Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zápustka. Co znamená slovo Zápustka z kategorie Nástroje?

Co je Zápustka?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zápustka?

Zápustka je označení pro kovovou formu. jedná se nejčastěji o dvoudílné provedení formování, které má po složení dutinu v podobě požadovaného výkovku.
Zápustka se využívá primárně v oblasti zápustkového kování, což je sice náročnější operace, která se však vyznačuje mnohem větší přesností a kvalitou.


Co je to Zápustka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zápustka. Co znamená slovo Zápustka z kategorie Nástroje?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zápustka s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Zápustka patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, názvosloví, co to je, co znamená, co je to Zápustka?, odborné názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, Zápustka, slovo, wiki, přesný význam, informace, terminus technicus, definice, význam slova


Pojem Zápustka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Zápustka?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zápustka je kovová forma, zpravidla dvoudílná, která má dutinu ve tvaru budoucího výkovku. Dutina je zvětšena o hodnotu smrštění materiálu, ke kterému dochází chladnutím výkovku. Zápustkové kování proti volnému kování dosahuje vysoké přesnosti.

Více informací o pojmu Zápustka lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Zápustka ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Zápustka ve Wikislovníku

Najít výraz Zápustka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Zápustka na Youtube

Vyhledat termín Zápustka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Zápustka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zápustka například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teďka už zajisté víte jaký je přesný význam slova Zápustka? resp. co vlastně znamená slovo Zápustka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zápustka, odpověď na dotaz co je to Zápustka?. Víte např. kdo to je Jitka Sedláčková? Znáte a víte kdo je Ateista? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?