Co je to?
Definice výrazu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Co to je Cui bono? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cui bono

Cui bono? neboli "V čí prospěch?" je latinská řečnická otázka, která se může objevovat v esejích nebo v jiných textech úvahového či filozofického charakteru. Používá se bez překladu, v původní latinské podobě. Tradice jejího používání pochází už z antického Říma (tam byla používána při vyšetřování trestných činů).


Co je to Cui bono? Význam slova, termín, Definice výrazu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Cui bono sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cui bono je v kategorii Latina

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, slovo, co je to Cui bono?, Latina, lexikon, co znamená, pojem, terminologie, popis, definice, přesný výraz, přesný význam, termín, odborné názvosloví, wiki, slovník, význam pojmu


Pojem Cui bono je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cui bono? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cui bono? je latinská fráze, znamenající v čí prospěch? nebo komu ku prospěchu? (v doslovném překladu komu/kterému dobro). Občas je použita v kriminalistice či trestním právu, při soudních procesech, detektivkách apod. Stejný význam má i méně rozšířená fráze cui prodest?

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cui bono ve Wikimedia Commons

Najít termín Cui bono ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cui bono ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Cui bono ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Cui bono na Google.cz

Vyhledat slovo Cui bono ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cui bono například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Cui bono? resp. jaký je význam slova Cui bono? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cui bono, odpověď na dotaz co je to Cui bono?. Víte např. kdo to je Modista? Znáte a víte kdo je Hugh Grant? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Cui bono i v jiných kategoriích (než Latina). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.