Co je to?
Definice výrazu, termínu Žardiniéra. Co znamená odborný pojem Žardiniéra z kategorie Rostliny?

Co je to Žardiniéra? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Žardiniéra

Žardinéra je druh nádoby určené k pěstování květin. Používá se i název žardinka. Může se jednat jak o květinový stolek, tak přímo o nádobu. V tom případě jde o nízký květináč, který se od spodní části značně rozšiřuje do tvaru polokoule.
Největší popularity dosáhla žardiniéra ve Francii již v 18. století a její obliba vydržela až do poloviny 20. století. Je určena především pokojovým nebo balkonovým rostlinám, nádoba může byt i zavěšena.


Co je to Žardiniéra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Žardiniéra. Co znamená odborný pojem Žardiniéra z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Žardiniéra s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Žardiniéra patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, terminologie, wiki, Žardiniéra, formulace, odborný výraz, odborné názvosloví, co to je, přesný výraz, význam, slovo, popis, význam slova, pojem, Rostliny, definice pojmu, heslo


Pojem Žardiniéra je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žardiniéra? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žardiniéra (z francouzského jardinière, tj. zahradnice) je kontejner s nádobou nebo stojanem, určený pro vystavování okrasných rostlin, především květin.

Jiné zdroje informací o pojmu Žardiniéra

Hledat videa s názvem Žardiniéra na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žardiniéra ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Žardiniéra ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Žardiniéra na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žardiniéra ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Žardiniéra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Žardiniéra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Žardiniéra? resp. co přesně označuje termín Žardiniéra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žardiniéra, odpověď na dotaz co je to Žardiniéra?. Víte např. kdo to je Martin Hlaváček? Znáte a víte kdo je Čarodejnice? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.