Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo PDA. Co znamená pojem PDA z kategorie Zkratky?

Co to je PDA? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu PDA?

PDA je zkratka z anglického sousloví Personal Digital Assistant. Jedná se o malý kapesní počítač, známý také pod označením palmtop. Měly sloužit k přehrávání videa, pomoci s organizováním a plánováním času, ke čtení e-knih a podobně. Dnes už jsou palmtopy dávno překonané a nahrazují je chytré telefony, čtečky elektronických knih a tablety.


Co je to PDA? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo PDA. Co znamená pojem PDA z kategorie Zkratky?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu PDA? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín PDA patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: význam, význam slova, Zkratky, pojem, definice pojmu, PDA, přesný význam, synonymum, odborný výraz, názvosloví, terminologie, termín, Zkratky, přesný výraz, informace, heslo, co znamená, lexikon


Pojem PDA je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PDA? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

PDA (personal digital assistant – osobní digitální pomocník) či palmtop je malý kapesní počítač. Ten bývá ovládaný obvykle dotykovou obrazovkou a perem (které se nazývá stylus). Původně měly PDA za cíl především pomoci s organizováním času a kontaktů. PDA jsou výkonné a zvládají i přehrávání videa a velké množství dalších aplikací, např. byly často používány pro čtení ebooků. V současné době jsou považovány za zastaralé, protože je v roli kapesního počítače z velké části nahradily smartphony.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz PDA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo PDA ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo PDA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo PDA ve Wikizdrojích

Hledat pojem PDA ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem PDA na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo PDA například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená PDA? resp. co znamená PDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PDA, odpověď na dotaz co je to PDA?. Víte např. kdo to je Saruman? Znáte a víte kdo je Jan Palach? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.