Co je to?
Odborný výraz, definice slova Wikipedie. Co znamená pojem Wikipedie z kategorie Internet?

Co je to Wikipedie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Wikipedie?

Wikipedie je svobodná internetová encyklopedie jejíž obsah je tvořen dobrovolníky z nejrůznějších koutů světa. Jedná se o projekt nadace Wikimedia Foundation. Ta provozuje další projekty (např. Commons - úložiště multimediálního obsahu; Wikicitáty, Wikislovník, Wikiknihy atd.) se kterými je Wikipedie propojena. Přístup do encyklopedie (jak pro čtení, tak pro editaci) je možný bez registrace. Obsah z Wikipedie lze obvykle dále šířit na základně Creative Commons, GFDL a podobných svobodných licencí.
V současné době ve Wikipedii naleznete články napsané v 270 jazycích, přičemž nejvíc článků obsahuje anglická verze (cca 6 000 000), která vznikla v roce 2001. Česká verze Wikipedie je v provozu od roku 2002 a obsahuje cca 400 000 článků.


Co je to Wikipedie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Wikipedie. Co znamená pojem Wikipedie z kategorie Internet?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Wikipedie s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Wikipedie se nachází v sekci internet

Klíčová slova: lexikon, slovník, popis, terminologie, odborný výraz, synonymum, informace, co to je, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, Wikipedie, formulace, definice pojmu, odborné názvosloví, internet, internet, vysvětlení


Pojem Wikipedie je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Wikipedie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wikipedie (anglicky a v mnoha dalších jazycích Wikipedia; název vznikl ze slov wiki a encyclopedia) je mnohojazyčná webová encyklopedie se svobodným (otevřeným) obsahem, na jejíž tvorbě spolupracují dobrovolní přispěvatelé z celého světa. Jejím cílem je tvorba a celosvětové šíření volně přístupných encyklopedických informací. Wikipedie existuje ve více než 270 jazykových verzích různého rozsahu, přičemž rozsah zhruba třetiny z nich je spíše symbolický.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Wikipedie na Google.cz

Vyhledat termín Wikipedie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Wikipedie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wikipedie ve Wikimedia Commons

Najít termín Wikipedie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Wikipedie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Wikipedie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Wikipedie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Wikipedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wikipedie, odpověď na dotaz co je to Wikipedie?. Víte např. kdo to je Lenka Krobotová? Znáte a víte kdo je Christina Aguilera? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než internet. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?