Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oxygenoterapie. Co znamená odborný pojem Oxygenoterapie z kategorie Lékařství?

Co je to Oxygenoterapie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Oxygenoterapie

Oxygenoterapie je pojmenování pro metodu léčby dýchacích potíží, plicních onemocnění ve formě podávání a inhalace kyslíku. Pomáhá jak pacientům s nemocemi plic, tak při mimoplicních onemocněních. Cílem této terapie je zlepšit kvalitu života nemocných. Není nutné aplikovat ji pouze v rámci hospitalizace, lze ji využít i v domácím prostředí pro zrychlení rekonvalescence. Pacientovi se zlepšuje dýchání a prodlužuje se doba přežití. Doporučuje se při přechodném snížení koncentrace kyslíku v krvi nebo dokonce jako prostředek pro zpomalení procesu stárnutí.
Pacienti s chronickými respiračními potížemi využívají dlouhodobou domácí oxygenoterapii, jako jsou kyslíkové brýle nebo maska. Používá se alespoň 16 hodin za den, pauzy by neměly přesáhnout dobu dvou hodin. Přístroj je mobilní a lze ho využívat i na cestách. Pacient se někdy může i vrátit k normálnímu životu. Oxygenoterapie působí i jako prevence chorob. Regenerační kyslíková kúra zvyšuje celkovou kondici, psychickou i fyzickou.


Co je to Oxygenoterapie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oxygenoterapie. Co znamená odborný pojem Oxygenoterapie z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Oxygenoterapie s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Oxygenoterapie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, význam slova, přesný význam, termín, lexikon, Oxygenoterapie, význam, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, informace, přesný výraz, formulace, lékařství, co je to Oxygenoterapie?, co to je, odborné názvosloví


Pojem Oxygenoterapie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oxygenoterapie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hyperbarická kyslíková terapie (anglicky: hyperbaric oxygen therapy, HBOT), jinak též hyperbarická oxygenoterapie či hyperbaroxie (HBO) je léčebná metoda vedoucí ke zvýšenému okysličení krve, která se rozvíjí někdy od poloviny 60. let 20. století.

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Oxygenoterapie ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Oxygenoterapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oxygenoterapie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Oxygenoterapie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Oxygenoterapie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Oxygenoterapie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oxygenoterapie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Oxygenoterapie? resp. co označuje slovo Oxygenoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oxygenoterapie, odpověď na dotaz co je to Oxygenoterapie?. Víte např. kdo to je Sidney Crosby? Znáte a víte kdo je Libertarián? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Oxygenoterapie i v jiných kategoriích (než lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.