Co je to?
Definice výrazu, termínu Hematom. Co znamená odborný pojem Hematom z kategorie Lékařství?

Co je to Hematom? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hematom?

Hematom je lidově řečeno modřina, krevní podlitina, tj. krevní výron mimo krevní řečiště. Hematomy vznikají důsledkem nárazu, tlaku nebo úderu na postižené místo. Většina modřin se samovolně vstřebá.


Co je to Hematom? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hematom. Co znamená odborný pojem Hematom z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hematom? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hematom je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, definice pojmu, slovník, vysvětlení, slovo, význam pojmu, co je to Hematom?, termín, pojem, formulace, význam slova, popis, přesný význam, odborný výraz, názvosloví, informace, Lékařství, odborné názvosloví


Pojem Hematom je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Hematom?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hematom, psáno někdy též haematom nebo haematoma (z řeckého αίμα, haima, krev a τωμα, toma, značícího abnormalitu) neboli modřina či krevní výron je označení pro nahromadění krve ve tkáni v prostoru mimo krevní cévy. Vzniká následkem silného tlaku či úderu, v souvislosti s úrazy, nebo v důsledku podkožního krvácení. Malé hematomy se spontánně vstřebají, rozsáhlé hematomy je někdy nutné odsát.
Hematom má svou charakteristickou tmavě červenou barvu díky přítomnosti krevního barviva, hemoglobinu. Ten se postupně rozpadá a mění na zelený biliverdin, který je redukován na žlutý bilirubin. Díky této přeměně dochází u hematomů k postupné změně barvy (viz obrázek napravo).

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Hematom ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Hematom ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Hematom ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Hematom ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Hematom ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Hematom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematom například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Hematom? resp. jaký je přesný význam slova Hematom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematom, odpověď na dotaz co je to Hematom?. Víte např. kdo to je Sobec? Znáte a víte kdo je Ladislav Smoljak? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.