Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Co je to Cui bono? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cui bono?

Cui bono? neboli "V čí prospěch?" je latinská řečnická otázka, která se může objevovat v esejích nebo v jiných textech úvahového či filozofického charakteru. Používá se bez překladu, v původní latinské podobě. Tradice jejího používání pochází už z antického Říma (tam byla používána při vyšetřování trestných činů).


Co je to Cui bono? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Cui bono) můžete sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Cui bono patří do kategorie latina

Klíčová slova: heslo, informace, slovo, termín, pojem, odborný výraz, co to je, popis, co je to Cui bono?, přesný výraz, význam pojmu, terminologie, latina, přesný význam, wiki, co znamená, odborné názvosloví, latina


Pojem Cui bono je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Cui bono?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cui bono? je latinská fráze, znamenající v čí prospěch? nebo komu ku prospěchu? (v doslovném překladu komu/kterému dobro). Občas je použita v kriminalistice či trestním právu, při soudních procesech, detektivkách apod. Stejný význam má i méně rozšířená fráze cui prodest?

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Cui bono na Google.cz

Vyhledat výraz Cui bono ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Cui bono ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cui bono ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Cui bono ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cui bono ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cui bono například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Cui bono? resp. co znamená Cui bono? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cui bono, odpověď na dotaz co je to Cui bono?. Víte např. kdo to je Orlando Bloom? Znáte a víte kdo je Jiří Čunek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci latina Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.