Co je to?
Definice výrazu, termínu Cicer. Co znamená odborný pojem Cicer z kategorie Jídlo?

Co je Cicer? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Cicer?

Cicer čili cizrna patří k rodu bobovitých rostlin. Doposud je známo přes 40 druhů. Jeden z druhů, známý pod názvem římský hrách, je používán již od pradávna a pěstuje se jako luštěnina.
Cicer je jednoletá nebo vytrvalá bylina, jejímž plodem je lusk s až deseti kulovitými semeny. Jedná se o třetí nejvýznamnější luštěninu na světě, pocházející z Turecka nebo Sýrie. Největším producentem je Indie.


Co je to Cicer? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cicer. Co znamená odborný pojem Cicer z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Cicer je v kategorii jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, Cicer, formulace, definice, slovo, odborný výraz, terminologie, popis, informace, přesný význam, význam, názvosloví, jídlo, wiki, slovník, jídlo, terminus technicus


Pojem Cicer je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Cicer píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cicer (Cizrna) je rod rostlin z čeledi bobovité a jediný rod tribu Cicereae. Jsou to jednoleté nebo vytrvalé byliny se složenými listy a motýlovitými květy. Je známo přibližně 43 druhů. Rod je rozšířen v jihovýchodní Evropě, Asii, severovýchodní Africe a Arábii. Druh cizrna beraní (Cicer arietinum), známý také jako římský hrách, byl domestikován již v dávných dobách a je pěstován jako luštěnina.

Cicer neboli cizrna

Plody ciceru (cizrny). Autor: Amit Talwar, zdroj: Pixabay
Plody ciceru (cizrny). Autor: Amit Talwar, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Cicer na Google.cz

Vyhledat heslo Cicer ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Cicer ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cicer ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Cicer ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Cicer na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cicer například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Cicer? resp. co znamená slovo Cicer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cicer, odpověď na dotaz co je to Cicer?. Víte např. kdo to je Filatelista? Znáte a víte kdo je Ichtyolog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.