Co je to?
Definice odborného termínu, slova Workshop. Co znamená pojem Workshop z kategorie Školství?

Co je to Workshop? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Workshop?

Forma vzdělávání, kdy se účastníci s určitými teoretickými vědomostmi aktivně na společném setkání dozvídají nové informace z daného oboru. Přednášející nebo moderátor není učitelem, který diktuje, co mají studenti dělat, ale formou praktických příkladů a ukázek je pobízí, aby se sami zapojili do výuky a získali tak co nejvíc osobních praktických zkušeností.


Co je to Workshop? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Workshop. Co znamená pojem Workshop z kategorie Školství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Workshop sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Workshop patří do sekce Školství

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, formulace, odborné názvosloví, heslo, pojem, Workshop, slovník, informace, synonymum, význam pojmu, definice, terminus technicus, popis, Školství, slovo, co znamená, přesný výraz


Pojem Workshop je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Workshop dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Anglické slovo Workshop (čti vorkšop, v češtině dílna či pracovní seminář) znamená formu vzdělávací aktivity, při které lektor připraví program tak, aby prostřednictvím různých technik (brainstorming, priorizace, mentální mapy, zpětná vazba, aj.) účastníci pomocí vlastních zkušeností a znalostí došli k výstupu, který je pro ně užitečný a využitelný v jejich další práci, praxi. Lektor je při tom většinou v roli moderátora, facilitátora. Výstup workshopu se formuluje díky předem danému tématu a cíli workshopu.

Další zdroje informací o slovu Workshop

Hledat výraz Workshop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Workshop ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Workshop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Workshop na Google.cz

Hledat videa s názvem Workshop na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Workshop ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Workshop například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Workshop? resp. jaký je význam pojmu Workshop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Workshop, odpověď na dotaz co je to Workshop?. Víte např. kdo to je Tunelář? Znáte a víte kdo je Pohrobek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Workshop v jiné sekci než Školství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.