Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žardiniéra. Co znamená odborný pojem Žardiniéra z kategorie Rostliny?

Co je to Žardiniéra? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Žardiniéra

Žardinéra je druh nádoby určené k pěstování květin. Používá se i název žardinka. Může se jednat jak o květinový stolek, tak přímo o nádobu. V tom případě jde o nízký květináč, který se od spodní části značně rozšiřuje do tvaru polokoule.
Největší popularity dosáhla žardiniéra ve Francii již v 18. století a její obliba vydržela až do poloviny 20. století. Je určena především pokojovým nebo balkonovým rostlinám, nádoba může byt i zavěšena.


Co je to Žardiniéra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žardiniéra. Co znamená odborný pojem Žardiniéra z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Žardiniéra s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Žardiniéra je v kategorii rostliny

Klíčová slova: slovo, slovník, odborné názvosloví, lexikon, co to je, terminologie, heslo, odborný výraz, rostliny, terminus technicus, definice pojmu, co je to Žardiniéra?, význam, popis, vysvětlení, význam slova, názvosloví, Žardiniéra


Pojem Žardiniéra je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Žardiniéra?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Žardiniéra (z francouzského jardinière, tj. zahradnice) je kontejner s nádobou nebo stojanem, určený pro vystavování okrasných rostlin, především květin.
První žardiniéry jsou známé z antiky, především z římské architektury. Druhým obdobím rozkvětu žardiniér v Evropě byly renesance a manýrismus. Zlatý věk žardiniér nastal v období rokoka ve Francii od 2. třetiny 18. století a trval až do první poloviny 20. století. Specifický výoj mají žardiniéry v kultuře Dálného Východu

Pro více informací o heslu Žardiniéra zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Žardiniéra ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Žardiniéra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Žardiniéra ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Žardiniéra na Youtube

Zkusit najít termín Žardiniéra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žardiniéra ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Žardiniéra například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Žardiniéra? resp. co znamená Žardiniéra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žardiniéra, odpověď na dotaz co je to Žardiniéra?. Víte např. kdo to je Hrobník? Znáte a víte kdo je Cobie Smulders? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než rostliny). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.