Co je to?
Definice výrazu Infantilismus. Co znamená odborný pojem Infantilismus z kategorie Psychologie?

Co to je Infantilismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Infantilismus

Infantilismus znamená dětinskost. Jedná o takové chování, které je neadekvátní vzhledem k věku dotyčné osoby, neodpovídá mu. Určitý věk by s sebou měl nést vyspělost nejen ve smyslu fyzickém, ale i psychickém. Dětinské chování se může občas vyskytnout u pubescentů, kdy to ale může být pouhá recese. Pro dětinské chování je charakteristické přílišné podléhání emocím a nízká míra sebekontroly.


Co je to Infantilismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Infantilismus. Co znamená odborný pojem Infantilismus z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Infantilismus? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Infantilismus je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, lexikon, význam, slovník, termín, názvosloví, definice, odborný výraz, přesný význam, co je to Infantilismus?, popis, slovo, pojem, vysvětlení, terminologie, odborné názvosloví, heslo


Pojem Infantilismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Infantilismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Infantilismus (z lat. infans, doslova nemluvně) označuje většinou různé vývojové poruchy, případně infantilní čili „dětinské“ jednání.

Další zdroje informací

Hledat slovo Infantilismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Infantilismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Infantilismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Infantilismus ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infantilismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Infantilismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Infantilismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Infantilismus? resp. co je to Infantilismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infantilismus, odpověď na dotaz co je to Infantilismus?. Víte např. kdo to je Bukvice? Znáte a víte kdo je Michael Moore? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Infantilismus v jiné sekci než Psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.