Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo LSD. Co znamená pojem LSD z kategorie Chemie?

Co to je LSD? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu LSD?

LSD je chemická látka vyráběná z kyseliny lysergové. Tu obsahuje námel rostoucí na obilovinách, především na žitě. Patří k velmi účinným prostředkem, které dokážou měnit stav vědomí. Distribuuje se většinou jako kapalina lehce nahořklé chuti, tablety a v dalších variantách.
Jde o drogu, halucinogen, který není návykový. Způsobuje odtržení od reality, zkušenost s LSD se nazývá trip. Ten trvá kolem 12 hodin. Užívání LSD může vyvolat dlouhodobé psychické problémy.


Co je to LSD? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo LSD. Co znamená pojem LSD z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu LSD? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz LSD je v kategorii Chemie

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, vysvětlení, informace, názvosloví, terminus technicus, Chemie, odborné názvosloví, význam, slovo, význam slova, co znamená, pojem, odborný výraz, co je to LSD?, popis, terminologie, slovník


Pojem LSD je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín LSD? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diethylamid kyseliny lysergové (LSD, z německého Lysergsäurediethylamid) je bezbarvá krystalická látka využívaná jako halucinogen.
Již v nízkých mikrogramových množstvích vyvolává silné účinky. Na LSD nevzniká závislost a má extrémně nízkou toxicitu. Po požití drogy se však mohou vyskytovat nežádoucí psychické reakce, odvíjející se od psychického stavu jedince a jeho historie užívání psychotropních látek. Mezi tyto reakce patří např úzkost, paranoia, mylné představy, extrémní pocity déjà vu a takzvané myšlenkové smyčky. Takovéto reakci se přezdívá "bad trip". K takové reakci může dojít zejména ve špatném prostředí (doporučuje se klidné místo a STŘÍZLIVÝ důvěrný známý) a při "špatně" nastavené mysli (člověk je emočně labilní/příliš mladý/trpí psychickou poruchou/atd.)

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín LSD ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem LSD na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LSD ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz LSD ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo LSD ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz LSD ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo LSD například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo LSD? resp. jaká je definice termínu LSD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LSD, odpověď na dotaz co je to LSD?. Víte např. kdo to je Angiolog? Znáte a víte kdo je Topmodelka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu LSD v jiné sekci než Chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.