Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Litosféra. Co znamená pojem Litosféra z kategorie Věda?

Co to je Litosféra? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Litosféra

Litosféra představuje pevnou, obalovou vrstvu planety Země. Je tvořena zemskou kůrou a svrchní částí zemského pláště.
Tloušťka litosféry se pohybuje průměrně v rozmezí 70 až 100 kilometrů. Litosféra je členěna na tzv. litosferické desky, což jsou bloky, které plavou na plastické vrstvě zemského pláště.
Litosferické desky jsou dvojího druhu: oceánské a pevninské, svým neustálým pomalým pohybem postupně a nepřetržitě přeměňují podobu planety Země.


Co je to Litosféra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Litosféra. Co znamená pojem Litosféra z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Litosféra s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Litosféra patří do kategorie Věda

Klíčová slova: popis, pojem, co znamená, termín, odborné názvosloví, význam pojmu, slovo, význam slova, co to je, formulace, informace, Věda, wiki, definice, přesný význam, heslo, názvosloví, terminologie


Pojem Litosféra je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Litosféra?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Litosféra je pevný obal tvořený zemskou kůrou a nejsvrchnějšími vrstvami zemského pláště. Její tloušťka se pohybuje obvykle v rozpětí 70-100 km, extrémní hodnoty představují zhruba 2 km, kterých dosahuje na oceánské kůře, a 150 km, kterých dosahuje pod masívy horstev. Skládá se ze 7 velkých desek a 12 menších.

Další zdroje informací

Najít termín Litosféra ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Litosféra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Litosféra ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Litosféra ve Wikizdrojích

Najít slovo Litosféra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Litosféra na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Litosféra například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Litosféra? resp. co přesně označuje termín Litosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Litosféra, odpověď na dotaz co je to Litosféra?. Víte např. kdo to je Usáma bin Ládin? Znáte a víte kdo je Švica? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?