Co je to?
Definice výrazu, termínu Červená čísla. Co znamená odborný pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Co je to Červená čísla? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Červená čísla?

Červená čísla je název používaný především účetními při hodnocení hospodářského výsledku podniku či firmy. Červená čísla označují ztrátu nebo vyjadřují dluh, který již vznikl. Protože červená obvykle značí varování před něčím, varovný význam má i v této oblasti.
Toto označení má původ již v dávné historii, kdy se dlužníkům vydávaly stvrzenky v červené barvě. Červená tedy značí ztrátu či dluh, červená čísla znamenají, že je firma nebo podnik ve ztrátě. Výraz se užívá v managerském slangu.


Co je to Červená čísla? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Červená čísla. Co znamená odborný pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Červená čísla? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Červená čísla je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, wiki, definice, co je to Červená čísla?, slovo, názvosloví, odborný výraz, slovník, význam slova, synonymum, heslo, odborné názvosloví, formulace, vysvětlení, terminologie, popis, definice pojmu


Pojem Červená čísla je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Červená čísla píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Červená čísla je v účetnictví výraz používaný pro vyjádření vzniklého dluhu či ztráty. Červená barva se obecně chápe jako symbol varování.
Použití červené barvy jako symbolu dluhu lze vystopovat již do 15. století při vzniku prvních zastaváren v židovském ghettu v Benátkách. Nejstarší zastavárna na světě se jmenovala Banco Rosso. Stávala v podloubí na náměstí Campo de Ghetto Novo. Lidé, kteří si potřebovali půjčit peníze, zastavili své věci výměnou za peněžní půjčku. Pokud do určeného termínu částku nevrátili, věc propadla věřiteli. Jako doklad o transakci dostávali stvrzenku červené barvy. Zde se zřejmě v účetnictví poprvé objevuje i výraz „být v červených číslech“.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Červená čísla ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Červená čísla ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Červená čísla ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Červená čísla ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Červená čísla na Google.cz

Hledat videa s názvem Červená čísla na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená čísla například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Červená čísla? resp. co to je Červená čísla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená čísla, odpověď na dotaz co je to Červená čísla?. Víte např. kdo to je Úchylák? Znáte a víte kdo je Vladimir 518? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.