Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bůh. Co znamená pojem Bůh z kategorie Náboženství?

Co je to Bůh? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bůh?

Bůh je původně slovanský výraz pro označení bytosti, která je duchovní, nadpozemská, všemocná a nesmrtelná. Význam slova souvisí s původním – štědrý, zářící, bohatý, dávající. Bůh je znám především v náboženství, kde je uctíván a jeho existence je základem víry. Náboženství lze dělit podle toho, kolik bohů je v něm uznáváno.
V různých náboženstvích má reálné nebo mimozemské sídlo. V těch náboženstvích, která uznávají existenci pouze jednoho boha, se jedná o duchovní bytost, která je současně stvořitelem i hybatelem světa.


Co je to Bůh? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bůh. Co znamená pojem Bůh z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bůh se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: heslo, formulace, vysvětlení, synonymum, co to je, slovo, Náboženství, terminus technicus, pojem, slovník, význam pojmu, názvosloví, přesný výraz, terminologie, Bůh, přesný význam, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Bůh je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bůh? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bůh nebo božstvo je pojem, pod kterým je myšlena mocná, nadlidská a většinou nesmrtelná bytost. Je předmětem náboženské úcty a lidské víry. Jejím sídlem obecně může být buď reálná věc (hora, podzemí, strom apod.) nebo nic takového v rámci světa mít nemusí.

Náboženství uctívající více bohů se nazývají polyteistická, naopak monoteistická náboženství jsou taková, která uctívají jediného Boha psaného s velkým písmenem. Monoteistický Bůh je bytost čistě duchovní, stvořitel a jediný, univerzální hybatel vesmíru. Mezi jeho atributy patří obvykle dokonalost, nekonečnost, věčnost a spravedlnost, popřípadě krása, dobro a pravda.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Bůh ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bůh ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Bůh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Bůh na Google.cz

Najít heslo Bůh ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Bůh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bůh například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Bůh? resp. co je to Bůh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bůh, odpověď na dotaz co je to Bůh?. Víte např. kdo to je Lionel Messi? Znáte a víte kdo je Frajer? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bůh v jiné sekci než Náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..