Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Litosféra. Co znamená pojem Litosféra z kategorie Věda?

Co to je Litosféra? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Litosféra

Litosféra představuje pevnou, obalovou vrstvu planety Země. Je tvořena zemskou kůrou a svrchní částí zemského pláště.
Tloušťka litosféry se pohybuje průměrně v rozmezí 70 až 100 kilometrů. Litosféra je členěna na tzv. litosferické desky, což jsou bloky, které plavou na plastické vrstvě zemského pláště.
Litosferické desky jsou dvojího druhu: oceánské a pevninské, svým neustálým pomalým pohybem postupně a nepřetržitě přeměňují podobu planety Země.


Co je to Litosféra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Litosféra. Co znamená pojem Litosféra z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Litosféra sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Litosféra patří do sekce Věda

Klíčová slova: lexikon, definice, slovo, popis, Věda, vysvětlení, informace, co je to Litosféra?, význam, terminus technicus, názvosloví, význam slova, odborné názvosloví, termín, definice pojmu, význam pojmu, přesný výraz, heslo


Pojem Litosféra je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Litosféra dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Litosféra je pevný obal tvořený zemskou kůrou a nejsvrchnějšími vrstvami zemského pláště. Její tloušťka se pohybuje obvykle v rozpětí 70-100 km, extrémní hodnoty představují zhruba 2 km, kterých dosahuje na oceánské kůře, a 150 km, kterých dosahuje pod masívy horstev. Skládá se ze 7 velkých desek a 12 menších.

Zkuste zjistit více informací o slovu Litosféra v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Litosféra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Litosféra na Google.cz

Vyhledat pojem Litosféra ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Litosféra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Litosféra ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Litosféra ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Litosféra například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Litosféra? resp. co přesně znamená slovo Litosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Litosféra, odpověď na dotaz co je to Litosféra?. Víte např. kdo to je Tomáš Plekanec? Znáte a víte kdo je Drákula? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?