Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo PDA. Co znamená pojem PDA z kategorie Zkratky?

Co to je PDA? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu PDA?

PDA je zkratka z anglického sousloví Personal Digital Assistant. Jedná se o malý kapesní počítač, známý také pod označením palmtop. Měly sloužit k přehrávání videa, pomoci s organizováním a plánováním času, ke čtení e-knih a podobně. Dnes už jsou palmtopy dávno překonané a nahrazují je chytré telefony, čtečky elektronických knih a tablety.


Co je to PDA? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo PDA. Co znamená pojem PDA z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu PDA s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo PDA se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, Zkratky, PDA, odborné názvosloví, wiki, lexikon, slovo, co to je, přesný výraz, informace, vysvětlení, synonymum, slovník, co je to PDA?, Zkratky, přesný význam, popis


Pojem PDA je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín PDA? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

PDA (personal digital assistant – osobní digitální pomocník) či palmtop je malý kapesní počítač. Ten bývá ovládaný obvykle dotykovou obrazovkou a perem (které se nazývá stylus). Původně měly PDA za cíl především pomoci s organizováním času a kontaktů. PDA jsou výkonné a zvládají i přehrávání videa a velké množství dalších aplikací, např. byly často používány pro čtení ebooků. V současné době jsou považovány za zastaralé, protože je v roli kapesního počítače z velké části nahradily smartphony.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem PDA na Youtube

Najít slovo PDA ve Wikizdrojích

Hledat výraz PDA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PDA ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz PDA ve vyhledávači Yandex

Najít pojem PDA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo PDA například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je PDA? resp. jaký je význam slova PDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PDA, odpověď na dotaz co je to PDA?. Víte např. kdo to je Kretén? Znáte a víte kdo je Buzna? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.