Co je to?
Definice výrazu Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Co to je Odstavec? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Odstavec

Odstavec je pojem označující část souvislého textu, která je od zbytku textu oddělena graficky. Odstavec se skládá z jedné nebo více vět, které tvoří uzavřený logický celek. Obvykle se používá bez nadpisu.
Důvodem pro používání odstavců je přehlednost a vyšší čitelnost textu. Odstavec musí vždy začínat na novém řádku. Odděluje se větší meziřádkovou mezerou nebo může být odsazen. Další možnosti použití odstavců nabízejí počítačové editory.


Co je to Odstavec? Význam slova, termín, Definice výrazu Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Odstavec s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Odstavec se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co to je, co je to Odstavec?, vysvětlení, termín, informace, heslo, lexikon, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný výraz, wiki, synonymum, Odstavec, popis, definice pojmu, co znamená, terminologie, pojem


Pojem Odstavec je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Odstavec píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Odstavec je graficky oddělená část souvislého textu, obvykle bez nadpisu. Obsahuje jednu nebo více vět, které mají tvořit určitý logický celek. Text se člení na odstavce kvůli lepší čitelnosti (prostředek tzv. horizontálního členění textu).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Odstavec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Odstavec na Google.cz

Najít výraz Odstavec ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Odstavec ve Wikislovníku

Hledat termín Odstavec ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odstavec ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Odstavec například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Odstavec? resp. co přesně označuje termín Odstavec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstavec, odpověď na dotaz co je to Odstavec?. Víte např. kdo to je Nela Lisková? Znáte a víte kdo je Ilona Csáková? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.