Co je to?
Definice výrazu Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Co to je Odstavec? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Odstavec?

Odstavec je pojem označující část souvislého textu, která je od zbytku textu oddělena graficky. Odstavec se skládá z jedné nebo více vět, které tvoří uzavřený logický celek. Obvykle se používá bez nadpisu.
Důvodem pro používání odstavců je přehlednost a vyšší čitelnost textu. Odstavec musí vždy začínat na novém řádku. Odděluje se větší meziřádkovou mezerou nebo může být odsazen. Další možnosti použití odstavců nabízejí počítačové editory.


Co je to Odstavec? Význam slova, termín, Definice výrazu Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Odstavec? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Odstavec je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, definice pojmu, popis, definice, slovník, lexikon, význam pojmu, význam, přesný výraz, názvosloví, slovo, význam slova, termín, Český jazyk, informace, terminologie, co je to Odstavec?


Pojem Odstavec je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Odstavec dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Odstavec je graficky oddělená část souvislého textu, obvykle bez nadpisu. Obsahuje jednu nebo více vět, které mají tvořit určitý logický celek. Text se člení na odstavce kvůli lepší čitelnosti (prostředek tzv. horizontálního členění textu).

Hledejte pojem Odstavec v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Odstavec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Odstavec ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Odstavec na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odstavec ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Odstavec ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Odstavec ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Odstavec například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Odstavec? resp. co se přesně ukrývá za slovem Odstavec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstavec, odpověď na dotaz co je to Odstavec?. Víte např. kdo to je Popelka? Znáte a víte kdo je Barbora Poláková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Odstavec v jiné sekci než Český jazyk. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.