Co je to?
Výraz, termín, definice slova Právní norma. Co znamená odborný pojem Právní norma z kategorie Právo?

Co je to Právní norma? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Právní norma

Právní norma je označení pro to, co je považováno za správné, a toto vyjádření je právně závazné. Jde o příkaz, povolení, zákaz nebo předpis, které vyplývají z právního řádu. Stanoveny jsou také prostředky nebo nástroje, kterými může být dodržování právní normy vymáháno.
Mnoho norem se nachází v právních předpisech, jako jsou např. zákony nebo vyhlášky. Jako normu lze pociťovat obecně uznávaná pravidla bez ohledu na to, zda jsou či nejsou psaná.


Co je to Právní norma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Právní norma. Co znamená odborný pojem Právní norma z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Právní norma se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: termín, přesný význam, definice, co znamená, odborný výraz, přesný výraz, Právní norma, wiki, Právo, co je to Právní norma?, terminus technicus, význam, slovník, vysvětlení, co to je, definice pojmu, slovo, pojem


Pojem Právní norma je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Právní norma?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Právní norma je norma, tedy vyjádření toho, co má být, která je zároveň právně závazná. Jedná se o označení pro jeden obecný příkaz, zákaz nebo dovolení vyplývající z právního řádu včetně nástrojů a zmocnění k jeho dosažení nebo vymáhání. Právní předpis (například zákon, vyhláška apod.) zpravidla obsahuje mnoho právních norem, některé právní předpisy ale neobsahují žádnou právní normu (deklarativní zákony, jako je například zákon o zásluhách Edvarda Beneše) nebo obsahují jen neúplné právní normy.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Právní norma ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Právní norma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Právní norma ve Wikislovníku

Najít heslo Právní norma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Právní norma na Google.cz

Hledat videa s názvem Právní norma na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Právní norma například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Právní norma? resp. co se skrývá pod slovem Právní norma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právní norma, odpověď na dotaz co je to Právní norma?. Víte např. kdo to je Jakub Janda? Znáte a víte kdo je Adónis? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.