Co je to?
Definice výrazu, termínu Červená čísla. Co znamená odborný pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Co je to Červená čísla? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Červená čísla

Červená čísla je název používaný především účetními při hodnocení hospodářského výsledku podniku či firmy. Červená čísla označují ztrátu nebo vyjadřují dluh, který již vznikl. Protože červená obvykle značí varování před něčím, varovný význam má i v této oblasti.
Toto označení má původ již v dávné historii, kdy se dlužníkům vydávaly stvrzenky v červené barvě. Červená tedy značí ztrátu či dluh, červená čísla znamenají, že je firma nebo podnik ve ztrátě. Výraz se užívá v managerském slangu.


Co je to Červená čísla? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Červená čísla. Co znamená odborný pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Červená čísla sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Červená čísla patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: co je to Červená čísla?, synonymum, Účetnictví, terminus technicus, význam slova, Účetnictví, význam, termín, definice pojmu, přesný význam, wiki, co to je, informace, slovo, Červená čísla, přesný výraz, slovník, lexikon


Pojem Červená čísla je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Červená čísla? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Červená čísla je v účetnictví výraz používaný pro vyjádření vzniklého dluhu či ztráty. Červená barva se obecně chápe jako symbol varování.
Použití červené barvy jako symbolu dluhu lze vystopovat již do 15. století při vzniku prvních zastaváren v židovském ghettu v Benátkách. Nejstarší zastavárna na světě se jmenovala Banco Rosso. Stávala v podloubí na náměstí Campo de Ghetto Novo. Lidé, kteří si potřebovali půjčit peníze, zastavili své věci výměnou za peněžní půjčku. Pokud do určeného termínu částku nevrátili, věc propadla věřiteli. Jako doklad o transakci dostávali stvrzenku červené barvy. Zde se zřejmě v účetnictví poprvé objevuje i výraz „být v červených číslech“.

Pro další informace o termínu Červená čísla zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Červená čísla ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Červená čísla ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Červená čísla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Červená čísla ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Červená čísla ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Červená čísla ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená čísla například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Červená čísla? resp. jaký je přesný význam slova Červená čísla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená čísla, odpověď na dotaz co je to Červená čísla?. Víte např. kdo to je Homouš? Znáte a víte kdo je Jessica Alba? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Červená čísla v jiné sekci než Účetnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.