Co je to?
Definice výrazu Botox. Co znamená odborný pojem Botox z kategorie Lékařství?

Co to je Botox? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Botox

Botox je název produktu vyráběného z jedu botulinu. Jedná se o název obchodního produktu, který se masově používá, a proto se stal i názvem pro injekční vyhlazování vrásek botulinovým jedem.
Při kosmetické aplikaci se botulotoxin injekčně vstříkne do určených míst obličeje, a tím způsobí ochrnutí svalů. Tak dojde k dočasnému vyhlazení vrásek. To vydrží dva měsíce až půl roku.


Co je to Botox? Význam slova, termín, Definice výrazu Botox. Co znamená odborný pojem Botox z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Botox je v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, význam pojmu, význam, definice pojmu, lexikon, Botox, termín, terminologie, přesný význam, odborné názvosloví, Lékařství, informace, pojem, terminus technicus, synonymum, heslo, slovník


Pojem Botox je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Botox?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Botulotoxin (z latinského botulus = klobása), resp. botulin nebo klobásový jed je toxická polypeptidická dvojsložková směs produkovaná bakteriemi Clostridium botulinum. Produkce botulotoxinu probíhá pouze za anaerobních podmínek (bez přístupu vzduchu), optimální pH prostředí je 4,8–8,5 a teplota kolem 30 °C.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Botox ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Botox ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Botox ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Botox ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Botox ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Botox ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Botox například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Botox? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Botox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Botox, odpověď na dotaz co je to Botox?. Víte např. kdo to je Lukáš Nečesaný? Znáte a víte kdo je Alan Turing? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.