Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hematom. Co znamená odborný pojem Hematom z kategorie Lékařství?

Co je to Hematom? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hematom?

Hematom je lidově řečeno modřina, krevní podlitina, tj. krevní výron mimo krevní řečiště. Hematomy vznikají důsledkem nárazu, tlaku nebo úderu na postižené místo. Většina modřin se samovolně vstřebá.


Co je to Hematom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hematom. Co znamená odborný pojem Hematom z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Hematom můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Hematom je v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, lékařství, lexikon, lékařství, co znamená, význam slova, termín, terminus technicus, definice, informace, wiki, co je to Hematom?, význam pojmu, pojem, co to je, Hematom, slovo


Pojem Hematom je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hematom? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Hematom, psáno někdy též haematom nebo haematoma (z řeckého αίμα, haima, krev a τωμα, toma, značícího abnormalitu) neboli modřina či krevní výron je označení pro nahromadění krve ve tkáni v prostoru mimo krevní cévy. Vzniká následkem silného tlaku či úderu, v souvislosti s úrazy, nebo v důsledku podkožního krvácení. Malé hematomy se spontánně vstřebají, rozsáhlé hematomy je někdy nutné odsát.
Hematom má svou charakteristickou tmavě červenou barvu díky přítomnosti krevního barviva, hemoglobinu. Ten se postupně rozpadá a mění na zelený biliverdin, který je redukován na žlutý bilirubin. Díky této přeměně dochází u hematomů k postupné změně barvy (viz obrázek napravo).

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Hematom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Hematom ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Hematom ve Wikizdrojích

Najít termín Hematom ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hematom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Hematom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematom například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Hematom? resp. co je to Hematom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematom, odpověď na dotaz co je to Hematom?. Víte např. kdo to je Lewis Capaldi? Znáte a víte kdo je Josef Kemr? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.