Co je to?
Výraz, termín, definice slova Červená čísla. Co znamená odborný pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Co je to Červená čísla? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Červená čísla

Červená čísla je název používaný především účetními při hodnocení hospodářského výsledku podniku či firmy. Červená čísla označují ztrátu nebo vyjadřují dluh, který již vznikl. Protože červená obvykle značí varování před něčím, varovný význam má i v této oblasti.
Toto označení má původ již v dávné historii, kdy se dlužníkům vydávaly stvrzenky v červené barvě. Červená tedy značí ztrátu či dluh, červená čísla znamenají, že je firma nebo podnik ve ztrátě. Výraz se užívá v managerském slangu.


Co je to Červená čísla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Červená čísla. Co znamená odborný pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Červená čísla? Pak se o ní podělte s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Červená čísla je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: Červená čísla, synonymum, formulace, heslo, odborné názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, význam, termín, pojem, názvosloví, Účetnictví, přesný výraz, Účetnictví, lexikon, definice pojmu, odborný výraz, přesný význam


Pojem Červená čísla je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Červená čísla? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Červená čísla je v účetnictví výraz používaný pro vyjádření vzniklého dluhu či ztráty. Červená barva se obecně chápe jako symbol varování.
Použití červené barvy jako symbolu dluhu lze vystopovat již do 15. století při vzniku prvních zastaváren v židovském ghettu v Benátkách. Nejstarší zastavárna na světě se jmenovala Banco Rosso. Stávala v podloubí na náměstí Campo de Ghetto Novo. Lidé, kteří si potřebovali půjčit peníze, zastavili své věci výměnou za peněžní půjčku. Pokud do určeného termínu částku nevrátili, věc propadla věřiteli. Jako doklad o transakci dostávali stvrzenku červené barvy. Zde se zřejmě v účetnictví poprvé objevuje i výraz „být v červených číslech“.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Červená čísla ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Červená čísla ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Červená čísla ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Červená čísla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Červená čísla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Červená čísla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená čísla například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Červená čísla? resp. jaká je definice slova Červená čísla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená čísla, odpověď na dotaz co je to Červená čísla?. Víte např. kdo to je Gisele Bündchen? Znáte a víte kdo je Rudolf Hegenbart? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Účetnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.