Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bankovní identita. Co znamená pojem Bankovní identita z kategorie Bankovnictví?

Co je Bankovní identita?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bankovní identita?

Bankovní identita čili BankID je označení pro zabezpečenou digitální identitu. Jde o možnost autorizované elektronické komunikace s úřady. Nehodí se pouze pro přihlašování k internetovému bankovnictví. S její pomocí lze komunikovat se státní správou a s dalšími společnostmi, které se k bankovní identitě a jejímu využívání připojily. Jedná se například o pojišťovny, e-shopy, operátoři a všechny společnosti, kde se zákazníci přihlašují do klientské zóny. Bankovní identita funguje v ČR od roku 2021 a většina uživatelů se přihlásila prostřednictvím služeb státní správy. Funguje jako elektronický občanský průkaz, stačí se přihlásit do internetového bankovnictví a pak komunikovat například se státní správou.
Tuto digitální identitu vám vyřídí vaše banka. Pak už se hlásíte přes tuto eIdentitu. Zde si můžete vybrat další služby, například eObčanka, Mobilní klíč eGovermentu nebo NIA ID. Bankovní identita je zdarma a neplatí se k ní žádné poplatky.


Co je to Bankovní identita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bankovní identita. Co znamená pojem Bankovní identita z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bankovní identita? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Bankovní identita patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: slovo, přesný význam, bankovnictví, význam slova, terminologie, informace, názvosloví, Bankovní identita, definice pojmu, heslo, slovník, co znamená, odborný výraz, přesný výraz, co to je, termín, wiki, bankovnictví


Pojem Bankovní identita je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bankovní identita dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bankovní identita neboli BankID je zabezpečená digitální identita, způsob autorizované elektronické komunikace s úřady. Umožňuje přístup ke službám eGovernmentu pomocí přístupových údajů pro internetové bankovnictví. Systém pracuje s principem již jednou ověřené identity (takzvaná federovaná identita). Internetové bankovnictví využívá mnoho lidí a ti tak prostřednictvím bankovní identity získají jednak přístup k některým svým úředně schraňovaným údajům a datům a jednak možnost autorizované online komunikace se státními i krajskými úřady, městy i obcemi.

Další informace o pojmu Bankovní identita hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bankovní identita ve Wikimedia Commons

Najít výraz Bankovní identita na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Bankovní identita na Youtube

Zkusit najít slovo Bankovní identita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Bankovní identita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Bankovní identita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bankovní identita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Bankovní identita? resp. co přesně označuje termín Bankovní identita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bankovní identita, odpověď na dotaz co je to Bankovní identita?. Víte např. kdo to je Rostislav Klesla? Znáte a víte kdo je Robert Urban? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Bankovní identita i v jiné kategorii než v bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, peníze, bankovní identita, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?