Co je to?
Definice výrazu, termínu Žardiniéra. Co znamená odborný pojem Žardiniéra z kategorie Rostliny?

Co je Žardiniéra? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Žardiniéra?

Žardinéra je druh nádoby určené k pěstování květin. Používá se i název žardinka. Může se jednat jak o květinový stolek, tak přímo o nádobu. V tom případě jde o nízký květináč, který se od spodní části značně rozšiřuje do tvaru polokoule.
Největší popularity dosáhla žardiniéra ve Francii již v 18. století a její obliba vydržela až do poloviny 20. století. Je určena především pokojovým nebo balkonovým rostlinám, nádoba může byt i zavěšena.


Co je to Žardiniéra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Žardiniéra. Co znamená odborný pojem Žardiniéra z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Žardiniéra je v kategorii rostliny

Klíčová slova: synonymum, lexikon, heslo, slovník, význam slova, význam, wiki, popis, rostliny, pojem, odborný výraz, terminus technicus, přesný výraz, Žardiniéra, co je to Žardiniéra?, terminologie, názvosloví, přesný význam


Pojem Žardiniéra je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žardiniéra? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Žardiniéra (z francouzského jardinière, tj. zahradnice) je kontejner s nádobou nebo stojanem, určený pro vystavování okrasných rostlin, především květin.
První žardiniéry jsou známé z antiky, především z římské architektury. Druhým obdobím rozkvětu žardiniér v Evropě byly renesance a manýrismus. Zlatý věk žardiniér nastal v období rokoka ve Francii od 2. třetiny 18. století a trval až do první poloviny 20. století. Specifický výoj mají žardiniéry v kultuře Dálného Východu

Více informací o pojmu Žardiniéra lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Žardiniéra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Žardiniéra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žardiniéra ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Žardiniéra ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Žardiniéra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Žardiniéra ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Žardiniéra například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte jaká je definice termínu Žardiniéra? resp. co znamená výraz Žardiniéra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žardiniéra, odpověď na dotaz co je to Žardiniéra?. Víte např. kdo to je Petr Muk? Znáte a víte kdo je Jiřina Švorcová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.