Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bůh. Co znamená odborný pojem Bůh z kategorie Náboženství?

Co je to Bůh? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bůh?

Bůh je původně slovanský výraz pro označení bytosti, která je duchovní, nadpozemská, všemocná a nesmrtelná. Význam slova souvisí s původním – štědrý, zářící, bohatý, dávající. Bůh je znám především v náboženství, kde je uctíván a jeho existence je základem víry. Náboženství lze dělit podle toho, kolik bohů je v něm uznáváno.
V různých náboženstvích má reálné nebo mimozemské sídlo. V těch náboženstvích, která uznávají existenci pouze jednoho boha, se jedná o duchovní bytost, která je současně stvořitelem i hybatelem světa.


Co je to Bůh? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bůh. Co znamená odborný pojem Bůh z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bůh? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Bůh patří do sekce náboženství

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, popis, lexikon, význam, synonymum, slovník, názvosloví, heslo, vysvětlení, formulace, Bůh, termín, informace, náboženství, odborný výraz, náboženství, definice pojmu


Pojem Bůh je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bůh píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bůh nebo božstvo je pojem, pod kterým je myšlena mocná, nadlidská a většinou nesmrtelná bytost. Je předmětem náboženské úcty a lidské víry. Jejím sídlem obecně může být buď reálná věc (hora, podzemí, strom apod.) nebo nic takového v rámci světa mít nemusí.
Náboženství uctívající více bohů se nazývají polyteistická, naopak monoteistická náboženství jsou taková, která uctívají jediného Boha psaného s velkým písmenem. Monoteistický Bůh je bytost čistě duchovní, stvořitel a jediný, univerzální hybatel vesmíru. Mezi jeho atributy patří obvykle dokonalost, nekonečnost, věčnost a spravedlnost, popřípadě krása, dobro a pravda.

Bůh Poseidón

Starořecký bůh moře a vodního živlu Poseidón. Autor: intographics, zdroj: Pixabay
Starořecký bůh moře a vodního živlu Poseidón. Autor: intographics, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Bůh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Bůh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Bůh na Google.cz

Vyhledat termín Bůh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bůh ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bůh ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bůh například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bůh? resp. co označuje slovo Bůh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bůh, odpověď na dotaz co je to Bůh?. Víte např. kdo to je Petr Hapka? Znáte a víte kdo je Eminem? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..