Co je to?
Definice výrazu Slunovrat. Co znamená odborný pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Co to je Slunovrat? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Slunovrat

Slunovrat je označení pro období, kdy se Slunce ocitá v nadhlavníku a svírá největší úhel s rovníkem. Je potřeba rozlišovat slunovrat letní a zimní. Letní slunovrat bývá kolem 21. Června. V tu dobu je Slunce v nadhlavníku přímo na obratníku Raka a je nejdelší den na severní polokouli. Zimní slunovrat přichází kolem 22. prosince, Slunce je v nadhlavníku na obratníku Kozoroha a na severní polokouli nastává nejkratší den.


Co je to Slunovrat? Význam slova, termín, Definice výrazu Slunovrat. Co znamená odborný pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Slunovrat? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Slunovrat je v kategorii Příroda

Klíčová slova: definice, význam slova, Slunovrat, přesný význam, informace, lexikon, co znamená, definice pojmu, slovo, terminus technicus, Příroda, terminologie, odborný výraz, slovník, popis, význam pojmu, co to je, pojem


Pojem Slunovrat je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Slunovrat?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slunovrat (latinsky solstitium) je astronomický termín pro okamžik, kdy Slunce má vůči světovému rovníku největší (v případě letního slunovratu), respektive nejmenší (v případě zimního) deklinaci. Letní slunovrat nastává na severní polokouli obvykle okolo 21. června a zimní 21. prosince, přičemž jejich přesný čas se může mírně měnit.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Slunovrat ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Slunovrat ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Slunovrat na Youtube

Najít slovo Slunovrat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Slunovrat ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Slunovrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Slunovrat například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Slunovrat? resp. co přesně označuje termín Slunovrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slunovrat, odpověď na dotaz co je to Slunovrat?. Víte např. kdo to je Karel Havlíček Borovský? Znáte a víte kdo je Jaromír Nohavica? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Příroda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.