Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zápustka. Co znamená odborný pojem Zápustka z kategorie Nástroje?

Co je to Zápustka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zápustka?

Zápustka je označení pro kovovou formu. jedná se nejčastěji o dvoudílné provedení formování, které má po složení dutinu v podobě požadovaného výkovku.
Zápustka se využívá primárně v oblasti zápustkového kování, což je sice náročnější operace, která se však vyznačuje mnohem větší přesností a kvalitou.


Co je to Zápustka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zápustka. Co znamená odborný pojem Zápustka z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zápustka je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, heslo, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, definice, slovo, terminologie, informace, lexikon, synonymum, Zápustka, význam slova, popis, Nástroje, co je to Zápustka?, přesný výraz


Pojem Zápustka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Zápustka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zápustka je kovová forma, zpravidla dvoudílná, která má dutinu ve tvaru budoucího výkovku. Dutina je zvětšena o hodnotu smrštění materiálu, ke kterému dochází chladnutím výkovku. Zápustkové kování proti volnému kování dosahuje vysoké přesnosti.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zápustka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Zápustka na Google.cz

Vyhledat termín Zápustka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Zápustka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Zápustka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Zápustka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zápustka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Zápustka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zápustka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zápustka, odpověď na dotaz co je to Zápustka?. Víte např. kdo to je Šotouš? Znáte a víte kdo je Soumař? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?