Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wikipedie. Co znamená pojem Wikipedie z kategorie Internet?

Co je to Wikipedie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Wikipedie?

Wikipedie je svobodná internetová encyklopedie jejíž obsah je tvořen dobrovolníky z nejrůznějších koutů světa. Jedná se o projekt nadace Wikimedia Foundation. Ta provozuje další projekty (např. Commons - úložiště multimediálního obsahu; Wikicitáty, Wikislovník, Wikiknihy atd.) se kterými je Wikipedie propojena. Přístup do encyklopedie (jak pro čtení, tak pro editaci) je možný bez registrace. Obsah z Wikipedie lze obvykle dále šířit na základně Creative Commons, GFDL a podobných svobodných licencí.
V současné době ve Wikipedii naleznete články napsané v 270 jazycích, přičemž nejvíc článků obsahuje anglická verze (cca 6 000 000), která vznikla v roce 2001. Česká verze Wikipedie je v provozu od roku 2002 a obsahuje cca 400 000 článků.


Co je to Wikipedie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Wikipedie. Co znamená pojem Wikipedie z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Wikipedie patří do kategorie Internet

Klíčová slova: názvosloví, formulace, slovo, Wikipedie, význam pojmu, popis, odborné názvosloví, informace, přesný význam, definice pojmu, odborný výraz, Internet, pojem, termín, lexikon, význam, co je to Wikipedie?, wiki


Pojem Wikipedie je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Wikipedie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wikipedie (anglicky a v mnoha dalších jazycích Wikipedia; název vznikl ze slov wiki a encyclopedia) je mnohojazyčná webová encyklopedie se svobodným (otevřeným) obsahem, na jejíž tvorbě spolupracují dobrovolní přispěvatelé z celého světa. Jejím cílem je tvorba a celosvětové šíření volně přístupných encyklopedických informací. Wikipedie existuje ve více než 270 jazykových verzích různého rozsahu, přičemž rozsah zhruba třetiny z nich je spíše symbolický.

Zkuste zjistit více informací o slovu Wikipedie v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wikipedie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Wikipedie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Wikipedie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Wikipedie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Wikipedie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Wikipedie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Wikipedie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Wikipedie? resp. co znamená výraz Wikipedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wikipedie, odpověď na dotaz co je to Wikipedie?. Víte např. kdo to je Xantipa? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?