Co je to?
Definice výrazu, termínu Cicer. Co znamená odborný pojem Cicer z kategorie Jídlo?

Co je to Cicer? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cicer?

Cicer čili cizrna patří k rodu bobovitých rostlin. Doposud je známo přes 40 druhů. Jeden z druhů, známý pod názvem římský hrách, je používán již od pradávna a pěstuje se jako luštěnina.
Cicer je jednoletá nebo vytrvalá bylina, jejímž plodem je lusk s až deseti kulovitými semeny. Jedná se o třetí nejvýznamnější luštěninu na světě, pocházející z Turecka nebo Sýrie. Největším producentem je Indie.


Co je to Cicer? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cicer. Co znamená odborný pojem Cicer z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cicer se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, definice, informace, definice pojmu, co je to Cicer?, terminologie, wiki, Cicer, lexikon, odborný výraz, Jídlo, slovo, názvosloví, Jídlo, odborné názvosloví, formulace, vysvětlení


Pojem Cicer je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cicer? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cicer (Cizrna) je rod rostlin z čeledi bobovité a jediný rod tribu Cicereae. Jsou to jednoleté nebo vytrvalé byliny se složenými listy a motýlovitými květy. Je známo přibližně 43 druhů. Rod je rozšířen v jihovýchodní Evropě, Asii, severovýchodní Africe a Arábii. Druh cizrna beraní (Cicer arietinum), známý také jako římský hrách, byl domestikován již v dávných dobách a je pěstován jako luštěnina.

Cicer neboli cizrna

Plody ciceru (cizrny). Autor: Amit Talwar, zdroj: Pixabay
Plody ciceru (cizrny). Autor: Amit Talwar, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Cicer na Google.cz

Vyhledat výraz Cicer ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cicer ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Cicer ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Cicer ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Cicer na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cicer například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Cicer? resp. co znamená Cicer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cicer, odpověď na dotaz co je to Cicer?. Víte např. kdo to je Petra Janů? Znáte a víte kdo je Mary Anningová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cicer v jiné sekci než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.