Co je to?
Definice výrazu, termínu Banner. Co znamená odborný pojem Banner z kategorie Internet?

Co je Banner? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Banner

Banner patří mezi nejběžnější formu reklamy na internetu. Jedná se reklamní proužek po straně, dole nebo nahoře na webové stránce. Banner může obsahovat pouze text či animaci. Využívá podobné prvky jako klasická reklama - slogany, nápadné barvy a podobně. Příliš výrazné animace mohou rušit při sledování/ čtení obsahu webové stránky.


Co je to Banner? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Banner. Co znamená odborný pojem Banner z kategorie Internet?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Banner? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Banner je v kategorii internet

Klíčová slova: slovník, wiki, formulace, význam slova, informace, Banner, popis, odborný výraz, internet, definice pojmu, názvosloví, význam, termín, synonymum, slovo, definice, terminologie, heslo


Pojem Banner je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Banner? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Banner (anglicky „prapor“, „plakát“, česky se někdy označuje jako reklamní proužek) je druh reklamy používaný na WWW stránkách. Jedná se o zpravidla obdélníkový obrázek či animaci, případně interaktivní grafiku zobrazenou nejčastěji poblíž okraje obrazovky. Bannery tvoří stále jednu z nejčastějších forem reklamy na Internetu.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Banner ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Banner ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Banner ve vyhledávači Qwant

Najít termín Banner ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Banner ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Banner ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Banner například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Banner? resp. jaký je význam slova Banner? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Banner, odpověď na dotaz co je to Banner?. Víte např. kdo to je Daniel Defoe? Znáte a víte kdo je Samoplátce? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Banner hledat i v jiných kategoriích (než internet). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.