Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo PDA. Co znamená pojem PDA z kategorie Zkratky?

Co to je PDA? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova PDA?

PDA je zkratka z anglického sousloví Personal Digital Assistant. Jedná se o malý kapesní počítač, známý také pod označením palmtop. Měly sloužit k přehrávání videa, pomoci s organizováním a plánováním času, ke čtení e-knih a podobně. Dnes už jsou palmtopy dávno překonané a nahrazují je chytré telefony, čtečky elektronických knih a tablety.


Co je to PDA? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo PDA. Co znamená pojem PDA z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (PDA) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz PDA patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, co to je, termín, přesný význam, informace, slovo, definice, terminologie, co je to PDA?, názvosloví, význam slova, Zkratky, definice pojmu, formulace, PDA, wiki, pojem


Pojem PDA je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu PDA dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

PDA (personal digital assistant – osobní digitální pomocník) či palmtop je malý kapesní počítač. Ten bývá ovládaný obvykle dotykovou obrazovkou a perem (které se nazývá stylus). Původně měly PDA za cíl především pomoci s organizováním času a kontaktů. PDA jsou výkonné a zvládají i přehrávání videa a velké množství dalších aplikací, např. byly často používány pro čtení ebooků. V současné době jsou považovány za zastaralé, protože je v roli kapesního počítače z velké části nahradily smartphony.

Další informační zdroje

Najít pojem PDA ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem PDA ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem PDA ve vyhledávači Qwant

Najít heslo PDA ve Wikislovníku

Vyhledat heslo PDA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem PDA na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo PDA například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo PDA? resp. jaká je definice termínu PDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PDA, odpověď na dotaz co je to PDA?. Víte např. kdo to je Avicenna? Znáte a víte kdo je Čubka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu PDA v jiné sekci než Zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.