Co je to?
Výraz, termín, definice slova Litosféra. Co znamená odborný pojem Litosféra z kategorie Věda?

Co je to Litosféra? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Litosféra

Litosféra představuje pevnou, obalovou vrstvu planety Země. Je tvořena zemskou kůrou a svrchní částí zemského pláště.
Tloušťka litosféry se pohybuje průměrně v rozmezí 70 až 100 kilometrů. Litosféra je členěna na tzv. litosferické desky, což jsou bloky, které plavou na plastické vrstvě zemského pláště.
Litosferické desky jsou dvojího druhu: oceánské a pevninské, svým neustálým pomalým pohybem postupně a nepřetržitě přeměňují podobu planety Země.


Co je to Litosféra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Litosféra. Co znamená odborný pojem Litosféra z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Litosféra doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Litosféra se nachází v sekci věda

Klíčová slova: význam slova, lexikon, pojem, přesný význam, co to je, informace, wiki, vysvětlení, definice pojmu, definice, co znamená, odborné názvosloví, Litosféra, odborný výraz, věda, slovník, heslo, termín


Pojem Litosféra je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Litosféra?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Litosféra je pevný obal tvořený zemskou kůrou a nejsvrchnějšími vrstvami zemského pláště. Její tloušťka se pohybuje obvykle v rozpětí 70-100 km, extrémní hodnoty představují zhruba 2 km, kterých dosahuje na oceánské kůře, a 150 km, kterých dosahuje pod masívy horstev. Skládá se ze 7 velkých desek a 12 menších.

Další informační zdroje o slovu Litosféra

Vyhledat výraz Litosféra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Litosféra ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Litosféra na Google.cz

Hledat pojem Litosféra ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Litosféra ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Litosféra ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Litosféra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Litosféra? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Litosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Litosféra, odpověď na dotaz co je to Litosféra?. Víte např. kdo to je Pizda? Znáte a víte kdo je Přítel? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je věda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?