Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oxygenoterapie. Co znamená pojem Oxygenoterapie z kategorie Lékařství?

Co je to Oxygenoterapie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Oxygenoterapie?

Oxygenoterapie je pojmenování pro metodu léčby dýchacích potíží, plicních onemocnění ve formě podávání a inhalace kyslíku. Pomáhá jak pacientům s nemocemi plic, tak při mimoplicních onemocněních. Cílem této terapie je zlepšit kvalitu života nemocných. Není nutné aplikovat ji pouze v rámci hospitalizace, lze ji využít i v domácím prostředí pro zrychlení rekonvalescence. Pacientovi se zlepšuje dýchání a prodlužuje se doba přežití. Doporučuje se při přechodném snížení koncentrace kyslíku v krvi nebo dokonce jako prostředek pro zpomalení procesu stárnutí.
Pacienti s chronickými respiračními potížemi využívají dlouhodobou domácí oxygenoterapii, jako jsou kyslíkové brýle nebo maska. Používá se alespoň 16 hodin za den, pauzy by neměly přesáhnout dobu dvou hodin. Přístroj je mobilní a lze ho využívat i na cestách. Pacient se někdy může i vrátit k normálnímu životu. Oxygenoterapie působí i jako prevence chorob. Regenerační kyslíková kúra zvyšuje celkovou kondici, psychickou i fyzickou.


Co je to Oxygenoterapie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oxygenoterapie. Co znamená pojem Oxygenoterapie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Oxygenoterapie s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Oxygenoterapie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Oxygenoterapie, pojem, odborný výraz, wiki, lexikon, slovník, popis, co znamená, terminologie, Lékařství, význam, slovo, vysvětlení, informace, přesný význam, definice, co to je, co je to Oxygenoterapie?


Pojem Oxygenoterapie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oxygenoterapie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hyperbarická kyslíková terapie (anglicky: hyperbaric oxygen therapy, HBOT), jinak též hyperbarická oxygenoterapie či hyperbaroxie (HBO) je léčebná metoda vedoucí ke zvýšenému okysličení krve, která se rozvíjí někdy od poloviny 60. let 20. století.

Více informací o pojmu Oxygenoterapie lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Oxygenoterapie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Oxygenoterapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Oxygenoterapie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Oxygenoterapie na Google.cz

Vyhledat termín Oxygenoterapie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oxygenoterapie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Oxygenoterapie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Oxygenoterapie? resp. co znamená slovo Oxygenoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oxygenoterapie, odpověď na dotaz co je to Oxygenoterapie?. Víte např. kdo to je Sigourney Weaver? Znáte a víte kdo je Fundamentalista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.