Co je to?
Definice výrazu Botox. Co znamená odborný pojem Botox z kategorie Lékařství?

Co to je Botox? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Botox?

Botox je název produktu vyráběného z jedu botulinu. Jedná se o název obchodního produktu, který se masově používá, a proto se stal i názvem pro injekční vyhlazování vrásek botulinovým jedem.
Při kosmetické aplikaci se botulotoxin injekčně vstříkne do určených míst obličeje, a tím způsobí ochrnutí svalů. Tak dojde k dočasnému vyhlazení vrásek. To vydrží dva měsíce až půl roku.


Co je to Botox? Význam slova, termín, Definice výrazu Botox. Co znamená odborný pojem Botox z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Botox? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Botox je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam slova, co to je, terminologie, význam, wiki, formulace, synonymum, definice, Lékařství, co znamená, terminus technicus, vysvětlení, názvosloví, Lékařství, heslo, význam pojmu, odborný výraz, slovník


Pojem Botox je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Botox dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Botulotoxin (z latinského botulus = klobása), resp. botulin nebo klobásový jed je toxická polypeptidická dvojsložková směs produkovaná bakteriemi Clostridium botulinum. Produkce botulotoxinu probíhá pouze za anaerobních podmínek (bez přístupu vzduchu), optimální pH prostředí je 4,8–8,5 a teplota kolem 30 °C.

Další zdroje informací o slovu Botox

Hledat videa s názvem Botox na Youtube

Vyhledat termín Botox ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Botox ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Botox na Google.cz

Zkusit najít slovo Botox ve Wikislovníku

Najít slovo Botox ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Botox například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Botox? resp. co vlastně znamená slovo Botox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Botox, odpověď na dotaz co je to Botox?. Víte např. kdo to je Eva Josefíková? Znáte a víte kdo je Vegetarián? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Botox v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.