Co je to?
Definice výrazu, termínu Právní norma. Co znamená odborný pojem Právní norma z kategorie Právo?

Co je Právní norma?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Právní norma

Právní norma je označení pro to, co je považováno za správné, a toto vyjádření je právně závazné. Jde o příkaz, povolení, zákaz nebo předpis, které vyplývají z právního řádu. Stanoveny jsou také prostředky nebo nástroje, kterými může být dodržování právní normy vymáháno.
Mnoho norem se nachází v právních předpisech, jako jsou např. zákony nebo vyhlášky. Jako normu lze pociťovat obecně uznávaná pravidla bez ohledu na to, zda jsou či nejsou psaná.


Co je to Právní norma? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Právní norma. Co znamená odborný pojem Právní norma z kategorie Právo?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Právní norma je v kategorii právo

Klíčová slova: význam, popis, terminus technicus, přesný význam, co to je, Právní norma, formulace, lexikon, co je to Právní norma?, heslo, slovník, definice pojmu, co znamená, termín, terminologie, právo, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Právní norma je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Právní norma dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Právní norma je norma, tedy vyjádření toho, co má být, která je zároveň právně závazná. Jedná se o označení pro jeden obecný příkaz, zákaz nebo dovolení vyplývající z právního řádu včetně nástrojů a zmocnění k jeho dosažení nebo vymáhání. Právní předpis (například zákon, vyhláška apod.) zpravidla obsahuje mnoho právních norem, některé právní předpisy ale neobsahují žádnou právní normu (deklarativní zákony, jako je například zákon o zásluhách Edvarda Beneše) nebo obsahují jen neúplné právní normy.

Více informací o pojmu Právní norma lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Právní norma ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Právní norma na Google obrázcích

Zkusit najít Právní norma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Právní norma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Právní norma na Youtube

Zkusit najít frázi Právní norma ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Právní norma například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená slovo Právní norma? resp. co přesně označuje termín Právní norma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právní norma, odpověď na dotaz co je to Právní norma?. Víte např. kdo to je Kristýna Boková? Znáte a víte kdo je Helga Čočková? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Právní norma i v jiné sekci než v právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, justice žena, právní norma, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.