Co je to?
Definice výrazu, termínu Kosmatice. Co znamená odborný pojem Kosmatice z kategorie Jídlo?

Co je to Kosmatice? Význam slova

Co znamená termín Kosmatice? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kosmatice, jinak také kocmatice, je pojmenování pokrmu, připraveného z květů černého bezu. Tento název nese i květ samotný. Jako kosmatice mohla být v minulosti označována i smažená vajíčka. K přípravě jídla je potřeba natrhat patřičně rozkvetlé květy bezu černého, které se pak obalí v těstíčku. To se vyšlehá z vajec a trochy mouky, osolí a lehce opepří. Obalené květy se pak smaží stopkou nahoru.
Nejvhodnějším tukem na smažení je olej. Po osmažení se odstřihne stopka, květ se obrátí a dosmaží. Kosmatice je možno připravit i ve sladké variantě, kdy se do těstíčka přidá mléko a rum a výsledná placka se posype skořicovým cukrem.


Co je to Kosmatice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kosmatice. Co znamená odborný pojem Kosmatice z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kosmatice se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, přesný význam, terminus technicus, popis, význam, termín, odborný výraz, heslo, definice, definice pojmu, co znamená, co je to Kosmatice?, odborné názvosloví, Jídlo, wiki, pojem, co to je


Pojem Kosmatice je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kosmatice můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kosmatice (kocmatice) je označení pro květ černého bezu a také pro jídlo, které se z těchto květů připravuje. Podle časopisu Český lid je to termín, který též označuje smažená vejce.
Jídlo kosmatice se připravuje tak, že se čerstvě natrhané květy obalí v těstíčku z vajec a mouky a smaží se v horkém oleji stopkami směrem vzhůru podobně jako placky. Pak se stopky odstřihnou, placka se otočí a dosmaží i na druhé straně.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Kosmatice ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Kosmatice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kosmatice na Google.cz

Hledat videa s názvem Kosmatice na Youtube

Najít výraz Kosmatice ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Kosmatice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kosmatice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kosmatice? resp. jaká je definice slova Kosmatice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kosmatice, odpověď na dotaz co je to Kosmatice?. Víte např. kdo to je Aranžér? Znáte a víte kdo je Jiří Suchý? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.