Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hematom. Co znamená pojem Hematom z kategorie Lékařství?

Co je Hematom? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hematom

Hematom je lidově řečeno modřina, krevní podlitina, tj. krevní výron mimo krevní řečiště. Hematomy vznikají důsledkem nárazu, tlaku nebo úderu na postižené místo. Většina modřin se samovolně vstřebá.


Co je to Hematom? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hematom. Co znamená pojem Hematom z kategorie Lékařství?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hematom? Potom se o definici podělte se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Hematom se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam, přesný výraz, synonymum, wiki, terminus technicus, lékařství, co znamená, slovo, definice pojmu, názvosloví, termín, vysvětlení, odborný výraz, terminologie, co je to Hematom?, přesný význam, odborné názvosloví, heslo


Pojem Hematom je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Hematom dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hematom, psáno někdy též haematom nebo haematoma (z řeckého αίμα, haima, krev a τωμα, toma, značícího abnormalitu) neboli modřina či krevní výron je označení pro nahromadění krve ve tkáni v prostoru mimo krevní cévy. Vzniká následkem silného tlaku či úderu, v souvislosti s úrazy, nebo v důsledku podkožního krvácení. Malé hematomy se spontánně vstřebají, rozsáhlé hematomy je někdy nutné odsát.
Hematom má svou charakteristickou tmavě červenou barvu díky přítomnosti krevního barviva, hemoglobinu. Ten se postupně rozpadá a mění na zelený biliverdin, který je redukován na žlutý bilirubin. Díky této přeměně dochází u hematomů k postupné změně barvy (viz obrázek napravo).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Hematom ve Wikizdrojích

Najít výraz Hematom ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Hematom ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Hematom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Hematom na Youtube

Vyhledat výraz Hematom na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte co znamená slovo Hematom? resp. jaká je definice termínu Hematom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematom, odpověď na dotaz co je to Hematom?. Víte např. kdo to je Gina Lollobrigida? Znáte a víte kdo je Josef Kemr? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Hematom i v jiné části webu než je kategorie lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.