Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lidová slovesnost. Co znamená pojem Lidová slovesnost z kategorie Literatura?

Co to je Lidová slovesnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lidová slovesnost?

Lidová slovesnost vznikala již od nejstarších dob existence lidstva, v době, kdy ještě neexistovalo písmo. Jedná se o literární díla různého rozsahu, která se šířila ústně mezi prostým lidem. Lidová slovesnost byla písemně zaznamenávána až sběrateli lidové slovesnosti, kteří ji zapisovali a převyprávěli. K tomu docházelo nejvíce v 19. století.
Tvůrci lidové slovesnosti nejsou známi a díla nemají definitivní podobu. Protože se šíří ústním podáním, mohou být pozměňována a upravována. Do lidové slovesnosti patří například přísloví, pořekadla a pranostiky, pověsti, lidová poezie, písně, pohádky a povídky.


Co je to Lidová slovesnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lidová slovesnost. Co znamená pojem Lidová slovesnost z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Lidová slovesnost můžete sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Lidová slovesnost je v kategorii literatura

Klíčová slova: literatura, co znamená, terminologie, slovo, názvosloví, definice pojmu, definice, formulace, co je to Lidová slovesnost?, význam, wiki, termín, význam pojmu, heslo, Lidová slovesnost, literatura, popis, pojem


Pojem Lidová slovesnost je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lidová slovesnost? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lidová slovesnost, někdy ztotožňována s pojmy ústní lidová slovesnost, ústní lidová tvorba nebo folklor, je součást lidové duchovní kultury, jíž se zabývá slovesná folkloristika. Lidová slovesnost zahrnuje projevy, které vznikají spontánně, nejsou písemně fixovány a tradují se zejména ústním podáním. Lidová slovesnost se vyznačuje bezprostřední komunikací interpreta s posluchači a výskytem ustálených formulí.

Zkuste zjistit více informací o slovu Lidová slovesnost v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Lidová slovesnost ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lidová slovesnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Lidová slovesnost ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lidová slovesnost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Lidová slovesnost na Google.cz

Hledat termín Lidová slovesnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lidová slovesnost například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lidová slovesnost? resp. co vlastně znamená slovo Lidová slovesnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lidová slovesnost, odpověď na dotaz co je to Lidová slovesnost?. Víte např. kdo to je Kozomrd? Znáte a víte kdo je Lump? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lidová slovesnost v jiné sekci než literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.