Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bůh. Co znamená pojem Bůh z kategorie Náboženství?

Co je to Bůh? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bůh?

Bůh je původně slovanský výraz pro označení bytosti, která je duchovní, nadpozemská, všemocná a nesmrtelná. Význam slova souvisí s původním – štědrý, zářící, bohatý, dávající. Bůh je znám především v náboženství, kde je uctíván a jeho existence je základem víry. Náboženství lze dělit podle toho, kolik bohů je v něm uznáváno.
V různých náboženstvích má reálné nebo mimozemské sídlo. V těch náboženstvích, která uznávají existenci pouze jednoho boha, se jedná o duchovní bytost, která je současně stvořitelem i hybatelem světa.


Co je to Bůh? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bůh. Co znamená pojem Bůh z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bůh? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bůh patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: lexikon, Bůh, slovo, termín, odborné názvosloví, heslo, co je to Bůh?, Náboženství, wiki, definice, přesný význam, definice pojmu, co znamená, přesný výraz, terminologie, význam slova, význam, informace


Pojem Bůh je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bůh? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Bůh nebo božstvo je pojem, pod kterým je myšlena mocná, nadlidská a většinou nesmrtelná bytost. Je předmětem náboženské úcty a lidské víry. Jejím sídlem obecně může být buď reálná věc (hora, podzemí, strom apod.) nebo nic takového v rámci světa mít nemusí.
Náboženství uctívající více bohů se nazývají polyteistická, naopak monoteistická náboženství jsou taková, která uctívají jediného Boha psaného s velkým písmenem. Monoteistický Bůh je bytost čistě duchovní, stvořitel a jediný, univerzální hybatel vesmíru. Mezi jeho atributy patří obvykle dokonalost, nekonečnost, věčnost a spravedlnost, popřípadě krása, dobro a pravda.

Bůh Poseidón

Starořecký bůh moře a vodního živlu Poseidón. Autor: intographics, zdroj: Pixabay
Starořecký bůh moře a vodního živlu Poseidón. Autor: intographics, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Bůh doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Bůh ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Bůh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bůh ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Bůh ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Bůh ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Bůh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bůh například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Bůh? resp. jaká je definice termínu Bůh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bůh, odpověď na dotaz co je to Bůh?. Víte např. kdo to je Tajemník? Znáte a víte kdo je Frajer? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..