Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo LTV. Co znamená pojem LTV z kategorie Bankovnictví?

Co to je LTV? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu LTV?

LTV je pojem z oblasti financí, název loan to value lze přeložit jako poměr úvěru k hodnotě nemovitosti. Používá se hlavně u hypoték, kde se jedná o poměr mezi hypotéčním úvěrem a hodnotou zastavované nemovitosti.
Zkratka LTV musí být spojena s nějakým číslem, procenty. Toto číslo vyjadřuje procento z ceny projednávané nemovitosti, z něj se pak vypočítá maximální výše úvěru.


Co je to LTV? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo LTV. Co znamená pojem LTV z kategorie Bankovnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín LTV se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, pojem, Bankovnictví, slovo, význam, význam slova, terminus technicus, odborný výraz, co znamená, definice, přesný výraz, vysvětlení, názvosloví, definice pojmu, co to je, formulace, wiki, význam pojmu


Pojem LTV je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem LTV? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Loan to value (LTV) v překladu znamená „úvěr k hodnotě“. Jedná se o finanční výraz vyjadřující poměr mezi hypotečním úvěrem a zástavní hodnotou nemovitosti. Udává se často v kombinaci s číselnou hodnotou Např. obecně používaný výraz "osmdesátiprocentní hypotéka" je tedy formálně nazývána jako LTV 80. Číslo značí procento z ceny nemovitosti z kterého lze vypočítat maximální výši hypotečního úvěru. Pokud je tedy například cena nemovitosti 2 500 000,-, při LTV 50 (padesátiprocentní hypotéce) může klient požádat o hypotéku v maximální výši 1 250 000,-.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz LTV ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem LTV ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem LTV na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LTV ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín LTV na Google.cz

Zkusit najít slovo LTV ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo LTV například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova LTV? resp. co vlastně znamená slovo LTV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LTV, odpověď na dotaz co je to LTV?. Víte např. kdo to je Soudkyně Barbara? Znáte a víte kdo je Čert? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?