Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Litosféra. Co znamená pojem Litosféra z kategorie Věda?

Co to je Litosféra? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Litosféra

Litosféra představuje pevnou, obalovou vrstvu planety Země. Je tvořena zemskou kůrou a svrchní částí zemského pláště.
Tloušťka litosféry se pohybuje průměrně v rozmezí 70 až 100 kilometrů. Litosféra je členěna na tzv. litosferické desky, což jsou bloky, které plavou na plastické vrstvě zemského pláště.
Litosferické desky jsou dvojího druhu: oceánské a pevninské, svým neustálým pomalým pohybem postupně a nepřetržitě přeměňují podobu planety Země.


Co je to Litosféra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Litosféra. Co znamená pojem Litosféra z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Litosféra s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Litosféra patří do kategorie Věda

Klíčová slova: Věda, přesný význam, přesný výraz, wiki, slovo, odborný výraz, význam, informace, popis, terminus technicus, Litosféra, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, pojem, definice, termín, názvosloví


Pojem Litosféra je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Litosféra? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Litosféra je pevný obal tvořený zemskou kůrou a nejsvrchnějšími vrstvami zemského pláště. Její tloušťka se pohybuje obvykle v rozpětí 70-100 km, extrémní hodnoty představují zhruba 2 km, kterých dosahuje na oceánské kůře, a 150 km, kterých dosahuje pod masívy horstev. Skládá se ze 7 velkých desek a 12 menších.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Litosféra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Litosféra ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Litosféra na Google.cz

Hledat pojem Litosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Litosféra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Litosféra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Litosféra například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Litosféra? resp. co se skrývá pod slovem Litosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Litosféra, odpověď na dotaz co je to Litosféra?. Víte např. kdo to je Martin Netolický? Znáte a víte kdo je Přítel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?