Co je to?
Definice výrazu Souznačné slovo. Co znamená odborný pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Co to je Souznačné slovo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Souznačné slovo?

Souznačné slovo čili synonymum je označení pro slovo nebo spojení, které má stejný nebo podobný význam. Souznačná slova lze většinou zaměňovat. Souznačná slova jsou bohatstvím jazyka, umožňují upřesňovat a zabarvovat výrazy.
Souznačná slova mohou být úplná nebo neúplná. Úplná souznačná slova je možno zcela zaměňovat ve všech situacích, neúplná souznačná slova lze zaměnit pouze v určitých souvislostech. Jejich významy jsou si jen blízké.


Co je to Souznačné slovo? Význam slova, termín, Definice výrazu Souznačné slovo. Co znamená odborný pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Souznačné slovo sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Souznačné slovo je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: pojem, názvosloví, termín, Český jazyk, vysvětlení, lexikon, co znamená, formulace, heslo, odborný výraz, terminus technicus, význam slova, Souznačné slovo, přesný výraz, definice pojmu, definice, slovník, slovo


Pojem Souznačné slovo je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Souznačné slovo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.

Další informační zdroje

Hledat termín Souznačné slovo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Souznačné slovo na Google.cz

Najít výraz Souznačné slovo ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Souznačné slovo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Souznačné slovo ve Wikislovníku

Najít termín Souznačné slovo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Souznačné slovo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Souznačné slovo? resp. co označuje slovo Souznačné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souznačné slovo, odpověď na dotaz co je to Souznačné slovo?. Víte např. kdo to je Řezník? Znáte a víte kdo je Brašnář? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?