Co je to?
Definice výrazu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Co to je Cui bono? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cui bono

Cui bono? neboli "V čí prospěch?" je latinská řečnická otázka, která se může objevovat v esejích nebo v jiných textech úvahového či filozofického charakteru. Používá se bez překladu, v původní latinské podobě. Tradice jejího používání pochází už z antického Říma (tam byla používána při vyšetřování trestných činů).


Co je to Cui bono? Význam slova, termín, Definice výrazu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cui bono se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: lexikon, pojem, Latina, termín, co to je, vysvětlení, význam, názvosloví, odborný výraz, synonymum, popis, formulace, heslo, slovo, terminus technicus, definice, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Cui bono je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cui bono? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cui bono? je latinská fráze, znamenající v čí prospěch? nebo komu ku prospěchu? (v doslovném překladu komu/kterému dobro). Občas je použita v kriminalistice či trestním právu, při soudních procesech, detektivkách apod. Stejný význam má i méně rozšířená fráze cui prodest?

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cui bono ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Cui bono ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Cui bono ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Cui bono ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Cui bono na Youtube

Hledat pojem Cui bono na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cui bono například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Cui bono? resp. co to je Cui bono? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cui bono, odpověď na dotaz co je to Cui bono?. Víte např. kdo to je Démon? Znáte a víte kdo je Evangeline Lilly? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Latina). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.