Co je to?
Definice výrazu, termínu Kosmatice. Co znamená odborný pojem Kosmatice z kategorie Jídlo?

Co je Kosmatice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kosmatice?

Kosmatice, jinak také kocmatice, je pojmenování pokrmu, připraveného z květů černého bezu. Tento název nese i květ samotný. Jako kosmatice mohla být v minulosti označována i smažená vajíčka. K přípravě jídla je potřeba natrhat patřičně rozkvetlé květy bezu černého, které se pak obalí v těstíčku. To se vyšlehá z vajec a trochy mouky, osolí a lehce opepří. Obalené květy se pak smaží stopkou nahoru.
Nejvhodnějším tukem na smažení je olej. Po osmažení se odstřihne stopka, květ se obrátí a dosmaží. Kosmatice je možno připravit i ve sladké variantě, kdy se do těstíčka přidá mléko a rum a výsledná placka se posype skořicovým cukrem.


Co je to Kosmatice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kosmatice. Co znamená odborný pojem Kosmatice z kategorie Jídlo?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Kosmatice je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, jídlo, definice pojmu, termín, slovo, formulace, lexikon, co je to Kosmatice?, odborné názvosloví, co znamená, Kosmatice, heslo, názvosloví, význam, informace, terminologie, wiki, co to je


Pojem Kosmatice je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kosmatice?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kosmatice (kocmatice) je označení pro květ černého bezu a také pro jídlo, které se z těchto květů připravuje. Podle časopisu Český lid je to termín, který též označuje smažená vejce.
Jídlo kosmatice se připravuje tak, že se čerstvě natrhané květy obalí v těstíčku z vajec a mouky a smaží se v horkém oleji stopkami směrem vzhůru podobně jako placky. Pak se stopky odstřihnou, placka se otočí a dosmaží i na druhé straně.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Kosmatice na Google.cz

Hledat termín Kosmatice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kosmatice na Youtube

Zkusit najít pojem Kosmatice ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kosmatice ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kosmatice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kosmatice například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Kosmatice? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kosmatice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kosmatice, odpověď na dotaz co je to Kosmatice?. Víte např. kdo to je Jerry Hall? Znáte a víte kdo je Akihito? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.