Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lidová slovesnost. Co znamená pojem Lidová slovesnost z kategorie Literatura?

Co to je Lidová slovesnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lidová slovesnost

Lidová slovesnost vznikala již od nejstarších dob existence lidstva, v době, kdy ještě neexistovalo písmo. Jedná se o literární díla různého rozsahu, která se šířila ústně mezi prostým lidem. Lidová slovesnost byla písemně zaznamenávána až sběrateli lidové slovesnosti, kteří ji zapisovali a převyprávěli. K tomu docházelo nejvíce v 19. století.
Tvůrci lidové slovesnosti nejsou známi a díla nemají definitivní podobu. Protože se šíří ústním podáním, mohou být pozměňována a upravována. Do lidové slovesnosti patří například přísloví, pořekadla a pranostiky, pověsti, lidová poezie, písně, pohádky a povídky.


Co je to Lidová slovesnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lidová slovesnost. Co znamená pojem Lidová slovesnost z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lidová slovesnost se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lidová slovesnost se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: význam slova, heslo, terminologie, synonymum, co znamená, odborné názvosloví, slovník, Lidová slovesnost, přesný význam, termín, formulace, definice pojmu, lexikon, terminus technicus, slovo, pojem, wiki, popis


Pojem Lidová slovesnost je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lidová slovesnost? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lidová slovesnost, někdy ztotožňována s pojmy ústní lidová slovesnost, ústní lidová tvorba nebo folklor, je součást lidové duchovní kultury, jíž se zabývá slovesná folkloristika. Lidová slovesnost zahrnuje projevy, které vznikají spontánně, nejsou písemně fixovány a tradují se zejména ústním podáním. Lidová slovesnost se vyznačuje bezprostřední komunikací interpreta s posluchači a výskytem ustálených formulí.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Lidová slovesnost ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Lidová slovesnost na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lidová slovesnost ve Wikimedia Commons

Najít heslo Lidová slovesnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Lidová slovesnost ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Lidová slovesnost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lidová slovesnost například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Lidová slovesnost? resp. jaká je definice slova Lidová slovesnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lidová slovesnost, odpověď na dotaz co je to Lidová slovesnost?. Víte např. kdo to je Petr Kvíčala? Znáte a víte kdo je Lokaj? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Lidová slovesnost i v jiných kategoriích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.