Co je to?
Definice výrazu, termínu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Co je to Cui bono? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cui bono?

Cui bono? neboli "V čí prospěch?" je latinská řečnická otázka, která se může objevovat v esejích nebo v jiných textech úvahového či filozofického charakteru. Používá se bez překladu, v původní latinské podobě. Tradice jejího používání pochází už z antického Říma (tam byla používána při vyšetřování trestných činů).


Co je to Cui bono? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Cui bono patří do sekce latina

Klíčová slova: význam pojmu, latina, co to je, synonymum, odborné názvosloví, co je to Cui bono?, slovník, vysvětlení, co znamená, wiki, přesný význam, terminus technicus, popis, slovo, odborný výraz, Cui bono, latina, pojem


Pojem Cui bono je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cui bono? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cui bono? je latinská fráze, znamenající v čí prospěch? nebo komu ku prospěchu? (v doslovném překladu komu/kterému dobro). Občas je použita v kriminalistice či trestním právu, při soudních procesech, detektivkách apod. Stejný význam má i méně rozšířená fráze cui prodest?

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cui bono ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cui bono ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Cui bono ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Cui bono na Youtube

Hledat slovo Cui bono na Google.cz

Hledat heslo Cui bono ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cui bono například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to Cui bono? resp. jaký je význam pojmu Cui bono? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cui bono, odpověď na dotaz co je to Cui bono?. Víte např. kdo to je John Hopkinson? Znáte a víte kdo je Gwyneth Paltrow? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Cui bono i v jiné části webu než je kategorie latina. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.