Co je to?
Výraz, termín, definice slova Právní norma. Co znamená odborný pojem Právní norma z kategorie Právo?

Co je to Právní norma? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Právní norma?

Právní norma je označení pro to, co je považováno za správné, a toto vyjádření je právně závazné. Jde o příkaz, povolení, zákaz nebo předpis, které vyplývají z právního řádu. Stanoveny jsou také prostředky nebo nástroje, kterými může být dodržování právní normy vymáháno.
Mnoho norem se nachází v právních předpisech, jako jsou např. zákony nebo vyhlášky. Jako normu lze pociťovat obecně uznávaná pravidla bez ohledu na to, zda jsou či nejsou psaná.


Co je to Právní norma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Právní norma. Co znamená odborný pojem Právní norma z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Právní norma můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Právní norma je v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, co to je, přesný výraz, Právní norma, informace, Právo, co je to Právní norma?, co znamená, terminus technicus, lexikon, termín, význam slova, synonymum, význam pojmu, přesný význam, slovo, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Právní norma je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Právní norma?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Právní norma je norma, tedy vyjádření toho, co má být, která je zároveň právně závazná. Jedná se o označení pro jeden obecný příkaz, zákaz nebo dovolení vyplývající z právního řádu včetně nástrojů a zmocnění k jeho dosažení nebo vymáhání. Právní předpis (například zákon, vyhláška apod.) zpravidla obsahuje mnoho právních norem, některé právní předpisy ale neobsahují žádnou právní normu (deklarativní zákony, jako je například zákon o zásluhách Edvarda Beneše) nebo obsahují jen neúplné právní normy.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Právní norma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Právní norma ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Právní norma ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Právní norma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Právní norma ve Wikizdrojích

Najít slovo Právní norma ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Právní norma například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Právní norma? resp. co znamená Právní norma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právní norma, odpověď na dotaz co je to Právní norma?. Víte např. kdo to je Bono? Znáte a víte kdo je Mluvčí? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.