Co je to?
Definice odborného termínu, slova Makaróny. Co znamená pojem Makaróny z kategorie Jídlo?

Co je Makaróny? Význam slova

Co znamená termín Makaróny? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Makaróny jsou druh dlouhých těstovin, podobné špagetám. Jsou však duté a bývají i o něco kratší. Název získaly od slova maccheroni, čili zmáčknuté, drcené. Tuto podobu mají v Itálii, v USA jsou takto pojmenovány těstoviny podobající se našim kolínkům.
Makaróny se vaří ve slané vodě maximálně 10 minut. Doba vaření závisí na druhu těsta. Podávají se s omáčkou místo polévky, omáčka může být ze sýra, masa nebo česneková.


Co je to Makaróny? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Makaróny. Co znamená pojem Makaróny z kategorie Jídlo?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text vytvořen pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Makaróny sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Makaróny patří do sekce jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, slovo, přesný výraz, definice pojmu, co znamená, terminus technicus, wiki, synonymum, jídlo, heslo, popis, co to je, lexikon, termín, jídlo, formulace, informace


Pojem Makaróny je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Makaróny?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Makaróny (Maccheroni) jsou těstoviny podlouhlého tvaru. Hlavní rozdíl mezi makaróny a špagetami je, že makaróny jsou duté a obvykle i kratší. Pojmenování makaróny vychází z italského maccheroni (množné číslo od maccherone, s významem drcený, zmáčknutý). V USA se pod označením makaróny (macaroni) rozumí krátké duté a zahnuté těstoviny (obdoba českých kolínek).

Makaróny s boloňskou omáčkou

Makaróny s boloňskou rajčatovou omáčkou. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay
Makaróny s boloňskou rajčatovou omáčkou. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít slovo Makaróny ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Makaróny ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Makaróny ve Wikislovníku

Najít slovo Makaróny ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Makaróny ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Makaróny ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Makaróny například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Makaróny? resp. co přesně označuje termín Makaróny? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Makaróny, odpověď na dotaz co je to Makaróny?. Víte např. kdo to je Oslavenec? Znáte a víte kdo je Alžběta Pomořanská? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Makaróny i jinde než v sekci než v jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.