Co je to?
Výraz, termín, definice slova Remdesivir. Co znamená odborný pojem Remdesivir z kategorie Lékařství?

Co je to Remdesivir? Význam slova

Co znamená termín Remdesivir? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Remdesivir je název léku s vývojovým kódem GS-5734. Jde o experimentální antivirotikum. Jeho účinek je stejný jako analogu adenosinu. V buňkách je remdesivir účinný i proti dalším RNA virům a také proti koronavirům. Byla ověřována jeho účinnost proti covid-19, byl považován za nejslibnější prostředek v boji proti koronaviru. Světová zdravotnická organizace však jeho použití proti tomuto onemocnění nedoporučila. Nebylo totiž prokázáno, že snižuje potřebu plicní ventilace a celkovou šanci na přežití u nemocných covid-19.
Antivirotikum bylo vyvinuto americkou společností Gilead Sciences a mělo sloužit k léčbě infekcí, jejichž příčinou byly viry Ebola a Marburg. Výzkumný tým vede Tomáš Cihlář, původem Čech. Remdesivir má také vedlejší účinky, které se projevují na játrech a ledvinách. Od léta roku 2020 je preparát vyráběn i v České republice a distribuuje se společně s dalšími léky proti koronaviru jak u nás, tak ve světě.


Co je to Remdesivir? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Remdesivir. Co znamená odborný pojem Remdesivir z kategorie Lékařství?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Remdesivir doporučujeme sdílet s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Remdesivir se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: wiki, Remdesivir, pojem, formulace, heslo, význam, synonymum, co je to Remdesivir?, terminologie, přesný význam, odborný výraz, popis, slovník, lékařství, definice pojmu, lékařství, význam pojmu, přesný výraz


Pojem Remdesivir je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Remdesivir můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Remdesivir (vývojový kód je GS-5734) je experimentální antivirotikum, které účinkuje jako analog adenosinu. Vyvinula jej americká společnost Gilead Sciences k léčbě infekcí způsobených viry Ebola a Marburg. Ukázalo se však v buňkách být účinné i proti jiným RNA virům včetně koronavirů. Ověřuje se též jeho účinnost proti onemocnění covid-19. V listopadu 2020 Světová zdravotnická organizace ve svém stanovisku nedoporučila jeho používání jako léku tomuto onemocnění, neboť chyběly jakékoli důkazy, že přípravek zvyšuje šance na přežití pacientů s touto nemocí či že u nich snižuje potřebu plicní ventilace.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Remdesivir ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Remdesivir ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Remdesivir ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Remdesivir ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Remdesivir ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Remdesivir ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Remdesivir například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Remdesivir? resp. co se skrývá pod slovem Remdesivir? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Remdesivir, odpověď na dotaz co je to Remdesivir?. Víte např. kdo to je Vadim Petrov? Znáte a víte kdo je Jogín? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.