Co je to?
Odborný výraz, definice slova Botox. Co znamená slovo Botox z kategorie Lékařství?

Co je Botox? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Botox?

Botox je název produktu vyráběného z jedu botulinu. Jedná se o název obchodního produktu, který se masově používá, a proto se stal i názvem pro injekční vyhlazování vrásek botulinovým jedem.
Při kosmetické aplikaci se botulotoxin injekčně vstříkne do určených míst obličeje, a tím způsobí ochrnutí svalů. Tak dojde k dočasnému vyhlazení vrásek. To vydrží dva měsíce až půl roku.


Co je to Botox? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Botox. Co znamená slovo Botox z kategorie Lékařství?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Botox patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: co znamená, synonymum, co je to Botox?, slovník, informace, definice, formulace, pojem, odborný výraz, Botox, lékařství, popis, heslo, termín, terminologie, význam slova, názvosloví, definice pojmu


Pojem Botox je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Botox? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Botulotoxin (z latinského botulus = klobása), resp. botulin nebo klobásový jed je toxická polypeptidická dvojsložková směs produkovaná bakteriemi Clostridium botulinum. Produkce botulotoxinu probíhá pouze za anaerobních podmínek (bez přístupu vzduchu), optimální pH prostředí je 4,8–8,5 a teplota kolem 30 °C.

Pro další informace o termínu Botox zkuste tyto odkazy

Najít termín Botox ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Botox ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Botox ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Botox ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Botox na Google.cz

Najít výraz Botox ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Botox například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Botox? resp. co označuje slovo Botox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Botox, odpověď na dotaz co je to Botox?. Víte např. kdo to je Jaroslav Štefec? Znáte a víte kdo je Jan Hřebejk? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.