Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slunovrat. Co znamená odborný pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Co je to Slunovrat? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Slunovrat?

Slunovrat je označení pro období, kdy se Slunce ocitá v nadhlavníku a svírá největší úhel s rovníkem. Je potřeba rozlišovat slunovrat letní a zimní. Letní slunovrat bývá kolem 21. Června. V tu dobu je Slunce v nadhlavníku přímo na obratníku Raka a je nejdelší den na severní polokouli. Zimní slunovrat přichází kolem 22. prosince, Slunce je v nadhlavníku na obratníku Kozoroha a na severní polokouli nastává nejkratší den.


Co je to Slunovrat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slunovrat. Co znamená odborný pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Slunovrat? s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Slunovrat je v sekci příroda

Klíčová slova: význam slova, synonymum, co to je, význam pojmu, co je to Slunovrat?, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, názvosloví, odborný výraz, význam, informace, definice, příroda, popis, definice pojmu, pojem, Slunovrat


Pojem Slunovrat je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Slunovrat? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Slunovrat (latinsky solstitium) je astronomický termín pro okamžik, kdy Slunce má vůči světovému rovníku největší (v případě letního slunovratu), respektive nejmenší (v případě zimního) deklinaci. Letní slunovrat nastává na severní polokouli obvykle okolo 21. června a zimní 21. prosince, přičemž jejich přesný čas se může mírně měnit.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Slunovrat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Slunovrat ve vyhledávači Qwant

Najít termín Slunovrat ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Slunovrat ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Slunovrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slunovrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Slunovrat například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Slunovrat? resp. co se přesně ukrývá za slovem Slunovrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slunovrat, odpověď na dotaz co je to Slunovrat?. Víte např. kdo to je George Berkeley? Znáte a víte kdo je Michal Hašek? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než příroda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.