Co je to?
Výraz, termín, definice slova Právní norma. Co znamená odborný pojem Právní norma z kategorie Právo?

Co je to Právní norma? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Právní norma?

Právní norma je označení pro to, co je považováno za správné, a toto vyjádření je právně závazné. Jde o příkaz, povolení, zákaz nebo předpis, které vyplývají z právního řádu. Stanoveny jsou také prostředky nebo nástroje, kterými může být dodržování právní normy vymáháno.
Mnoho norem se nachází v právních předpisech, jako jsou např. zákony nebo vyhlášky. Jako normu lze pociťovat obecně uznávaná pravidla bez ohledu na to, zda jsou či nejsou psaná.


Co je to Právní norma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Právní norma. Co znamená odborný pojem Právní norma z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Právní norma s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Právní norma se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: terminologie, slovo, význam, slovník, názvosloví, pojem, Právní norma, vysvětlení, význam pojmu, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, definice, přesný význam, termín, formulace, odborný výraz, Právo


Pojem Právní norma je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Právní norma? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Právní norma je norma, tedy vyjádření toho, co má být, která je zároveň právně závazná. Jedná se o označení pro jeden obecný příkaz, zákaz nebo dovolení vyplývající z právního řádu včetně nástrojů a zmocnění k jeho dosažení nebo vymáhání. Právní předpis (například zákon, vyhláška apod.) zpravidla obsahuje mnoho právních norem, některé právní předpisy ale neobsahují žádnou právní normu (deklarativní zákony, jako je například zákon o zásluhách Edvarda Beneše) nebo obsahují jen neúplné právní normy.

Více informací o pojmu Právní norma lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Právní norma ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Právní norma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Právní norma ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Právní norma na Google.cz

Najít slovo Právní norma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Právní norma ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Právní norma například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Právní norma? resp. co označuje slovo Právní norma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právní norma, odpověď na dotaz co je to Právní norma?. Víte např. kdo to je Pipka? Znáte a víte kdo je Sládek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.