Co je to?
Definice výrazu, termínu Bankovní identita. Co znamená odborný pojem Bankovní identita z kategorie Bankovnictví?

Co je Bankovní identita? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bankovní identita?

Bankovní identita čili BankID je označení pro zabezpečenou digitální identitu. Jde o možnost autorizované elektronické komunikace s úřady. Nehodí se pouze pro přihlašování k internetovému bankovnictví. S její pomocí lze komunikovat se státní správou a s dalšími společnostmi, které se k bankovní identitě a jejímu využívání připojily. Jedná se například o pojišťovny, e-shopy, operátoři a všechny společnosti, kde se zákazníci přihlašují do klientské zóny. Bankovní identita funguje v ČR od roku 2021 a většina uživatelů se přihlásila prostřednictvím služeb státní správy. Funguje jako elektronický občanský průkaz, stačí se přihlásit do internetového bankovnictví a pak komunikovat například se státní správou.
Tuto digitální identitu vám vyřídí vaše banka. Pak už se hlásíte přes tuto eIdentitu. Zde si můžete vybrat další služby, například eObčanka, Mobilní klíč eGovermentu nebo NIA ID. Bankovní identita je zdarma a neplatí se k ní žádné poplatky.


Definice výrazu, termínu Bankovní identita. Co znamená odborný pojem Bankovní identita z kategorie Bankovnictví?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bankovní identita s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Bankovní identita je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: význam, wiki, význam pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, co je to Bankovní identita?, co znamená, terminologie, termín, význam slova, heslo, názvosloví, terminus technicus, co to je, lexikon, popis, informace, synonymum


Pojem Bankovní identita je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bankovní identita?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bankovní identita neboli BankID je zabezpečená digitální identita, způsob autorizované elektronické komunikace s úřady. Umožňuje přístup ke službám eGovernmentu pomocí přístupových údajů pro internetové bankovnictví. Systém pracuje s principem již jednou ověřené identity (takzvaná federovaná identita). Internetové bankovnictví využívá mnoho lidí a ti tak prostřednictvím bankovní identity získají jednak přístup k některým svým úředně schraňovaným údajům a datům a jednak možnost autorizované online komunikace se státními i krajskými úřady, městy i obcemi.

Hledejte výraz Bankovní identita v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Bankovní identita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bankovní identita na Youtube

Zkusit najít pojem Bankovní identita ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Bankovní identita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Bankovní identita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Bankovní identita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bankovní identita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bankovní identita? resp. co se skrývá pod slovem Bankovní identita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bankovní identita, odpověď na dotaz co je to Bankovní identita?. Víte např. kdo to je Eva Jakoubková? Znáte a víte kdo je Anastacia? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než bankovnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?