Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo PDA. Co znamená pojem PDA z kategorie Zkratky?

Co to je PDA? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu PDA?

PDA je zkratka z anglického sousloví Personal Digital Assistant. Jedná se o malý kapesní počítač, známý také pod označením palmtop. Měly sloužit k přehrávání videa, pomoci s organizováním a plánováním času, ke čtení e-knih a podobně. Dnes už jsou palmtopy dávno překonané a nahrazují je chytré telefony, čtečky elektronických knih a tablety.


Co je to PDA? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo PDA. Co znamená pojem PDA z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem PDA s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz PDA patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, slovník, definice pojmu, Zkratky, heslo, lexikon, co je to PDA?, wiki, slovo, formulace, terminologie, definice, popis, Zkratky


Pojem PDA je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín PDA? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

PDA (personal digital assistant – osobní digitální pomocník) či palmtop je malý kapesní počítač. Ten bývá ovládaný obvykle dotykovou obrazovkou a perem (které se nazývá stylus). Původně měly PDA za cíl především pomoci s organizováním času a kontaktů. PDA jsou výkonné a zvládají i přehrávání videa a velké množství dalších aplikací, např. byly často používány pro čtení ebooků. V současné době jsou považovány za zastaralé, protože je v roli kapesního počítače z velké části nahradily smartphony.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz PDA ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz PDA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo PDA ve Wikislovníku

Vyhledat výraz PDA ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem PDA ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PDA ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo PDA například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu PDA? resp. co znamená výraz PDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PDA, odpověď na dotaz co je to PDA?. Víte např. kdo to je Hilary Duff? Znáte a víte kdo je Buzna? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Zkratky). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.