Co je to?
Definice výrazu Právní norma. Co znamená odborný pojem Právní norma z kategorie Právo?

Co to je Právní norma? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Právní norma

Právní norma je označení pro to, co je považováno za správné, a toto vyjádření je právně závazné. Jde o příkaz, povolení, zákaz nebo předpis, které vyplývají z právního řádu. Stanoveny jsou také prostředky nebo nástroje, kterými může být dodržování právní normy vymáháno.
Mnoho norem se nachází v právních předpisech, jako jsou např. zákony nebo vyhlášky. Jako normu lze pociťovat obecně uznávaná pravidla bez ohledu na to, zda jsou či nejsou psaná.


Co je to Právní norma? Význam slova, termín, Definice výrazu Právní norma. Co znamená odborný pojem Právní norma z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Právní norma? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Právní norma je v sekci právo

Klíčová slova: termín, pojem, co znamená, význam, heslo, názvosloví, slovo, terminus technicus, slovník, právo, odborné názvosloví, lexikon, informace, vysvětlení, terminologie, přesný význam, právo, synonymum


Pojem Právní norma je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Právní norma? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Právní norma je norma, tedy vyjádření toho, co má být, která je zároveň právně závazná. Jedná se o označení pro jeden obecný příkaz, zákaz nebo dovolení vyplývající z právního řádu včetně nástrojů a zmocnění k jeho dosažení nebo vymáhání. Právní předpis (například zákon, vyhláška apod.) zpravidla obsahuje mnoho právních norem, některé právní předpisy ale neobsahují žádnou právní normu (deklarativní zákony, jako je například zákon o zásluhách Edvarda Beneše) nebo obsahují jen neúplné právní normy.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Právní norma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Právní norma ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Právní norma ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Právní norma na Youtube

Zkusit najít slovo Právní norma ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Právní norma na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Právní norma například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Právní norma? resp. co znamená slovo Právní norma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právní norma, odpověď na dotaz co je to Právní norma?. Víte např. kdo to je Miloš Zeman? Znáte a víte kdo je Zuzana Bydžovská? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.