Co je to?
Výraz, termín, definice slova LSD. Co znamená odborný pojem LSD z kategorie Chemie?

Co je to LSD? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu LSD

LSD je chemická látka vyráběná z kyseliny lysergové. Tu obsahuje námel rostoucí na obilovinách, především na žitě. Patří k velmi účinným prostředkem, které dokážou měnit stav vědomí. Distribuuje se většinou jako kapalina lehce nahořklé chuti, tablety a v dalších variantách.
Jde o drogu, halucinogen, který není návykový. Způsobuje odtržení od reality, zkušenost s LSD se nazývá trip. Ten trvá kolem 12 hodin. Užívání LSD může vyvolat dlouhodobé psychické problémy.


Co je to LSD? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova LSD. Co znamená odborný pojem LSD z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín LSD je v kategorii chemie

Klíčová slova: význam slova, heslo, chemie, termín, slovník, chemie, význam pojmu, význam, slovo, synonymum, popis, definice pojmu, názvosloví, formulace, wiki, LSD, odborné názvosloví, co znamená


Pojem LSD je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu LSD?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diethylamid kyseliny lysergové (LSD, z německého Lysergsäurediethylamid) je bezbarvá krystalická látka využívaná jako halucinogen.
Již v nízkých mikrogramových množstvích vyvolává silné účinky. Na LSD nevzniká závislost a má extrémně nízkou toxicitu. Po požití drogy se však mohou vyskytovat nežádoucí psychické reakce, odvíjející se od psychického stavu jedince a jeho historie užívání psychotropních látek. Mezi tyto reakce patří např úzkost, paranoia, mylné představy, extrémní pocity déjà vu a takzvané myšlenkové smyčky. Takovéto reakci se přezdívá "bad trip". K takové reakci může dojít zejména ve špatném prostředí (doporučuje se klidné místo a STŘÍZLIVÝ důvěrný známý) a při "špatně" nastavené mysli (člověk je emočně labilní/příliš mladý/trpí psychickou poruchou/atd.)

Hledejte pojem LSD v následujících vyhledávačích

Hledat termín LSD ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LSD ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo LSD ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem LSD na Youtube

Vyhledat heslo LSD ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LSD ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo LSD například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená LSD? resp. co je to LSD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LSD, odpověď na dotaz co je to LSD?. Víte např. kdo to je Giordano Bruno? Znáte a víte kdo je David Novotný? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.