Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bůh. Co znamená pojem Bůh z kategorie Náboženství?

Co je Bůh? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bůh?

Bůh je původně slovanský výraz pro označení bytosti, která je duchovní, nadpozemská, všemocná a nesmrtelná. Význam slova souvisí s původním – štědrý, zářící, bohatý, dávající. Bůh je znám především v náboženství, kde je uctíván a jeho existence je základem víry. Náboženství lze dělit podle toho, kolik bohů je v něm uznáváno.
V různých náboženstvích má reálné nebo mimozemské sídlo. V těch náboženstvích, která uznávají existenci pouze jednoho boha, se jedná o duchovní bytost, která je současně stvořitelem i hybatelem světa.


Co je to Bůh? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bůh. Co znamená pojem Bůh z kategorie Náboženství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bůh? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Bůh patří do sekce náboženství

Klíčová slova: informace, odborný výraz, Bůh, definice pojmu, formulace, význam slova, co to je, termín, lexikon, význam, popis, synonymum, vysvětlení, terminus technicus, odborné názvosloví, slovo, wiki, definice


Pojem Bůh je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bůh píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bůh nebo božstvo je pojem, pod kterým je myšlena mocná, nadlidská a většinou nesmrtelná bytost. Je předmětem náboženské úcty a lidské víry. Jejím sídlem obecně může být buď reálná věc (hora, podzemí, strom apod.) nebo nic takového v rámci světa mít nemusí.
Náboženství uctívající více bohů se nazývají polyteistická, naopak monoteistická náboženství jsou taková, která uctívají jediného Boha psaného s velkým písmenem. Monoteistický Bůh je bytost čistě duchovní, stvořitel a jediný, univerzální hybatel vesmíru. Mezi jeho atributy patří obvykle dokonalost, nekonečnost, věčnost a spravedlnost, popřípadě krása, dobro a pravda.

Bůh Poseidón

Starořecký bůh moře a vodního živlu Poseidón. Autor: intographics, zdroj: Pixabay
Starořecký bůh moře a vodního živlu Poseidón. Autor: intographics, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Bůh lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Bůh na Google.cz

Vyhledat slovo Bůh ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bůh na Youtube

Zkusit najít Bůh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Bůh ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Bůh ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bůh například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bůh? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bůh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bůh, odpověď na dotaz co je to Bůh?. Víte např. kdo to je Renata Langmannová? Znáte a víte kdo je Daniel Křetínský? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v náboženství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..