Co je to?
Definice výrazu, termínu Žardiniéra. Co znamená odborný pojem Žardiniéra z kategorie Rostliny?

Co je to Žardiniéra? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Žardiniéra

Žardinéra je druh nádoby určené k pěstování květin. Používá se i název žardinka. Může se jednat jak o květinový stolek, tak přímo o nádobu. V tom případě jde o nízký květináč, který se od spodní části značně rozšiřuje do tvaru polokoule.
Největší popularity dosáhla žardiniéra ve Francii již v 18. století a její obliba vydržela až do poloviny 20. století. Je určena především pokojovým nebo balkonovým rostlinám, nádoba může byt i zavěšena.


Co je to Žardiniéra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Žardiniéra. Co znamená odborný pojem Žardiniéra z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Žardiniéra patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: terminologie, Rostliny, odborný výraz, přesný výraz, synonymum, význam pojmu, slovo, pojem, formulace, názvosloví, co znamená, informace, co to je, vysvětlení, wiki, terminus technicus, význam, přesný význam


Pojem Žardiniéra je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Žardiniéra můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Žardiniéra (z francouzského jardinière, tj. zahradnice) je kontejner s nádobou nebo stojanem, určený pro vystavování okrasných rostlin, především květin.
První žardiniéry jsou známé z antiky, především z římské architektury. Druhým obdobím rozkvětu žardiniér v Evropě byly renesance a manýrismus. Zlatý věk žardiniér nastal v období rokoka ve Francii od 2. třetiny 18. století a trval až do první poloviny 20. století. Specifický výoj mají žardiniéry v kultuře Dálného Východu

Další informační zdroje o slovu Žardiniéra

Hledat videa s názvem Žardiniéra na Youtube

Najít heslo Žardiniéra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žardiniéra ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Žardiniéra ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žardiniéra ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Žardiniéra ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Žardiniéra například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Žardiniéra? resp. co se skrývá pod slovem Žardiniéra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žardiniéra, odpověď na dotaz co je to Žardiniéra?. Víte např. kdo to je Bruce Springsteen? Znáte a víte kdo je Jim Morrison? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Rostliny. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.