Co je to?
Definice výrazu Slunovrat. Co znamená odborný pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Co to je Slunovrat? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Slunovrat

Slunovrat je označení pro období, kdy se Slunce ocitá v nadhlavníku a svírá největší úhel s rovníkem. Je potřeba rozlišovat slunovrat letní a zimní. Letní slunovrat bývá kolem 21. Června. V tu dobu je Slunce v nadhlavníku přímo na obratníku Raka a je nejdelší den na severní polokouli. Zimní slunovrat přichází kolem 22. prosince, Slunce je v nadhlavníku na obratníku Kozoroha a na severní polokouli nastává nejkratší den.


Co je to Slunovrat? Význam slova, termín, Definice výrazu Slunovrat. Co znamená odborný pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Slunovrat můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Slunovrat je v sekci Příroda

Klíčová slova: popis, přesný výraz, pojem, terminus technicus, význam slova, wiki, význam, Příroda, lexikon, odborný výraz, synonymum, Slunovrat, vysvětlení, co to je, co znamená, slovo, definice, co je to Slunovrat?


Pojem Slunovrat je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Slunovrat? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Slunovrat (latinsky solstitium) je astronomický termín pro okamžik, kdy Slunce má vůči světovému rovníku největší (v případě letního slunovratu), respektive nejmenší (v případě zimního) deklinaci. Letní slunovrat nastává na severní polokouli obvykle okolo 21. června a zimní 21. prosince, přičemž jejich přesný čas se může mírně měnit.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Slunovrat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slunovrat ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Slunovrat ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Slunovrat ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Slunovrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Slunovrat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Slunovrat například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Slunovrat? resp. co znamená slovo Slunovrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slunovrat, odpověď na dotaz co je to Slunovrat?. Víte např. kdo to je Karel Gott? Znáte a víte kdo je Sharon Stone? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Slunovrat i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.