Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Souznačné slovo. Co znamená pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Co je Souznačné slovo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Souznačné slovo?

Souznačné slovo čili synonymum je označení pro slovo nebo spojení, které má stejný nebo podobný význam. Souznačná slova lze většinou zaměňovat. Souznačná slova jsou bohatstvím jazyka, umožňují upřesňovat a zabarvovat výrazy.
Souznačná slova mohou být úplná nebo neúplná. Úplná souznačná slova je možno zcela zaměňovat ve všech situacích, neúplná souznačná slova lze zaměnit pouze v určitých souvislostech. Jejich významy jsou si jen blízké.


Co je to Souznačné slovo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Souznačné slovo. Co znamená pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Souznačné slovo? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Souznačné slovo se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co to je, Souznačné slovo, formulace, názvosloví, co je to Souznačné slovo?, pojem, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, termín, co znamená, Český jazyk, informace, přesný význam, wiki, odborné názvosloví, slovník, definice pojmu


Pojem Souznačné slovo je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Souznačné slovo? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.

Jiné zdroje informací o pojmu Souznačné slovo

Zkusit najít frázi Souznačné slovo ve Wikislovníku

Najít slovo Souznačné slovo ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Souznačné slovo ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Souznačné slovo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Souznačné slovo ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Souznačné slovo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Souznačné slovo například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Souznačné slovo? resp. co se skrývá pod slovem Souznačné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souznačné slovo, odpověď na dotaz co je to Souznačné slovo?. Víte např. kdo to je Vanda Hybnerová? Znáte a víte kdo je Usmrkanec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v Český jazyk. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?