Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bůh. Co znamená odborný pojem Bůh z kategorie Náboženství?

Co je Bůh?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bůh?

Bůh je původně slovanský výraz pro označení bytosti, která je duchovní, nadpozemská, všemocná a nesmrtelná. Význam slova souvisí s původním – štědrý, zářící, bohatý, dávající. Bůh je znám především v náboženství, kde je uctíván a jeho existence je základem víry. Náboženství lze dělit podle toho, kolik bohů je v něm uznáváno.
V různých náboženstvích má reálné nebo mimozemské sídlo. V těch náboženstvích, která uznávají existenci pouze jednoho boha, se jedná o duchovní bytost, která je současně stvořitelem i hybatelem světa.


Co je to Bůh? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bůh. Co znamená odborný pojem Bůh z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bůh? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bůh je v kategorii náboženství

Klíčová slova: lexikon, slovník, pojem, vysvětlení, informace, definice, náboženství, co je to Bůh?, formulace, heslo, terminus technicus, náboženství, názvosloví, slovo, Bůh, popis, význam slova, odborný výraz


Pojem Bůh je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bůh?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bůh nebo božstvo je pojem, pod kterým je myšlena mocná, nadlidská a většinou nesmrtelná bytost. Je předmětem náboženské úcty a lidské víry. Jejím sídlem obecně může být buď reálná věc (hora, podzemí, strom apod.) nebo nic takového v rámci světa mít nemusí.
Náboženství uctívající více bohů se nazývají polyteistická, naopak monoteistická náboženství jsou taková, která uctívají jediného Boha psaného s velkým písmenem. Monoteistický Bůh je bytost čistě duchovní, stvořitel a jediný, univerzální hybatel vesmíru. Mezi jeho atributy patří obvykle dokonalost, nekonečnost, věčnost a spravedlnost, popřípadě krása, dobro a pravda.

Bůh Poseidón

Starořecký bůh moře a vodního živlu Poseidón. Autor: intographics, zdroj: Pixabay
Starořecký bůh moře a vodního živlu Poseidón. Autor: intographics, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Bůh

Hledat videa s názvem Bůh na Youtube

Zkusit najít termín Bůh na Google.cz

Zkusit najít termín Bůh na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bůh ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Bůh ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Bůh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bůh například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teďka již bezesporu víte co to je Bůh? resp. jaký je význam pojmu Bůh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bůh, odpověď na dotaz co je to Bůh?. Víte např. kdo to je Keira Knightley? Znáte a víte kdo je Radovan Vítek? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bůh v jiné sekci než náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Křtitelnice bazén, bůh, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..