Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lidová slovesnost. Co znamená pojem Lidová slovesnost z kategorie Literatura?

Co to je Lidová slovesnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lidová slovesnost

Lidová slovesnost vznikala již od nejstarších dob existence lidstva, v době, kdy ještě neexistovalo písmo. Jedná se o literární díla různého rozsahu, která se šířila ústně mezi prostým lidem. Lidová slovesnost byla písemně zaznamenávána až sběrateli lidové slovesnosti, kteří ji zapisovali a převyprávěli. K tomu docházelo nejvíce v 19. století.
Tvůrci lidové slovesnosti nejsou známi a díla nemají definitivní podobu. Protože se šíří ústním podáním, mohou být pozměňována a upravována. Do lidové slovesnosti patří například přísloví, pořekadla a pranostiky, pověsti, lidová poezie, písně, pohádky a povídky.


Co je to Lidová slovesnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lidová slovesnost. Co znamená pojem Lidová slovesnost z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Lidová slovesnost? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lidová slovesnost je v kategorii Literatura

Klíčová slova: Lidová slovesnost, přesný výraz, přesný význam, Literatura, slovo, význam slova, informace, heslo, terminologie, Literatura, definice pojmu, vysvětlení, lexikon, názvosloví, definice, odborný výraz, synonymum, formulace


Pojem Lidová slovesnost je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lidová slovesnost? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Lidová slovesnost, někdy ztotožňována s pojmy ústní lidová slovesnost, ústní lidová tvorba nebo folklor, je součást lidové duchovní kultury, jíž se zabývá slovesná folkloristika. Lidová slovesnost zahrnuje projevy, které vznikají spontánně, nejsou písemně fixovány a tradují se zejména ústním podáním. Lidová slovesnost se vyznačuje bezprostřední komunikací interpreta s posluchači a výskytem ustálených formulí.

Pro více informací o heslu Lidová slovesnost zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Lidová slovesnost na Google.cz

Najít výraz Lidová slovesnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Lidová slovesnost ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Lidová slovesnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Lidová slovesnost na Youtube

Zkusit najít slovo Lidová slovesnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lidová slovesnost například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Lidová slovesnost? resp. co se skrývá pod slovem Lidová slovesnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lidová slovesnost, odpověď na dotaz co je to Lidová slovesnost?. Víte např. kdo to je Monetarista? Znáte a víte kdo je Lokaj? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lidová slovesnost v jiné sekci než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.