Co je to?
Odborný výraz, definice slova Odstavec. Co znamená pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Co je to Odstavec? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Odstavec?

Odstavec je pojem označující část souvislého textu, která je od zbytku textu oddělena graficky. Odstavec se skládá z jedné nebo více vět, které tvoří uzavřený logický celek. Obvykle se používá bez nadpisu.
Důvodem pro používání odstavců je přehlednost a vyšší čitelnost textu. Odstavec musí vždy začínat na novém řádku. Odděluje se větší meziřádkovou mezerou nebo může být odsazen. Další možnosti použití odstavců nabízejí počítačové editory.


Co je to Odstavec? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Odstavec. Co znamená pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Odstavec s blízkými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Odstavec je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: formulace, co to je, definice, co je to Odstavec?, definice pojmu, wiki, odborný výraz, pojem, heslo, význam slova, terminus technicus, lexikon, význam, popis, význam pojmu, slovo, přesný výraz, přesný význam


Pojem Odstavec je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Odstavec? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Odstavec je graficky oddělená část souvislého textu, obvykle bez nadpisu. Obsahuje jednu nebo více vět, které mají tvořit určitý logický celek. Text se člení na odstavce kvůli lepší čitelnosti (prostředek tzv. horizontálního členění textu).

Hledejte pojem Odstavec v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Odstavec na Youtube

Vyhledat heslo Odstavec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Odstavec ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Odstavec ve Wikislovníku

Hledat výraz Odstavec ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Odstavec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Odstavec například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Odstavec? resp. co znamená slovo Odstavec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstavec, odpověď na dotaz co je to Odstavec?. Víte např. kdo to je Kritik? Znáte a víte kdo je Jiří Zimola? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.