Co je to?
Definice výrazu Souznačné slovo. Co znamená odborný pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Co to je Souznačné slovo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Souznačné slovo?

Souznačné slovo čili synonymum je označení pro slovo nebo spojení, které má stejný nebo podobný význam. Souznačná slova lze většinou zaměňovat. Souznačná slova jsou bohatstvím jazyka, umožňují upřesňovat a zabarvovat výrazy.
Souznačná slova mohou být úplná nebo neúplná. Úplná souznačná slova je možno zcela zaměňovat ve všech situacích, neúplná souznačná slova lze zaměnit pouze v určitých souvislostech. Jejich významy jsou si jen blízké.


Co je to Souznačné slovo? Význam slova, termín, Definice výrazu Souznačné slovo. Co znamená odborný pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Souznačné slovo? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Souznačné slovo je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, slovník, co to je, pojem, termín, heslo, formulace, definice, význam slova, vysvětlení, co je to Souznačné slovo?, terminologie, wiki, odborný výraz, slovo, definice pojmu, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Souznačné slovo je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Souznačné slovo

Vyhledat pojem Souznačné slovo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Souznačné slovo na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Souznačné slovo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Souznačné slovo ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Souznačné slovo ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Souznačné slovo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Souznačné slovo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Souznačné slovo? resp. co znamená slovo Souznačné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souznačné slovo, odpověď na dotaz co je to Souznačné slovo?. Víte např. kdo to je Choť? Znáte a víte kdo je Gerald Ford? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Souznačné slovo v jiné sekci než Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?