Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úžeh. Co znamená pojem Úžeh z kategorie Nemoce?

Co je to Úžeh? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Úžeh?

Úžeh vzniká při přílišném působení přímého slunečního záření na mozek a mozkové blány. Většinou probíhá současně s úpalem. Úžeh i úpal mají velmi podobné příznaky, ovšem při úžehu přicházejí tyto příznaky se zpožděním. Přílišné opálení, spálená kůže, ztuhnutí šíje a další postižení mohou signalizovat právě úžeh.
Preventivními opatřeními proti úžehu jsou pokrývky hlavy, dostatečné ochlazování, zvýšený příjem tekutin, vlhké vlasy.


Co je to Úžeh? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Úžeh. Co znamená pojem Úžeh z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Úžeh s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Úžeh se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, význam slova, formulace, význam, slovník, odborné názvosloví, Nemoce, názvosloví, terminologie, odborný výraz, heslo, přesný význam, wiki, význam pojmu, pojem, termín, co to je, přesný výraz


Pojem Úžeh je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Úžeh?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úžeh je přehřátí mozku, které se projevuje bolestí hlavy, horečkou a slabostí. Úžeh vzniká účinkem přímého slunečního záření, když člověk tráví příliš mnoho času na slunci bez dostatečné ochrany (např. pokrývka hlavy). Vyvolává překrvení mozkových plen. Těžká forma může způsobit otok mozku a následnou smrt.

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Úžeh ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Úžeh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Úžeh ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Úžeh ve vyhledávači Qwant

Najít termín Úžeh ve Wikislovníku

Hledat heslo Úžeh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Úžeh například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Úžeh? resp. co označuje slovo Úžeh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úžeh, odpověď na dotaz co je to Úžeh?. Víte např. kdo to je Karel Komárek? Znáte a víte kdo je Jaroslav Foldyna? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.