Co je to?
Výraz, termín, definice slova Souznačné slovo. Co znamená odborný pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Co je Souznačné slovo?

Co znamená pojem, definice termínu Souznačné slovo?

Souznačné slovo čili synonymum je označení pro slovo nebo spojení, které má stejný nebo podobný význam. Souznačná slova lze většinou zaměňovat. Souznačná slova jsou bohatstvím jazyka, umožňují upřesňovat a zabarvovat výrazy.
Souznačná slova mohou být úplná nebo neúplná. Úplná souznačná slova je možno zcela zaměňovat ve všech situacích, neúplná souznačná slova lze zaměnit pouze v určitých souvislostech. Jejich významy jsou si jen blízké.


Co je to Souznačné slovo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Souznačné slovo. Co znamená odborný pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Souznačné slovo sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Souznačné slovo je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, popis, odborný výraz, slovo, wiki, Český jazyk, odborné názvosloví, co znamená, slovník, vysvětlení, heslo, formulace, Souznačné slovo, terminus technicus, význam pojmu, význam, informace, přesný význam


Pojem Souznačné slovo je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Souznačné slovo? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.

Další zdroje informací o slovu Souznačné slovo

Hledat pojem Souznačné slovo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Souznačné slovo ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Souznačné slovo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Souznačné slovo na Youtube

Najít termín Souznačné slovo ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Souznačné slovo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Souznačné slovo například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte jaká je definice slova Souznačné slovo? resp. jaký je přesný význam slova Souznačné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souznačné slovo, odpověď na dotaz co je to Souznačné slovo?. Víte např. kdo to je Nina Dobrev? Znáte a víte kdo je Pošahanec? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Souznačné slovo i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Český jazyk, sešit, souznačné slovo, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?