Co je to?
Definice výrazu Slunovrat. Co znamená odborný pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Co je Slunovrat? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Slunovrat?

Slunovrat je označení pro období, kdy se Slunce ocitá v nadhlavníku a svírá největší úhel s rovníkem. Je potřeba rozlišovat slunovrat letní a zimní. Letní slunovrat bývá kolem 21. Června. V tu dobu je Slunce v nadhlavníku přímo na obratníku Raka a je nejdelší den na severní polokouli. Zimní slunovrat přichází kolem 22. prosince, Slunce je v nadhlavníku na obratníku Kozoroha a na severní polokouli nastává nejkratší den.


Co je to Slunovrat? Význam slova, termín, Definice výrazu Slunovrat. Co znamená odborný pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Slunovrat můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Slunovrat je v sekci příroda

Klíčová slova: co je to Slunovrat?, popis, termín, význam pojmu, co znamená, vysvětlení, názvosloví, příroda, přesný výraz, co to je, přesný význam, definice pojmu, příroda, terminus technicus, odborný výraz, odborné názvosloví, význam, lexikon


Pojem Slunovrat je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Slunovrat? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Slunovrat (latinsky solstitium) je astronomický termín pro okamžik, kdy Slunce má vůči světovému rovníku největší (v případě letního slunovratu), respektive nejmenší (v případě zimního) deklinaci. Letní slunovrat nastává na severní polokouli obvykle okolo 21. června a zimní 21. prosince, přičemž jejich přesný čas se může mírně měnit.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Slunovrat ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Slunovrat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Slunovrat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Slunovrat ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Slunovrat na Youtube

Hledat výraz Slunovrat na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Slunovrat například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Slunovrat? resp. jaká je definice slova Slunovrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slunovrat, odpověď na dotaz co je to Slunovrat?. Víte např. kdo to je Personalistka? Znáte a víte kdo je Petr Gazdík? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Slunovrat hledat i v jiných kategoriích (než příroda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.