Co je to?
Definice výrazu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Co to je Cui bono? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Cui bono

Cui bono? neboli "V čí prospěch?" je latinská řečnická otázka, která se může objevovat v esejích nebo v jiných textech úvahového či filozofického charakteru. Používá se bez překladu, v původní latinské podobě. Tradice jejího používání pochází už z antického Říma (tam byla používána při vyšetřování trestných činů).


Co je to Cui bono? Význam slova, termín, Definice výrazu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cui bono se nachází v kategorii Latina

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, význam slova, slovo, terminus technicus, informace, formulace, vysvětlení, synonymum, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, co je to Cui bono?, popis, Latina, názvosloví, odborné názvosloví, heslo


Pojem Cui bono je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Cui bono?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cui bono? je latinská fráze, znamenající v čí prospěch? nebo komu ku prospěchu? (v doslovném překladu komu/kterému dobro). Občas je použita v kriminalistice či trestním právu, při soudních procesech, detektivkách apod. Stejný význam má i méně rozšířená fráze cui prodest?

Pro další informace o termínu Cui bono zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cui bono ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Cui bono ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Cui bono ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Cui bono na Google.cz

Vyhledat termín Cui bono ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Cui bono ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cui bono například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Cui bono? resp. co znamená výraz Cui bono? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cui bono, odpověď na dotaz co je to Cui bono?. Víte např. kdo to je Karel Jaromír Erben? Znáte a víte kdo je Hugh Grant? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Cui bono hledat i v jiných kategoriích (než Latina) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.