Co je to?
Definice výrazu, termínu LTV. Co znamená odborný pojem LTV z kategorie Bankovnictví?

Co je LTV?

Co znamená pojem, definice termínu LTV?

LTV je pojem z oblasti financí, název loan to value lze přeložit jako poměr úvěru k hodnotě nemovitosti. Používá se hlavně u hypoték, kde se jedná o poměr mezi hypotéčním úvěrem a hodnotou zastavované nemovitosti.
Zkratka LTV musí být spojena s nějakým číslem, procenty. Toto číslo vyjadřuje procento z ceny projednávané nemovitosti, z něj se pak vypočítá maximální výše úvěru.


Co je to LTV? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu LTV. Co znamená odborný pojem LTV z kategorie Bankovnictví?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem LTV se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín LTV je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: přesný význam, bankovnictví, formulace, vysvětlení, LTV, význam, slovo, terminologie, názvosloví, popis, co znamená, termín, lexikon, pojem, bankovnictví, význam slova, heslo, definice pojmu


Pojem LTV je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem LTV? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Loan to value (LTV) v překladu znamená „úvěr k hodnotě“. Jedná se o finanční výraz vyjadřující poměr mezi hypotečním úvěrem a zástavní hodnotou nemovitosti. Udává se často v kombinaci s číselnou hodnotou Např. obecně používaný výraz "osmdesátiprocentní hypotéka" je tedy formálně nazývána jako LTV 80. Číslo značí procento z ceny nemovitosti z kterého lze vypočítat maximální výši hypotečního úvěru. Pokud je tedy například cena nemovitosti 2 500 000,-, při LTV 50 (padesátiprocentní hypotéce) může klient požádat o hypotéku v maximální výši 1 250 000,-.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz LTV na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LTV ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LTV ve Wikimedia Commons

Hledat heslo LTV ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo LTV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo LTV ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo LTV například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená LTV? resp. co znamená výraz LTV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LTV, odpověď na dotaz co je to LTV?. Víte např. kdo to je Hana Mašlíková? Znáte a víte kdo je Lenka Hovorková? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie bankovnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, bankovní graf, lTV, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?