Co je to?
Odborný výraz, definice slova Remdesivir. Co znamená slovo Remdesivir z kategorie Lékařství?

Co je Remdesivir? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Remdesivir

Remdesivir je název léku s vývojovým kódem GS-5734. Jde o experimentální antivirotikum. Jeho účinek je stejný jako analogu adenosinu. V buňkách je remdesivir účinný i proti dalším RNA virům a také proti koronavirům. Byla ověřována jeho účinnost proti covid-19, byl považován za nejslibnější prostředek v boji proti koronaviru. Světová zdravotnická organizace však jeho použití proti tomuto onemocnění nedoporučila. Nebylo totiž prokázáno, že snižuje potřebu plicní ventilace a celkovou šanci na přežití u nemocných covid-19.
Antivirotikum bylo vyvinuto americkou společností Gilead Sciences a mělo sloužit k léčbě infekcí, jejichž příčinou byly viry Ebola a Marburg. Výzkumný tým vede Tomáš Cihlář, původem Čech. Remdesivir má také vedlejší účinky, které se projevují na játrech a ledvinách. Od léta roku 2020 je preparát vyráběn i v České republice a distribuuje se společně s dalšími léky proti koronaviru jak u nás, tak ve světě.


Co je to Remdesivir? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Remdesivir. Co znamená slovo Remdesivir z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Remdesivir patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova, informace, přesný význam, formulace, terminologie, názvosloví, lékařství, Remdesivir, popis, co to je, význam pojmu, co znamená, význam, terminus technicus, lexikon


Pojem Remdesivir je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Remdesivir?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Remdesivir (vývojový kód je GS-5734) je experimentální antivirotikum, které účinkuje jako analog adenosinu. Vyvinula jej americká společnost Gilead Sciences k léčbě infekcí způsobených viry Ebola a Marburg. Ukázalo se však v buňkách být účinné i proti jiným RNA virům včetně koronavirů. Ověřuje se též jeho účinnost proti onemocnění covid-19. V listopadu 2020 Světová zdravotnická organizace ve svém stanovisku nedoporučila jeho používání jako léku tomuto onemocnění, neboť chyběly jakékoli důkazy, že přípravek zvyšuje šance na přežití pacientů s touto nemocí či že u nich snižuje potřebu plicní ventilace.

Jiné informační zdroje o pojmu Remdesivir

Najít pojem Remdesivir ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Remdesivir na Youtube

Najít termín Remdesivir ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Remdesivir ve Wikislovníku

Najít slovo Remdesivir ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Remdesivir ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Remdesivir například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Remdesivir? resp. co to je Remdesivir? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Remdesivir, odpověď na dotaz co je to Remdesivir?. Víte např. kdo to je Xantipa? Znáte a víte kdo je Sergej Lavrov? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Remdesivir i jinde než v sekci než v lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.