Co je to?
Definice výrazu Wikipedie. Co znamená odborný pojem Wikipedie z kategorie Internet?

Co je Wikipedie?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Wikipedie

Wikipedie je svobodná internetová encyklopedie jejíž obsah je tvořen dobrovolníky z nejrůznějších koutů světa. Jedná se o projekt nadace Wikimedia Foundation. Ta provozuje další projekty (např. Commons - úložiště multimediálního obsahu; Wikicitáty, Wikislovník, Wikiknihy atd.) se kterými je Wikipedie propojena. Přístup do encyklopedie (jak pro čtení, tak pro editaci) je možný bez registrace. Obsah z Wikipedie lze obvykle dále šířit na základně Creative Commons, GFDL a podobných svobodných licencí.
V současné době ve Wikipedii naleznete články napsané v 270 jazycích, přičemž nejvíc článků obsahuje anglická verze (cca 6 000 000), která vznikla v roce 2001. Česká verze Wikipedie je v provozu od roku 2002 a obsahuje cca 400 000 článků.


Co je to Wikipedie? Význam slova, termín, Definice výrazu Wikipedie. Co znamená odborný pojem Wikipedie z kategorie Internet?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Wikipedie je v sekci internet

Klíčová slova: odborné názvosloví, co je to Wikipedie?, co znamená, slovo, význam slova, názvosloví, informace, wiki, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, význam pojmu, terminus technicus, definice, slovník, popis, terminologie, význam


Pojem Wikipedie je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Wikipedie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Wikipedie (anglicky a v mnoha dalších jazycích Wikipedia; název vznikl ze slov wiki a encyclopedia) je mnohojazyčná webová encyklopedie se svobodným (otevřeným) obsahem, na jejíž tvorbě spolupracují dobrovolní přispěvatelé z celého světa. Jejím cílem je tvorba a celosvětové šíření volně přístupných encyklopedických informací. Wikipedie existuje ve více než 270 jazykových verzích různého rozsahu, přičemž rozsah zhruba třetiny z nich je spíše symbolický.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Wikipedie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Wikipedie ve Wikislovníku

Hledat výraz Wikipedie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wikipedie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Wikipedie na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wikipedie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Wikipedie například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Wikipedie? resp. jaký je přesný význam slova Wikipedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wikipedie, odpověď na dotaz co je to Wikipedie?. Víte např. kdo to je Portýr? Znáte a víte kdo je Lukáš Krpálek? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Wikipedie i v jiných kategoriích (než internet). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, wifi nabíječka, wikipedie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?