Co je to?
Odborný výraz, definice slova Červená čísla. Co znamená pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Co je Červená čísla?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Červená čísla

Červená čísla je název používaný především účetními při hodnocení hospodářského výsledku podniku či firmy. Červená čísla označují ztrátu nebo vyjadřují dluh, který již vznikl. Protože červená obvykle značí varování před něčím, varovný význam má i v této oblasti.
Toto označení má původ již v dávné historii, kdy se dlužníkům vydávaly stvrzenky v červené barvě. Červená tedy značí ztrátu či dluh, červená čísla znamenají, že je firma nebo podnik ve ztrátě. Výraz se užívá v managerském slangu.


Co je to Červená čísla? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Červená čísla. Co znamená pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Červená čísla s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Červená čísla se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: popis, synonymum, lexikon, přesný výraz, názvosloví, definice pojmu, co to je, informace, význam pojmu, terminus technicus, význam, heslo, Červená čísla, slovo, Účetnictví, terminologie, pojem, wiki


Pojem Červená čísla je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Červená čísla píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Červená čísla je v účetnictví výraz používaný pro vyjádření vzniklého dluhu či ztráty. Červená barva se obecně chápe jako symbol varování.
Použití červené barvy jako symbolu dluhu lze vystopovat již do 15. století při vzniku prvních zastaváren v židovském ghettu v Benátkách. Nejstarší zastavárna na světě se jmenovala Banco Rosso. Stávala v podloubí na náměstí Campo de Ghetto Novo. Lidé, kteří si potřebovali půjčit peníze, zastavili své věci výměnou za peněžní půjčku. Pokud do určeného termínu částku nevrátili, věc propadla věřiteli. Jako doklad o transakci dostávali stvrzenku červené barvy. Zde se zřejmě v účetnictví poprvé objevuje i výraz „být v červených číslech“.

Další zdroje informací o slovu Červená čísla

Zkusit najít Červená čísla ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Červená čísla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Červená čísla na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Červená čísla ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Červená čísla ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Červená čísla ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená čísla například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Červená čísla? resp. co znamená výraz Červená čísla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená čísla, odpověď na dotaz co je to Červená čísla?. Víte např. kdo to je Hubeňour? Znáte a víte kdo je Individualista? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v Účetnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.