Co je to?
Definice odborného termínu, slova Slunovrat. Co znamená pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Co je Slunovrat?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Slunovrat?

Slunovrat je označení pro období, kdy se Slunce ocitá v nadhlavníku a svírá největší úhel s rovníkem. Je potřeba rozlišovat slunovrat letní a zimní. Letní slunovrat bývá kolem 21. Června. V tu dobu je Slunce v nadhlavníku přímo na obratníku Raka a je nejdelší den na severní polokouli. Zimní slunovrat přichází kolem 22. prosince, Slunce je v nadhlavníku na obratníku Kozoroha a na severní polokouli nastává nejkratší den.


Co je to Slunovrat? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Slunovrat. Co znamená pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Slunovrat? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Slunovrat patří do sekce příroda

Klíčová slova: co znamená, popis, odborné názvosloví, názvosloví, význam, příroda, terminus technicus, definice, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, význam slova, lexikon, slovo, odborný výraz, vysvětlení, terminologie, slovník


Pojem Slunovrat je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Slunovrat? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slunovrat (latinsky solstitium) je astronomický termín pro okamžik, kdy Slunce má vůči světovému rovníku největší (v případě letního slunovratu), respektive nejmenší (v případě zimního) deklinaci. Letní slunovrat nastává na severní polokouli obvykle okolo 21. června a zimní 21. prosince, přičemž jejich přesný čas se může mírně měnit.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Slunovrat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Slunovrat na Google obrázcích

Zkusit najít Slunovrat ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Slunovrat ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Slunovrat na Youtube

Najít termín Slunovrat ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Slunovrat například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Slunovrat? resp. co přesně označuje termín Slunovrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slunovrat, odpověď na dotaz co je to Slunovrat?. Víte např. kdo to je Antonie Chrástecká? Znáte a víte kdo je Lubomír Zaorálek? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je příroda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Červený krab, slunovrat, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.