Co je to?
Odborný výraz, definice slova Litosféra. Co znamená slovo Litosféra z kategorie Věda?

Co je Litosféra? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Litosféra?

Litosféra představuje pevnou, obalovou vrstvu planety Země. Je tvořena zemskou kůrou a svrchní částí zemského pláště.
Tloušťka litosféry se pohybuje průměrně v rozmezí 70 až 100 kilometrů. Litosféra je členěna na tzv. litosferické desky, což jsou bloky, které plavou na plastické vrstvě zemského pláště.
Litosferické desky jsou dvojího druhu: oceánské a pevninské, svým neustálým pomalým pohybem postupně a nepřetržitě přeměňují podobu planety Země.


Co je to Litosféra? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Litosféra. Co znamená slovo Litosféra z kategorie Věda?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Litosféra patří do kategorie věda

Klíčová slova: definice, slovník, vysvětlení, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, názvosloví, termín, terminus technicus, slovo, význam slova, Litosféra, odborné názvosloví, informace, formulace, wiki, věda, pojem


Pojem Litosféra je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Litosféra dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Litosféra je pevný obal tvořený zemskou kůrou a nejsvrchnějšími vrstvami zemského pláště. Její tloušťka se pohybuje obvykle v rozpětí 70-100 km, extrémní hodnoty představují zhruba 2 km, kterých dosahuje na oceánské kůře, a 150 km, kterých dosahuje pod masívy horstev. Skládá se ze 7 velkých desek a 12 menších.

Hledejte výraz Litosféra v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Litosféra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Litosféra ve Wikislovníku

Hledat frázi Litosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Litosféra ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Litosféra na Youtube

Vyhledat termín Litosféra ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Litosféra například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Litosféra? resp. co znamená výraz Litosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Litosféra, odpověď na dotaz co je to Litosféra?. Víte např. kdo to je Kulak? Znáte a víte kdo je Přítel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Litosféra i v jiné části webu než je kategorie věda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?