Co je to?
Výraz, termín, definice slova Červená čísla. Co znamená odborný pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Co je to Červená čísla? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Červená čísla

Červená čísla je název používaný především účetními při hodnocení hospodářského výsledku podniku či firmy. Červená čísla označují ztrátu nebo vyjadřují dluh, který již vznikl. Protože červená obvykle značí varování před něčím, varovný význam má i v této oblasti.
Toto označení má původ již v dávné historii, kdy se dlužníkům vydávaly stvrzenky v červené barvě. Červená tedy značí ztrátu či dluh, červená čísla znamenají, že je firma nebo podnik ve ztrátě. Výraz se užívá v managerském slangu.


Co je to Červená čísla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Červená čísla. Co znamená odborný pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Červená čísla sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Červená čísla patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: význam, odborný výraz, informace, význam pojmu, slovo, synonymum, terminologie, heslo, formulace, terminus technicus, Účetnictví, přesný výraz, lexikon, co je to Červená čísla?, význam slova, termín, pojem, definice


Pojem Červená čísla je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Červená čísla dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Červená čísla je v účetnictví výraz používaný pro vyjádření vzniklého dluhu či ztráty. Červená barva se obecně chápe jako symbol varování.
Použití červené barvy jako symbolu dluhu lze vystopovat již do 15. století při vzniku prvních zastaváren v židovském ghettu v Benátkách. Nejstarší zastavárna na světě se jmenovala Banco Rosso. Stávala v podloubí na náměstí Campo de Ghetto Novo. Lidé, kteří si potřebovali půjčit peníze, zastavili své věci výměnou za peněžní půjčku. Pokud do určeného termínu částku nevrátili, věc propadla věřiteli. Jako doklad o transakci dostávali stvrzenku červené barvy. Zde se zřejmě v účetnictví poprvé objevuje i výraz „být v červených číslech“.

Další informace o pojmu Červená čísla hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Červená čísla ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Červená čísla na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Červená čísla ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Červená čísla na Youtube

Najít slovo Červená čísla ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Červená čísla ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená čísla například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Červená čísla? resp. co znamená výraz Červená čísla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená čísla, odpověď na dotaz co je to Červená čísla?. Víte např. kdo to je Mojžíš? Znáte a víte kdo je Vakcinolog? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Účetnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.