Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wikipedie. Co znamená pojem Wikipedie z kategorie Internet?

Co je to Wikipedie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Wikipedie

Wikipedie je svobodná internetová encyklopedie jejíž obsah je tvořen dobrovolníky z nejrůznějších koutů světa. Jedná se o projekt nadace Wikimedia Foundation. Ta provozuje další projekty (např. Commons - úložiště multimediálního obsahu; Wikicitáty, Wikislovník, Wikiknihy atd.) se kterými je Wikipedie propojena. Přístup do encyklopedie (jak pro čtení, tak pro editaci) je možný bez registrace. Obsah z Wikipedie lze obvykle dále šířit na základně Creative Commons, GFDL a podobných svobodných licencí.
V současné době ve Wikipedii naleznete články napsané v 270 jazycích, přičemž nejvíc článků obsahuje anglická verze (cca 6 000 000), která vznikla v roce 2001. Česká verze Wikipedie je v provozu od roku 2002 a obsahuje cca 400 000 článků.


Co je to Wikipedie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Wikipedie. Co znamená pojem Wikipedie z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Wikipedie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Wikipedie je v kategorii Internet

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, synonymum, význam, význam pojmu, přesný výraz, Internet, Wikipedie, co to je, slovník, informace, wiki, terminologie, heslo, popis, lexikon, co znamená


Pojem Wikipedie je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Wikipedie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wikipedie (anglicky a v mnoha dalších jazycích Wikipedia; název vznikl ze slov wiki a encyclopedia) je mnohojazyčná webová encyklopedie se svobodným (otevřeným) obsahem, na jejíž tvorbě spolupracují dobrovolní přispěvatelé z celého světa. Jejím cílem je tvorba a celosvětové šíření volně přístupných encyklopedických informací. Wikipedie existuje ve více než 270 jazykových verzích různého rozsahu, přičemž rozsah zhruba třetiny z nich je spíše symbolický.

Pro více informací o heslu Wikipedie zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Wikipedie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wikipedie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Wikipedie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wikipedie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Wikipedie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Wikipedie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Wikipedie například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Wikipedie? resp. co to je Wikipedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wikipedie, odpověď na dotaz co je to Wikipedie?. Víte např. kdo to je Státní zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Wikipedie hledat i v jiných kategoriích (než Internet) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?