Co je to?
Definice výrazu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Co to je Cui bono? Význam slova

Co znamená termín Cui bono? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Cui bono? neboli "V čí prospěch?" je latinská řečnická otázka, která se může objevovat v esejích nebo v jiných textech úvahového či filozofického charakteru. Používá se bez překladu, v původní latinské podobě. Tradice jejího používání pochází už z antického Říma (tam byla používána při vyšetřování trestných činů).


Co je to Cui bono? Význam slova, termín, Definice výrazu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Cui bono sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cui bono patří do sekce Latina

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, popis, heslo, formulace, definice, slovo, definice pojmu, přesný význam, co je to Cui bono?, odborné názvosloví, co to je, lexikon, přesný výraz, slovník, Latina, význam, názvosloví


Pojem Cui bono je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cui bono? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cui bono? je latinská fráze, znamenající v čí prospěch? nebo komu ku prospěchu? (v doslovném překladu komu/kterému dobro). Občas je použita v kriminalistice či trestním právu, při soudních procesech, detektivkách apod. Stejný význam má i méně rozšířená fráze cui prodest?

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Cui bono ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Cui bono ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Cui bono ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cui bono ve Wikimedia Commons

Najít pojem Cui bono ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Cui bono ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cui bono například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Cui bono? resp. jaký je význam pojmu Cui bono? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cui bono, odpověď na dotaz co je to Cui bono?. Víte např. kdo to je Tereza Brodská? Znáte a víte kdo je Evangeline Lilly? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Latina. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.