Co je to?
Výraz, termín, definice slova Trimestr. Co znamená odborný pojem Trimestr z kategorie Lékařství?

Co je to Trimestr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Trimestr

Trimestr je latinský termín používaný převážně v lékařství, obecně znamená období tří měsíců. Lékaři takto označují fáze těhotenství. To se dělí do tří trimestrů.
První trimestr je nejsledovanější, protože v něm hrozí největší nebezpečí spontánního potratu nebo zamlklého těhotenství. Příčinou potratu v prvním trimestru bývá defekt plodu, poškození nebo onemocnění rodičů.


Co je to Trimestr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Trimestr. Co znamená odborný pojem Trimestr z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Trimestr patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: význam, názvosloví, popis, Trimestr, lexikon, slovo, co znamená, Lékařství, informace, wiki, odborný výraz, termín, co je to Trimestr?, přesný výraz, význam pojmu, význam slova, synonymum, odborné názvosloví


Pojem Trimestr je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Trimestr?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Trimestr (z lat. tri-, tři a mensis, měsíc) znamená doslova "trojici měsíců" a může znamenat:

♦ čtvrtletí – obecně tříměsíční období
♦ jedna ze tří fází těhotenství, také se používá označení trimenon (z řečtiny)
♦ část školního roku – na některých zejména vysokých školách, obvykle třetina školního roku; obdoba delšího semestru

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Trimestr ve Wikislovníku

Hledat heslo Trimestr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Trimestr na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trimestr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trimestr ve Wikimedia Commons

Najít termín Trimestr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Trimestr například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Trimestr? resp. co se skrývá pod slovem Trimestr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trimestr, odpověď na dotaz co je to Trimestr?. Víte např. kdo to je Emil Hácha? Znáte a víte kdo je Demokrat? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.