Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kosmatice. Co znamená odborný pojem Kosmatice z kategorie Jídlo?

Co je to Kosmatice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kosmatice

Kosmatice, jinak také kocmatice, je pojmenování pokrmu, připraveného z květů černého bezu. Tento název nese i květ samotný. Jako kosmatice mohla být v minulosti označována i smažená vajíčka. K přípravě jídla je potřeba natrhat patřičně rozkvetlé květy bezu černého, které se pak obalí v těstíčku. To se vyšlehá z vajec a trochy mouky, osolí a lehce opepří. Obalené květy se pak smaží stopkou nahoru.
Nejvhodnějším tukem na smažení je olej. Po osmažení se odstřihne stopka, květ se obrátí a dosmaží. Kosmatice je možno připravit i ve sladké variantě, kdy se do těstíčka přidá mléko a rum a výsledná placka se posype skořicovým cukrem.


Co je to Kosmatice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kosmatice. Co znamená odborný pojem Kosmatice z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Kosmatice se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: jídlo, vysvětlení, definice pojmu, heslo, co je to Kosmatice?, pojem, význam, termín, co to je, informace, přesný význam, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví, formulace, přesný výraz, význam pojmu, definice


Pojem Kosmatice je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kosmatice? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kosmatice (kocmatice) je označení pro květ černého bezu a také pro jídlo, které se z těchto květů připravuje. Podle časopisu Český lid je to termín, který též označuje smažená vejce.
Jídlo kosmatice se připravuje tak, že se čerstvě natrhané květy obalí v těstíčku z vajec a mouky a smaží se v horkém oleji stopkami směrem vzhůru podobně jako placky. Pak se stopky odstřihnou, placka se otočí a dosmaží i na druhé straně.

Další zdroje informací o slovu Kosmatice

Hledat videa s názvem Kosmatice na Youtube

Hledat heslo Kosmatice ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Kosmatice ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kosmatice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Kosmatice na Google.cz

Vyhledat pojem Kosmatice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kosmatice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Kosmatice? resp. jaký je význam slova Kosmatice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kosmatice, odpověď na dotaz co je to Kosmatice?. Víte např. kdo to je Xenofón? Znáte a víte kdo je Dakota Johnson? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.