Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Co je to Odstavec? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Odstavec

Odstavec je pojem označující část souvislého textu, která je od zbytku textu oddělena graficky. Odstavec se skládá z jedné nebo více vět, které tvoří uzavřený logický celek. Obvykle se používá bez nadpisu.
Důvodem pro používání odstavců je přehlednost a vyšší čitelnost textu. Odstavec musí vždy začínat na novém řádku. Odděluje se větší meziřádkovou mezerou nebo může být odsazen. Další možnosti použití odstavců nabízejí počítačové editory.


Co je to Odstavec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Odstavec? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Odstavec se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, přesný význam, Český jazyk, definice, lexikon, wiki, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, význam slova, slovo, co znamená, co je to Odstavec?, definice pojmu, význam, Český jazyk, co to je


Pojem Odstavec je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Odstavec?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Odstavec je graficky oddělená část souvislého textu, obvykle bez nadpisu. Obsahuje jednu nebo více vět, které mají tvořit určitý logický celek. Text se člení na odstavce kvůli lepší čitelnosti (prostředek tzv. horizontálního členění textu).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Odstavec ve Wikizdrojích

Najít pojem Odstavec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Odstavec ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Odstavec na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odstavec ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Odstavec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Odstavec například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Odstavec? resp. co se přesně ukrývá za slovem Odstavec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstavec, odpověď na dotaz co je to Odstavec?. Víte např. kdo to je Jiřina Jirásková? Znáte a víte kdo je Jan Nedvěd? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.