Co je to?
Definice výrazu, termínu Kosmatice. Co znamená odborný pojem Kosmatice z kategorie Jídlo?

Co je to Kosmatice? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kosmatice?

Kosmatice, jinak také kocmatice, je pojmenování pokrmu, připraveného z květů černého bezu. Tento název nese i květ samotný. Jako kosmatice mohla být v minulosti označována i smažená vajíčka. K přípravě jídla je potřeba natrhat patřičně rozkvetlé květy bezu černého, které se pak obalí v těstíčku. To se vyšlehá z vajec a trochy mouky, osolí a lehce opepří. Obalené květy se pak smaží stopkou nahoru.
Nejvhodnějším tukem na smažení je olej. Po osmažení se odstřihne stopka, květ se obrátí a dosmaží. Kosmatice je možno připravit i ve sladké variantě, kdy se do těstíčka přidá mléko a rum a výsledná placka se posype skořicovým cukrem.


Co je to Kosmatice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kosmatice. Co znamená odborný pojem Kosmatice z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Kosmatice můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kosmatice je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminologie, slovo, přesný výraz, slovník, Kosmatice, pojem, terminus technicus, termín, lexikon, Jídlo, vysvětlení, wiki, odborné názvosloví, informace, co to je, význam slova, přesný význam, definice pojmu


Pojem Kosmatice je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kosmatice?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kosmatice (kocmatice) je označení pro květ černého bezu a také pro jídlo, které se z těchto květů připravuje. Podle časopisu Český lid je to termín, který též označuje smažená vejce.
Jídlo kosmatice se připravuje tak, že se čerstvě natrhané květy obalí v těstíčku z vajec a mouky a smaží se v horkém oleji stopkami směrem vzhůru podobně jako placky. Pak se stopky odstřihnou, placka se otočí a dosmaží i na druhé straně.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Kosmatice na Google.cz

Hledat pojem Kosmatice ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Kosmatice ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kosmatice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kosmatice na Youtube

Vyhledat heslo Kosmatice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kosmatice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kosmatice? resp. jaká je definice termínu Kosmatice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kosmatice, odpověď na dotaz co je to Kosmatice?. Víte např. kdo to je Klimatolog? Znáte a víte kdo je Dominik Feri? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.