Co je to?
Definice výrazu Slunovrat. Co znamená odborný pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Co to je Slunovrat? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Slunovrat

Slunovrat je označení pro období, kdy se Slunce ocitá v nadhlavníku a svírá největší úhel s rovníkem. Je potřeba rozlišovat slunovrat letní a zimní. Letní slunovrat bývá kolem 21. Června. V tu dobu je Slunce v nadhlavníku přímo na obratníku Raka a je nejdelší den na severní polokouli. Zimní slunovrat přichází kolem 22. prosince, Slunce je v nadhlavníku na obratníku Kozoroha a na severní polokouli nastává nejkratší den.


Co je to Slunovrat? Význam slova, termín, Definice výrazu Slunovrat. Co znamená odborný pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Slunovrat s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Slunovrat se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: termín, terminus technicus, wiki, Příroda, slovo, popis, odborný výraz, pojem, lexikon, odborné názvosloví, Příroda, význam, význam slova, význam pojmu, formulace, přesný výraz, definice pojmu, názvosloví


Pojem Slunovrat je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Slunovrat? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slunovrat (latinsky solstitium) je astronomický termín pro okamžik, kdy Slunce má vůči světovému rovníku největší (v případě letního slunovratu), respektive nejmenší (v případě zimního) deklinaci. Letní slunovrat nastává na severní polokouli obvykle okolo 21. června a zimní 21. prosince, přičemž jejich přesný čas se může mírně měnit.

Další informační zdroje o slovu Slunovrat

Najít pojem Slunovrat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Slunovrat ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slunovrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Slunovrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Slunovrat ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Slunovrat ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Slunovrat například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Slunovrat? resp. co přesně znamená slovo Slunovrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slunovrat, odpověď na dotaz co je to Slunovrat?. Víte např. kdo to je Dylina? Znáte a víte kdo je Dalibor Janda? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.