Co je to?
Definice výrazu Remdesivir. Co znamená odborný pojem Remdesivir z kategorie Lékařství?

Co to je Remdesivir? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Remdesivir

Remdesivir je název léku s vývojovým kódem GS-5734. Jde o experimentální antivirotikum. Jeho účinek je stejný jako analogu adenosinu. V buňkách je remdesivir účinný i proti dalším RNA virům a také proti koronavirům. Byla ověřována jeho účinnost proti covid-19, byl považován za nejslibnější prostředek v boji proti koronaviru. Světová zdravotnická organizace však jeho použití proti tomuto onemocnění nedoporučila. Nebylo totiž prokázáno, že snižuje potřebu plicní ventilace a celkovou šanci na přežití u nemocných covid-19.
Antivirotikum bylo vyvinuto americkou společností Gilead Sciences a mělo sloužit k léčbě infekcí, jejichž příčinou byly viry Ebola a Marburg. Výzkumný tým vede Tomáš Cihlář, původem Čech. Remdesivir má také vedlejší účinky, které se projevují na játrech a ledvinách. Od léta roku 2020 je preparát vyráběn i v České republice a distribuuje se společně s dalšími léky proti koronaviru jak u nás, tak ve světě.


Definice výrazu Remdesivir. Co znamená odborný pojem Remdesivir z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Remdesivir s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Remdesivir se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovo, wiki, odborné názvosloví, definice pojmu, slovník, odborný výraz, formulace, pojem, popis, heslo, definice, vysvětlení, termín, přesný výraz, Remdesivir, informace, význam, co to je


Pojem Remdesivir je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Remdesivir? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Remdesivir (vývojový kód je GS-5734) je experimentální antivirotikum, které účinkuje jako analog adenosinu. Vyvinula jej americká společnost Gilead Sciences k léčbě infekcí způsobených viry Ebola a Marburg. Ukázalo se však v buňkách být účinné i proti jiným RNA virům včetně koronavirů. Ověřuje se též jeho účinnost proti onemocnění covid-19. V listopadu 2020 Světová zdravotnická organizace ve svém stanovisku nedoporučila jeho používání jako léku tomuto onemocnění, neboť chyběly jakékoli důkazy, že přípravek zvyšuje šance na přežití pacientů s touto nemocí či že u nich snižuje potřebu plicní ventilace.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Remdesivir na Google.cz

Hledat termín Remdesivir ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Remdesivir ve Wikizdrojích

Hledat slovo Remdesivir ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Remdesivir ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Remdesivir ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Remdesivir například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Remdesivir? resp. co přesně znamená slovo Remdesivir? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Remdesivir, odpověď na dotaz co je to Remdesivir?. Víte např. kdo to je Starý mládenec? Znáte a víte kdo je Bludička? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Remdesivir i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.