Co je to?
Definice výrazu Souznačné slovo. Co znamená odborný pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Co to je Souznačné slovo? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Souznačné slovo?

Souznačné slovo čili synonymum je označení pro slovo nebo spojení, které má stejný nebo podobný význam. Souznačná slova lze většinou zaměňovat. Souznačná slova jsou bohatstvím jazyka, umožňují upřesňovat a zabarvovat výrazy.
Souznačná slova mohou být úplná nebo neúplná. Úplná souznačná slova je možno zcela zaměňovat ve všech situacích, neúplná souznačná slova lze zaměnit pouze v určitých souvislostech. Jejich významy jsou si jen blízké.


Co je to Souznačné slovo? Význam slova, termín, Definice výrazu Souznačné slovo. Co znamená odborný pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Souznačné slovo s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Souznačné slovo se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: termín, lexikon, přesný význam, informace, co znamená, co to je, odborný výraz, terminus technicus, definice pojmu, heslo, Souznačné slovo, význam, formulace, slovník, význam slova, pojem, vysvětlení, definice


Pojem Souznačné slovo je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít termín Souznačné slovo ve Wikislovníku

Najít pojem Souznačné slovo na Google.cz

Vyhledat heslo Souznačné slovo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Souznačné slovo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Souznačné slovo na Youtube

Zkusit najít slovo Souznačné slovo ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Souznačné slovo například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Souznačné slovo? resp. co vlastně znamená slovo Souznačné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souznačné slovo, odpověď na dotaz co je to Souznačné slovo?. Víte např. kdo to je Andrej Bóna? Znáte a víte kdo je Gerald Ford? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Souznačné slovo i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?