Co je to?
Odborný výraz, definice slova Wikipedie. Co znamená slovo Wikipedie z kategorie Internet?

Co je Wikipedie? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Wikipedie?

Wikipedie je svobodná internetová encyklopedie jejíž obsah je tvořen dobrovolníky z nejrůznějších koutů světa. Jedná se o projekt nadace Wikimedia Foundation. Ta provozuje další projekty (např. Commons - úložiště multimediálního obsahu; Wikicitáty, Wikislovník, Wikiknihy atd.) se kterými je Wikipedie propojena. Přístup do encyklopedie (jak pro čtení, tak pro editaci) je možný bez registrace. Obsah z Wikipedie lze obvykle dále šířit na základně Creative Commons, GFDL a podobných svobodných licencí.
V současné době ve Wikipedii naleznete články napsané v 270 jazycích, přičemž nejvíc článků obsahuje anglická verze (cca 6 000 000), která vznikla v roce 2001. Česká verze Wikipedie je v provozu od roku 2002 a obsahuje cca 400 000 článků.


Co je to Wikipedie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Wikipedie. Co znamená slovo Wikipedie z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Wikipedie patří do kategorie internet

Klíčová slova: přesný význam, slovník, slovo, popis, význam, odborný výraz, pojem, informace, internet, co znamená, význam slova, terminologie, vysvětlení, internet, synonymum, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki


Pojem Wikipedie je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Wikipedie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Wikipedie (anglicky a v mnoha dalších jazycích Wikipedia; název vznikl ze slov wiki a encyclopedia) je mnohojazyčná webová encyklopedie se svobodným (otevřeným) obsahem, na jejíž tvorbě spolupracují dobrovolní přispěvatelé z celého světa. Jejím cílem je tvorba a celosvětové šíření volně přístupných encyklopedických informací. Wikipedie existuje ve více než 270 jazykových verzích různého rozsahu, přičemž rozsah zhruba třetiny z nich je spíše symbolický.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wikipedie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Wikipedie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Wikipedie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Wikipedie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Wikipedie ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Wikipedie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Wikipedie například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Wikipedie? resp. co znamená Wikipedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wikipedie, odpověď na dotaz co je to Wikipedie?. Víte např. kdo to je Kedra? Znáte a víte kdo je Geraint Thomas? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?