Co je to?
Definice odborného termínu, slova Odstavec. Co znamená pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Co je Odstavec? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Odstavec?

Odstavec je pojem označující část souvislého textu, která je od zbytku textu oddělena graficky. Odstavec se skládá z jedné nebo více vět, které tvoří uzavřený logický celek. Obvykle se používá bez nadpisu.
Důvodem pro používání odstavců je přehlednost a vyšší čitelnost textu. Odstavec musí vždy začínat na novém řádku. Odděluje se větší meziřádkovou mezerou nebo může být odsazen. Další možnosti použití odstavců nabízejí počítačové editory.


Co je to Odstavec? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Odstavec. Co znamená pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Odstavec sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Odstavec patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, lexikon, slovo, pojem, co je to Odstavec?, termín, Český jazyk, synonymum, popis, Odstavec, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam, definice pojmu, co znamená, přesný výraz, Český jazyk


Pojem Odstavec je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Odstavec? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Odstavec je graficky oddělená část souvislého textu, obvykle bez nadpisu. Obsahuje jednu nebo více vět, které mají tvořit určitý logický celek. Text se člení na odstavce kvůli lepší čitelnosti (prostředek tzv. horizontálního členění textu).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Odstavec ve Wikizdrojích

Hledat heslo Odstavec ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Odstavec na Youtube

Vyhledat výraz Odstavec ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odstavec ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Odstavec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Odstavec například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Odstavec? resp. co označuje slovo Odstavec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstavec, odpověď na dotaz co je to Odstavec?. Víte např. kdo to je Drake? Znáte a víte kdo je Michal Hrůza? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.