Co je to?
Definice výrazu, termínu Červená čísla. Co znamená odborný pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Co je to Červená čísla? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Červená čísla

Červená čísla je název používaný především účetními při hodnocení hospodářského výsledku podniku či firmy. Červená čísla označují ztrátu nebo vyjadřují dluh, který již vznikl. Protože červená obvykle značí varování před něčím, varovný význam má i v této oblasti.
Toto označení má původ již v dávné historii, kdy se dlužníkům vydávaly stvrzenky v červené barvě. Červená tedy značí ztrátu či dluh, červená čísla znamenají, že je firma nebo podnik ve ztrátě. Výraz se užívá v managerském slangu.


Co je to Červená čísla? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Červená čísla. Co znamená odborný pojem Červená čísla z kategorie Účetnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Červená čísla? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Červená čísla je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: slovník, definice, odborné názvosloví, přesný význam, co to je, popis, názvosloví, slovo, Účetnictví, význam pojmu, synonymum, lexikon, formulace, přesný výraz, Červená čísla, význam, terminologie, definice pojmu


Pojem Červená čísla je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Červená čísla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Červená čísla ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Červená čísla na Youtube

Vyhledat výraz Červená čísla ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Červená čísla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Červená čísla ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená čísla například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Červená čísla? resp. co přesně znamená slovo Červená čísla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená čísla, odpověď na dotaz co je to Červená čísla?. Víte např. kdo to je Lapiduch? Znáte a víte kdo je Protiva? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.