Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Co je to Odstavec? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Odstavec

Odstavec je pojem označující část souvislého textu, která je od zbytku textu oddělena graficky. Odstavec se skládá z jedné nebo více vět, které tvoří uzavřený logický celek. Obvykle se používá bez nadpisu.
Důvodem pro používání odstavců je přehlednost a vyšší čitelnost textu. Odstavec musí vždy začínat na novém řádku. Odděluje se větší meziřádkovou mezerou nebo může být odsazen. Další možnosti použití odstavců nabízejí počítačové editory.


Co je to Odstavec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Odstavec sdílejte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Odstavec je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: termín, přesný význam, co znamená, definice, význam pojmu, definice pojmu, heslo, Český jazyk, co to je, terminologie, význam, Český jazyk, wiki, co je to Odstavec?, vysvětlení, informace, lexikon, slovo


Pojem Odstavec je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Odstavec píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Odstavec je graficky oddělená část souvislého textu, obvykle bez nadpisu. Obsahuje jednu nebo více vět, které mají tvořit určitý logický celek. Text se člení na odstavce kvůli lepší čitelnosti (prostředek tzv. horizontálního členění textu).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odstavec ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Odstavec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Odstavec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Odstavec ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Odstavec na Youtube

Najít slovo Odstavec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Odstavec například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte co je to Odstavec? resp. jaká je definice termínu Odstavec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstavec, odpověď na dotaz co je to Odstavec?. Víte např. kdo to je Šlechtic? Znáte a víte kdo je Ilona Csáková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Odstavec i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.