Co je to?
Definice výrazu Souznačné slovo. Co znamená odborný pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Co to je Souznačné slovo? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Souznačné slovo?

Souznačné slovo čili synonymum je označení pro slovo nebo spojení, které má stejný nebo podobný význam. Souznačná slova lze většinou zaměňovat. Souznačná slova jsou bohatstvím jazyka, umožňují upřesňovat a zabarvovat výrazy.
Souznačná slova mohou být úplná nebo neúplná. Úplná souznačná slova je možno zcela zaměňovat ve všech situacích, neúplná souznačná slova lze zaměnit pouze v určitých souvislostech. Jejich významy jsou si jen blízké.


Co je to Souznačné slovo? Význam slova, termín, Definice výrazu Souznačné slovo. Co znamená odborný pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Souznačné slovo? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Souznačné slovo patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, heslo, informace, pojem, odborný výraz, co je to Souznačné slovo?, termín, co to je, Český jazyk, formulace, přesný výraz, terminologie, Souznačné slovo, slovo, definice, synonymum, význam


Pojem Souznačné slovo je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Souznačné slovo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Souznačné slovo na Google.cz

Vyhledat výraz Souznačné slovo ve Wikipedii

Najít termín Souznačné slovo ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Souznačné slovo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Souznačné slovo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Souznačné slovo například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Souznačné slovo? resp. jaký je přesný význam slova Souznačné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souznačné slovo, odpověď na dotaz co je to Souznačné slovo?. Víte např. kdo to je Tim Burton? Znáte a víte kdo je Gerald Ford? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?