Co je to?
Výraz, termín, definice slova Trimestr. Co znamená odborný pojem Trimestr z kategorie Lékařství?

Co je to Trimestr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Trimestr

Trimestr je latinský termín používaný převážně v lékařství, obecně znamená období tří měsíců. Lékaři takto označují fáze těhotenství. To se dělí do tří trimestrů.
První trimestr je nejsledovanější, protože v něm hrozí největší nebezpečí spontánního potratu nebo zamlklého těhotenství. Příčinou potratu v prvním trimestru bývá defekt plodu, poškození nebo onemocnění rodičů.


Co je to Trimestr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Trimestr. Co znamená odborný pojem Trimestr z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Trimestr? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Trimestr patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: definice, Trimestr, slovo, co je to Trimestr?, co znamená, přesný význam, definice pojmu, Lékařství, formulace, přesný výraz, význam pojmu, synonymum, odborné názvosloví, lexikon, význam, Lékařství, terminologie, odborný výraz


Pojem Trimestr je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trimestr? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Trimestr (z lat. tri-, tři a mensis, měsíc) znamená doslova "trojici měsíců" a může znamenat:

♦ čtvrtletí – obecně tříměsíční období
♦ jedna ze tří fází těhotenství, také se používá označení trimenon (z řečtiny)
♦ část školního roku – na některých zejména vysokých školách, obvykle třetina školního roku; obdoba delšího semestru

Pro více informací o heslu Trimestr zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Trimestr ve Wikizdrojích

Najít termín Trimestr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Trimestr na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trimestr ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Trimestr ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trimestr ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Trimestr například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Trimestr? resp. co se skrývá pod slovem Trimestr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trimestr, odpověď na dotaz co je to Trimestr?. Víte např. kdo to je Daniel Hůlka? Znáte a víte kdo je Vývojář? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.