Co je to?
Definice výrazu, termínu Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Co je Odstavec?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Odstavec

Odstavec je pojem označující část souvislého textu, která je od zbytku textu oddělena graficky. Odstavec se skládá z jedné nebo více vět, které tvoří uzavřený logický celek. Obvykle se používá bez nadpisu.
Důvodem pro používání odstavců je přehlednost a vyšší čitelnost textu. Odstavec musí vždy začínat na novém řádku. Odděluje se větší meziřádkovou mezerou nebo může být odsazen. Další možnosti použití odstavců nabízejí počítačové editory.


Co je to Odstavec? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Odstavec se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Odstavec je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, co je to Odstavec?, informace, slovník, definice pojmu, slovo, význam slova, wiki, význam, termín, pojem, odborné názvosloví, co znamená, synonymum, definice, názvosloví, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Odstavec je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Odstavec píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Odstavec je graficky oddělená část souvislého textu, obvykle bez nadpisu. Obsahuje jednu nebo více vět, které mají tvořit určitý logický celek. Text se člení na odstavce kvůli lepší čitelnosti (prostředek tzv. horizontálního členění textu).

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Odstavec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odstavec ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Odstavec ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odstavec ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Odstavec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Odstavec ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Odstavec například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Odstavec? resp. co přesně znamená slovo Odstavec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstavec, odpověď na dotaz co je to Odstavec?. Víte např. kdo to je Boccista? Znáte a víte kdo je Ivan Hlas? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v Český jazyk. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Český jazyk, písmenko b, odstavec, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.