vznikají spontánně, nejsou písemně fixovány a tradují se zejména ústním podáním. Lidová slovesnost se vyznačuje bezprostřední komunikací interpreta s posluchači a výskytem ustálených formulí.

Jiné zdroje informací o pojmu Lidová slovesnost

Hledat videa s názvem Lidová slovesnost na Youtube

Vyhledat termín Lidová slovesnost ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Lidová slovesnost na Google obrázcích

Hledat pojem Lidová slovesnost ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Lidová slovesnost ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Lidová slovesnost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lidová slovesnost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teďka už zajisté víte co znamená Lidová slovesnost? resp. co vlastně znamená slovo Lidová slovesnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lidová slovesnost, odpověď na dotaz co je to Lidová slovesnost?. Víte např. kdo to je Opolčenec? Znáte a víte kdo je Slibotechna? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, bílá knihovna, lidová slovesnost, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.