Co je to?
Definice výrazu Lymfodrenáž. Co znamená odborný pojem Lymfodrenáž z kategorie Lékařství?

Co je Lymfodrenáž? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lymfodrenáž

Slovo lymfodrenáž je v dnešní době velmi frekventované, a to zejména v souvislosti s kosmetickými úpravami zevnějšku. Lymfodrenáž, jinak také nazývaná lymfatická masáž, je typem masáže založeným na rytmickém hnětení svalů za účelem povzbuzení proudění mízy (lymfy) v těle. Lymfodrenáž by měla napomáhat odstranění celulitidy, jednoho z největších "strašáků" (nejen) celebrit. Lymfodrenáž má ale využití i jako účinná léčebná metoda např. při léčbě chronických otoků. Na provádění lymfodrenáže existují také přístroje.


Co je to Lymfodrenáž? Význam slova, termín, Definice výrazu Lymfodrenáž. Co znamená odborný pojem Lymfodrenáž z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Lymfodrenáž je v sekci lékařství

Klíčová slova: co znamená, wiki, informace, význam, odborné názvosloví, názvosloví, co to je, popis, co je to Lymfodrenáž?, význam slova, termín, synonymum, formulace, lékařství, definice, definice pojmu, pojem, slovo


Pojem Lymfodrenáž je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lymfodrenáž? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lymfodrenáž je speciální léčebná metoda, za pomocí které se podporuje vyplavování odpadních látek z těla. Jedná se tedy o prostředek detoxikace. Díky lymfodrenáži můžeme z těla dostat nahromaděné toxické látky, které jsou jinak pro tělo škodlivé. Dalším důležitým aspektem lymfodrenáže, je urychlení toku lymfy mízním řečištěm a podpora látkové výměny organismu. Lymfodrenáž významným způsobem podporuje imunitní systém[1]. V dnešní době se hojně využívá spíše ke kosmetickým účelům, například významně napomáhá k odstranění celulitidy. Další nespornou výhodou je, že lymfodrenáž napomáhá k zlepšení metabolismu a zlepšení fyzické kondice, což může vést k úbytku váhy.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lymfodrenáž ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lymfodrenáž ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Lymfodrenáž ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Lymfodrenáž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Lymfodrenáž ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Lymfodrenáž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lymfodrenáž například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Lymfodrenáž? resp. co znamená výraz Lymfodrenáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lymfodrenáž, odpověď na dotaz co je to Lymfodrenáž?. Víte např. kdo to je Božidara Turzonovová? Znáte a víte kdo je Neurolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde