Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kosmatice. Co znamená pojem Kosmatice z kategorie Jídlo?

Co je Kosmatice?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kosmatice

Kosmatice, jinak také kocmatice, je pojmenování pokrmu, připraveného z květů černého bezu. Tento název nese i květ samotný. Jako kosmatice mohla být v minulosti označována i smažená vajíčka. K přípravě jídla je potřeba natrhat patřičně rozkvetlé květy bezu černého, které se pak obalí v těstíčku. To se vyšlehá z vajec a trochy mouky, osolí a lehce opepří. Obalené květy se pak smaží stopkou nahoru.
Nejvhodnějším tukem na smažení je olej. Po osmažení se odstřihne stopka, květ se obrátí a dosmaží. Kosmatice je možno připravit i ve sladké variantě, kdy se do těstíčka přidá mléko a rum a výsledná placka se posype skořicovým cukrem.


Co je to Kosmatice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kosmatice. Co znamená pojem Kosmatice z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kosmatice s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Kosmatice se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: popis, co je to Kosmatice?, přesný význam, význam slova, vysvětlení, terminologie, slovo, informace, slovník, názvosloví, jídlo, jídlo, pojem, terminus technicus, význam, odborné názvosloví, co to je, definice pojmu


Pojem Kosmatice je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kosmatice?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kosmatice (kocmatice) je označení pro květ černého bezu a také pro jídlo, které se z těchto květů připravuje. Podle časopisu Český lid je to termín, který též označuje smažená vejce.
Jídlo kosmatice se připravuje tak, že se čerstvě natrhané květy obalí v těstíčku z vajec a mouky a smaží se v horkém oleji stopkami směrem vzhůru podobně jako placky. Pak se stopky odstřihnou, placka se otočí a dosmaží i na druhé straně.

Pro více informací o heslu Kosmatice zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Kosmatice ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Kosmatice na Google obrázcích

Hledat výraz Kosmatice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Kosmatice ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kosmatice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kosmatice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kosmatice například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Kosmatice? resp. co znamená slovo Kosmatice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kosmatice, odpověď na dotaz co je to Kosmatice?. Víte např. kdo to je Historik? Znáte a víte kdo je Giacomo Puccini? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kosmatice v jiné sekci než jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, višně, kosmatice, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.