Co je to?
Výraz, termín, definice slova Botox. Co znamená odborný pojem Botox z kategorie Lékařství?

Co je to Botox? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Botox?

Botox je název produktu vyráběného z jedu botulinu. Jedná se o název obchodního produktu, který se masově používá, a proto se stal i názvem pro injekční vyhlazování vrásek botulinovým jedem.
Při kosmetické aplikaci se botulotoxin injekčně vstříkne do určených míst obličeje, a tím způsobí ochrnutí svalů. Tak dojde k dočasnému vyhlazení vrásek. To vydrží dva měsíce až půl roku.


Co je to Botox? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Botox. Co znamená odborný pojem Botox z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Botox s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Botox se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: přesný význam, odborné názvosloví, termín, význam, terminus technicus, slovník, přesný výraz, význam slova, slovo, co je to Botox?, heslo, definice pojmu, wiki, synonymum, význam pojmu, odborný výraz, formulace, vysvětlení


Pojem Botox je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Botox? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Botulotoxin (z latinského botulus = klobása), resp. botulin nebo klobásový jed je toxická polypeptidická dvojsložková směs produkovaná bakteriemi Clostridium botulinum. Produkce botulotoxinu probíhá pouze za anaerobních podmínek (bez přístupu vzduchu), optimální pH prostředí je 4,8–8,5 a teplota kolem 30 °C.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Botox ve Wikislovníku

Najít heslo Botox na Google.cz

Najít termín Botox ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Botox na Youtube

Zkusit najít heslo Botox ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Botox ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Botox například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Botox? resp. co se přesně ukrývá za slovem Botox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Botox, odpověď na dotaz co je to Botox?. Víte např. kdo to je Olga Havlová? Znáte a víte kdo je Barbora Strýcová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Botox hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.