Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Workshop. Co znamená pojem Workshop z kategorie Školství?

Co je Workshop?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Workshop

Forma vzdělávání, kdy se účastníci s určitými teoretickými vědomostmi aktivně na společném setkání dozvídají nové informace z daného oboru. Přednášející nebo moderátor není učitelem, který diktuje, co mají studenti dělat, ale formou praktických příkladů a ukázek je pobízí, aby se sami zapojili do výuky a získali tak co nejvíc osobních praktických zkušeností.


Co je to Workshop? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Workshop. Co znamená pojem Workshop z kategorie Školství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Workshop? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Workshop se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: formulace, význam, termín, přesný význam, wiki, definice, popis, názvosloví, pojem, vysvětlení, slovník, co to je, odborné názvosloví, lexikon, Školství, definice pojmu, odborný výraz, Workshop


Pojem Workshop je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Workshop?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anglické slovo Workshop (čti vorkšop, v češtině dílna či pracovní seminář) znamená formu vzdělávací aktivity, při které lektor připraví program tak, aby prostřednictvím různých technik (brainstorming, priorizace, mentální mapy, zpětná vazba, aj.) účastníci pomocí vlastních zkušeností a znalostí došli k výstupu, který je pro ně užitečný a využitelný v jejich další práci, praxi. Lektor je při tom většinou v roli moderátora, facilitátora. Výstup workshopu se formuluje díky předem danému tématu a cíli workshopu.

Více informací o pojmu Workshop lze najít v následujících zdrojích

Hledat frázi Workshop ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Workshop ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Workshop ve Wikislovníku

Hledat pojem Workshop ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Workshop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Workshop ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Workshop například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Workshop? resp. co znamená výraz Workshop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Workshop, odpověď na dotaz co je to Workshop?. Víte např. kdo to je Petr Pavel? Znáte a víte kdo je Karel IV? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Workshop i v jiných kategoriích (než Školství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.