Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo LSD. Co znamená pojem LSD z kategorie Chemie?

Co to je LSD? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu LSD?

LSD je chemická látka vyráběná z kyseliny lysergové. Tu obsahuje námel rostoucí na obilovinách, především na žitě. Patří k velmi účinným prostředkem, které dokážou měnit stav vědomí. Distribuuje se většinou jako kapalina lehce nahořklé chuti, tablety a v dalších variantách.
Jde o drogu, halucinogen, který není návykový. Způsobuje odtržení od reality, zkušenost s LSD se nazývá trip. Ten trvá kolem 12 hodin. Užívání LSD může vyvolat dlouhodobé psychické problémy.


Co je to LSD? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo LSD. Co znamená pojem LSD z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz LSD je v kategorii Chemie

Klíčová slova: formulace, popis, význam, definice, Chemie, wiki, terminus technicus, co znamená, slovo, terminologie, přesný výraz, co je to LSD?, slovník, definice pojmu, odborný výraz, co to je, odborné názvosloví, informace


Pojem LSD je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu LSD?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diethylamid kyseliny lysergové (LSD, z německého Lysergsäurediethylamid) je bezbarvá krystalická látka využívaná jako halucinogen.
Již v nízkých mikrogramových množstvích vyvolává silné účinky. Na LSD nevzniká závislost a má extrémně nízkou toxicitu. Po požití drogy se však mohou vyskytovat nežádoucí psychické reakce, odvíjející se od psychického stavu jedince a jeho historie užívání psychotropních látek. Mezi tyto reakce patří např úzkost, paranoia, mylné představy, extrémní pocity déjà vu a takzvané myšlenkové smyčky. Takovéto reakci se přezdívá "bad trip". K takové reakci může dojít zejména ve špatném prostředí (doporučuje se klidné místo a STŘÍZLIVÝ důvěrný známý) a při "špatně" nastavené mysli (člověk je emočně labilní/příliš mladý/trpí psychickou poruchou/atd.)

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo LSD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo LSD ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem LSD na Youtube

Najít termín LSD ve vyhledávači Yandex

Najít heslo LSD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz LSD na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo LSD například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu LSD? resp. co znamená výraz LSD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LSD, odpověď na dotaz co je to LSD?. Víte např. kdo to je Amber Heard? Znáte a víte kdo je Vdovec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Chemie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.