Co je to?
Definice výrazu, termínu PDA. Co znamená odborný pojem PDA z kategorie Zkratky?

Co je to PDA? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu PDA

PDA je zkratka z anglického sousloví Personal Digital Assistant. Jedná se o malý kapesní počítač, známý také pod označením palmtop. Měly sloužit k přehrávání videa, pomoci s organizováním a plánováním času, ke čtení e-knih a podobně. Dnes už jsou palmtopy dávno překonané a nahrazují je chytré telefony, čtečky elektronických knih a tablety.


Co je to PDA? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu PDA. Co znamená odborný pojem PDA z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem PDA patří do sekce zkratky

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení, zkratky, definice, co je to PDA?, lexikon, slovník, popis, terminus technicus, PDA, význam pojmu, co znamená, terminologie, zkratky, wiki, heslo


Pojem PDA je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu PDA píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

PDA (personal digital assistant – osobní digitální pomocník) či palmtop je malý kapesní počítač. Ten bývá ovládaný obvykle dotykovou obrazovkou a perem (které se nazývá stylus). Původně měly PDA za cíl především pomoci s organizováním času a kontaktů. PDA jsou výkonné a zvládají i přehrávání videa a velké množství dalších aplikací, např. byly často používány pro čtení ebooků. V současné době jsou považovány za zastaralé, protože je v roli kapesního počítače z velké části nahradily smartphony.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz PDA ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo PDA ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín PDA na Google.cz

Hledat pojem PDA ve Wikislovníku

Najít heslo PDA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín PDA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo PDA například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte co je to PDA? resp. jaký je přesný význam slova PDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PDA, odpověď na dotaz co je to PDA?. Víte např. kdo to je Emanuel Rádl? Znáte a víte kdo je Jan Palach? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu PDA i v jiných kategoriích (než zkratky). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.