Co je to?
Definice výrazu Botox. Co znamená odborný pojem Botox z kategorie Lékařství?

Co to je Botox? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Botox?

Botox je název produktu vyráběného z jedu botulinu. Jedná se o název obchodního produktu, který se masově používá, a proto se stal i názvem pro injekční vyhlazování vrásek botulinovým jedem.
Při kosmetické aplikaci se botulotoxin injekčně vstříkne do určených míst obličeje, a tím způsobí ochrnutí svalů. Tak dojde k dočasnému vyhlazení vrásek. To vydrží dva měsíce až půl roku.


Co je to Botox? Význam slova, termín, Definice výrazu Botox. Co znamená odborný pojem Botox z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Botox? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Botox je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: heslo, co znamená, lexikon, termín, popis, přesný výraz, definice, odborné názvosloví, co je to Botox?, slovník, formulace, přesný význam, wiki, Lékařství, co to je, terminus technicus, význam slova, pojem


Pojem Botox je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Botox dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Botulotoxin (z latinského botulus = klobása), resp. botulin nebo klobásový jed je toxická polypeptidická dvojsložková směs produkovaná bakteriemi Clostridium botulinum. Produkce botulotoxinu probíhá pouze za anaerobních podmínek (bez přístupu vzduchu), optimální pH prostředí je 4,8–8,5 a teplota kolem 30 °C.

Další zdroje informací o slovu Botox

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Botox ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Botox ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Botox ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Botox ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Botox ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Botox na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Botox například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Botox? resp. co se skrývá pod slovem Botox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Botox, odpověď na dotaz co je to Botox?. Víte např. kdo to je Číšník? Znáte a víte kdo je Čecháček? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Botox v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.