Co je to?
Definice výrazu Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Co to je Odstavec? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Odstavec?

Odstavec je pojem označující část souvislého textu, která je od zbytku textu oddělena graficky. Odstavec se skládá z jedné nebo více vět, které tvoří uzavřený logický celek. Obvykle se používá bez nadpisu.
Důvodem pro používání odstavců je přehlednost a vyšší čitelnost textu. Odstavec musí vždy začínat na novém řádku. Odděluje se větší meziřádkovou mezerou nebo může být odsazen. Další možnosti použití odstavců nabízejí počítačové editory.


Co je to Odstavec? Význam slova, termín, Definice výrazu Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Odstavec? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Odstavec patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, význam slova, slovo, přesný výraz, co to je, definice, lexikon, informace, Český jazyk, wiki, terminus technicus, heslo, popis, přesný význam, pojem, význam, formulace


Pojem Odstavec je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Odstavec? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Odstavec je graficky oddělená část souvislého textu, obvykle bez nadpisu. Obsahuje jednu nebo více vět, které mají tvořit určitý logický celek. Text se člení na odstavce kvůli lepší čitelnosti (prostředek tzv. horizontálního členění textu).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odstavec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Odstavec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Odstavec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Odstavec ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Odstavec ve Wikizdrojích

Najít slovo Odstavec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Odstavec například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Odstavec? resp. co se přesně ukrývá za slovem Odstavec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstavec, odpověď na dotaz co je to Odstavec?. Víte např. kdo to je Hilary Duff? Znáte a víte kdo je Iveta Bartošová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.