Co je to?
Definice výrazu, termínu Cicer. Co znamená odborný pojem Cicer z kategorie Jídlo?

Co je to Cicer? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cicer?

Cicer čili cizrna patří k rodu bobovitých rostlin. Doposud je známo přes 40 druhů. Jeden z druhů, známý pod názvem římský hrách, je používán již od pradávna a pěstuje se jako luštěnina.
Cicer je jednoletá nebo vytrvalá bylina, jejímž plodem je lusk s až deseti kulovitými semeny. Jedná se o třetí nejvýznamnější luštěninu na světě, pocházející z Turecka nebo Sýrie. Největším producentem je Indie.


Co je to Cicer? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cicer. Co znamená odborný pojem Cicer z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cicer se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: pojem, význam, popis, názvosloví, definice pojmu, slovo, odborný výraz, odborné názvosloví, synonymum, přesný výraz, slovník, vysvětlení, význam pojmu, Jídlo, definice, informace, co to je, formulace


Pojem Cicer je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Cicer?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cicer (Cizrna) je rod rostlin z čeledi bobovité a jediný rod tribu Cicereae. Jsou to jednoleté nebo vytrvalé byliny se složenými listy a motýlovitými květy. Je známo přibližně 43 druhů. Rod je rozšířen v jihovýchodní Evropě, Asii, severovýchodní Africe a Arábii. Druh cizrna beraní (Cicer arietinum), známý také jako římský hrách, byl domestikován již v dávných dobách a je pěstován jako luštěnina.

Cicer neboli cizrna

Plody ciceru (cizrny). Autor: Amit Talwar, zdroj: Pixabay
Plody ciceru (cizrny). Autor: Amit Talwar, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Cicer zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Cicer ve Wikislovníku

Najít pojem Cicer ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Cicer ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cicer ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Cicer ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Cicer ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Cicer například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Cicer? resp. co přesně znamená slovo Cicer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cicer, odpověď na dotaz co je to Cicer?. Víte např. kdo to je Xenofob? Znáte a víte kdo je Disident? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.