Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zápustka. Co znamená odborný pojem Zápustka z kategorie Nástroje?

Co je to Zápustka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zápustka

Zápustka je označení pro kovovou formu. jedná se nejčastěji o dvoudílné provedení formování, které má po složení dutinu v podobě požadovaného výkovku.
Zápustka se využívá primárně v oblasti zápustkového kování, což je sice náročnější operace, která se však vyznačuje mnohem větší přesností a kvalitou.


Co je to Zápustka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zápustka. Co znamená odborný pojem Zápustka z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zápustka? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zápustka patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, popis, lexikon, význam, přesný význam, wiki, Nástroje, přesný výraz, termín, názvosloví, slovník, odborné názvosloví, Zápustka, heslo, význam slova, slovo, definice, informace


Pojem Zápustka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Zápustka dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zápustka je kovová forma, zpravidla dvoudílná, která má dutinu ve tvaru budoucího výkovku. Dutina je zvětšena o hodnotu smrštění materiálu, ke kterému dochází chladnutím výkovku. Zápustkové kování proti volnému kování dosahuje vysoké přesnosti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Zápustka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zápustka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Zápustka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zápustka ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Zápustka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Zápustka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zápustka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Zápustka? resp. jaký je význam slova Zápustka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zápustka, odpověď na dotaz co je to Zápustka?. Víte např. kdo to je Asistent pedagoga? Znáte a víte kdo je Filolog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?