Co je to?
Výraz, termín, definice slova Právní norma. Co znamená odborný pojem Právní norma z kategorie Právo?

Co je to Právní norma? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Právní norma?

Právní norma je označení pro to, co je považováno za správné, a toto vyjádření je právně závazné. Jde o příkaz, povolení, zákaz nebo předpis, které vyplývají z právního řádu. Stanoveny jsou také prostředky nebo nástroje, kterými může být dodržování právní normy vymáháno.
Mnoho norem se nachází v právních předpisech, jako jsou např. zákony nebo vyhlášky. Jako normu lze pociťovat obecně uznávaná pravidla bez ohledu na to, zda jsou či nejsou psaná.


Co je to Právní norma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Právní norma. Co znamená odborný pojem Právní norma z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Právní norma doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Právní norma se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: termín, odborný výraz, přesný výraz, význam, co znamená, přesný význam, slovník, Právo, Právo, heslo, pojem, slovo, synonymum, lexikon, wiki, názvosloví, Právní norma, terminologie


Pojem Právní norma je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Právní norma?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Právní norma je norma, tedy vyjádření toho, co má být, která je zároveň právně závazná. Jedná se o označení pro jeden obecný příkaz, zákaz nebo dovolení vyplývající z právního řádu včetně nástrojů a zmocnění k jeho dosažení nebo vymáhání. Právní předpis (například zákon, vyhláška apod.) zpravidla obsahuje mnoho právních norem, některé právní předpisy ale neobsahují žádnou právní normu (deklarativní zákony, jako je například zákon o zásluhách Edvarda Beneše) nebo obsahují jen neúplné právní normy.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Právní norma ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Právní norma ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Právní norma ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Právní norma ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Právní norma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Právní norma na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Právní norma například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Právní norma? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Právní norma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právní norma, odpověď na dotaz co je to Právní norma?. Víte např. kdo to je Švagr? Znáte a víte kdo je Mluvčí? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.