Co je to?
Definice výrazu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Co to je Cui bono? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cui bono

Cui bono? neboli "V čí prospěch?" je latinská řečnická otázka, která se může objevovat v esejích nebo v jiných textech úvahového či filozofického charakteru. Používá se bez překladu, v původní latinské podobě. Tradice jejího používání pochází už z antického Říma (tam byla používána při vyšetřování trestných činů).


Co je to Cui bono? Význam slova, termín, Definice výrazu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Cui bono sdílejte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cui bono je v kategorii Latina

Klíčová slova: terminologie, co je to Cui bono?, význam pojmu, definice pojmu, vysvětlení, wiki, význam slova, synonymum, heslo, odborný výraz, Latina, co to je, význam, terminus technicus, pojem, lexikon, Cui bono, názvosloví


Pojem Cui bono je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Cui bono?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cui bono? je latinská fráze, znamenající v čí prospěch? nebo komu ku prospěchu? (v doslovném překladu komu/kterému dobro). Občas je použita v kriminalistice či trestním právu, při soudních procesech, detektivkách apod. Stejný význam má i méně rozšířená fráze cui prodest?

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Cui bono ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Cui bono na Youtube

Hledat slovo Cui bono ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cui bono ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Cui bono ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Cui bono ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cui bono například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Cui bono? resp. co přesně označuje termín Cui bono? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cui bono, odpověď na dotaz co je to Cui bono?. Víte např. kdo to je Mikuláš Minář? Znáte a víte kdo je Evangeline Lilly? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Latina. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.