Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Obstrukce. Co znamená pojem Obstrukce z kategorie Politika?

Co to je Obstrukce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Obstrukce

Obstrukce je pojem s více významy. Může se objevovat v oblasti politiky, především politických jednání, kde označuje takový způsob projevu, jehož cílem je znemožnit nebo narušovat průběh jednání.
Obstrukcí může být například dlouhý nezáživný proslov, nesmyslné návrhy, hluk nebo odchod části hlasujících. Jiný význam má slovo obstrukce v oblasti lékařství, kdy se jedná o uzávěr či neprůchodnost, například u dýchacích cest nebo části trávicí soustavy.


Co je to Obstrukce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Obstrukce. Co znamená pojem Obstrukce z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Obstrukce? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Obstrukce patří do sekce Politika

Klíčová slova: definice, terminologie, odborné názvosloví, wiki, synonymum, co znamená, význam slova, Politika, popis, informace, Politika, formulace, přesný význam, definice pojmu, slovník, lexikon, co to je, odborný výraz


Pojem Obstrukce je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Obstrukce?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obstrukce je v politice úmyslné a plánované jednání, které má za úkol narušit nebo znemožnit nějaké jednání, akci, administrativní proces atp. Příkladem je parlamentní obstrukce, kterou obvykle provádí opozice v situaci, kdy chce znemožnit parlamentní projednání nějakého bodu, resp. zabránit schválení nějakého zákona. Obvykle se provádí formou nekonečných proslovů, hlukem, předkládáním nesmyslných nebo protichůdných návrhů, odchodem poslanců ze sněmovny apod.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Obstrukce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Obstrukce na Youtube

Hledat výraz Obstrukce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Obstrukce ve Wikislovníku

Najít pojem Obstrukce ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Obstrukce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Obstrukce například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Obstrukce? resp. jaký je přesný význam slova Obstrukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obstrukce, odpověď na dotaz co je to Obstrukce?. Víte např. kdo to je Chomout? Znáte a víte kdo je Ivana Stráská? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.