Co je to?
Definice výrazu Botox. Co znamená odborný pojem Botox z kategorie Lékařství?

Co to je Botox? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Botox?

Botox je název produktu vyráběného z jedu botulinu. Jedná se o název obchodního produktu, který se masově používá, a proto se stal i názvem pro injekční vyhlazování vrásek botulinovým jedem.
Při kosmetické aplikaci se botulotoxin injekčně vstříkne do určených míst obličeje, a tím způsobí ochrnutí svalů. Tak dojde k dočasnému vyhlazení vrásek. To vydrží dva měsíce až půl roku.


Co je to Botox? Význam slova, termín, Definice výrazu Botox. Co znamená odborný pojem Botox z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Botox? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Botox patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Botox, wiki, co to je, popis, odborné názvosloví, význam, co je to Botox?, přesný výraz, názvosloví, odborný výraz, synonymum, význam slova, slovo, definice pojmu, pojem, formulace, co znamená, terminologie


Pojem Botox je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Botox? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Botulotoxin (z latinského botulus = klobása), resp. botulin nebo klobásový jed je toxická polypeptidická dvojsložková směs produkovaná bakteriemi Clostridium botulinum. Produkce botulotoxinu probíhá pouze za anaerobních podmínek (bez přístupu vzduchu), optimální pH prostředí je 4,8–8,5 a teplota kolem 30 °C.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Botox ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Botox ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Botox na Youtube

Hledat pojem Botox ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Botox ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Botox ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Botox například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Botox? resp. jaký je přesný význam slova Botox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Botox, odpověď na dotaz co je to Botox?. Víte např. kdo to je Paramedic? Znáte a víte kdo je Vegetarián? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.