Co je to?
Odborný výraz, definice slova PDA. Co znamená slovo PDA z kategorie Zkratky?

Co je PDA?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova PDA?

PDA je zkratka z anglického sousloví Personal Digital Assistant. Jedná se o malý kapesní počítač, známý také pod označením palmtop. Měly sloužit k přehrávání videa, pomoci s organizováním a plánováním času, ke čtení e-knih a podobně. Dnes už jsou palmtopy dávno překonané a nahrazují je chytré telefony, čtečky elektronických knih a tablety.


Co je to PDA? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova PDA. Co znamená slovo PDA z kategorie Zkratky?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (PDA) můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín PDA patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: názvosloví, odborný výraz, wiki, slovo, přesný význam, co to je, zkratky, popis, termín, zkratky, terminologie, co znamená, pojem, lexikon, vysvětlení, význam, terminus technicus, PDA


Pojem PDA je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu PDA?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

PDA (personal digital assistant – osobní digitální pomocník) či palmtop je malý kapesní počítač. Ten bývá ovládaný obvykle dotykovou obrazovkou a perem (které se nazývá stylus). Původně měly PDA za cíl především pomoci s organizováním času a kontaktů. PDA jsou výkonné a zvládají i přehrávání videa a velké množství dalších aplikací, např. byly často používány pro čtení ebooků. V současné době jsou považovány za zastaralé, protože je v roli kapesního počítače z velké části nahradily smartphony.

Další informační zdroje

Hledat pojem PDA ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PDA ve Wikimedia Commons

Najít slovo PDA ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo PDA ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo PDA ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín PDA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo PDA například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená PDA? resp. co to je PDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PDA, odpověď na dotaz co je to PDA?. Víte např. kdo to je Jackie Chan? Znáte a víte kdo je Baron? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než zkratky). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Akronymy, zkratková slova, zkratky, pDA, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.