Co je to?
Definice výrazu, termínu Červená čísla. Co znamená odborný pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Co je to Červená čísla? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Červená čísla

Červená čísla je název používaný především účetními při hodnocení hospodářského výsledku podniku či firmy. Červená čísla označují ztrátu nebo vyjadřují dluh, který již vznikl. Protože červená obvykle značí varování před něčím, varovný význam má i v této oblasti.
Toto označení má původ již v dávné historii, kdy se dlužníkům vydávaly stvrzenky v červené barvě. Červená tedy značí ztrátu či dluh, červená čísla znamenají, že je firma nebo podnik ve ztrátě. Výraz se užívá v managerském slangu.


Co je to Červená čísla? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Červená čísla. Co znamená odborný pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Červená čísla sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Červená čísla patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: význam slova, Účetnictví, Účetnictví, lexikon, terminologie, pojem, přesný význam, názvosloví, terminus technicus, co je to Červená čísla?, definice pojmu, význam pojmu, wiki, informace, Červená čísla, přesný výraz, odborné názvosloví, co to je


Pojem Červená čísla je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Červená čísla? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Červená čísla je v účetnictví výraz používaný pro vyjádření vzniklého dluhu či ztráty. Červená barva se obecně chápe jako symbol varování.
Použití červené barvy jako symbolu dluhu lze vystopovat již do 15. století při vzniku prvních zastaváren v židovském ghettu v Benátkách. Nejstarší zastavárna na světě se jmenovala Banco Rosso. Stávala v podloubí na náměstí Campo de Ghetto Novo. Lidé, kteří si potřebovali půjčit peníze, zastavili své věci výměnou za peněžní půjčku. Pokud do určeného termínu částku nevrátili, věc propadla věřiteli. Jako doklad o transakci dostávali stvrzenku červené barvy. Zde se zřejmě v účetnictví poprvé objevuje i výraz „být v červených číslech“.

Další zdroje informací

Najít termín Červená čísla ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Červená čísla ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Červená čísla na Youtube

Zkusit najít slovo Červená čísla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Červená čísla ve Wikislovníku

Vyhledat termín Červená čísla ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená čísla například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Červená čísla? resp. co přesně označuje termín Červená čísla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená čísla, odpověď na dotaz co je to Červená čísla?. Víte např. kdo to je Venuše? Znáte a víte kdo je Vladimir 518? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Účetnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.