Co je to?
Výraz, termín, definice slova Firewall. Co znamená odborný pojem Firewall z kategorie Počítače?

Co je to Firewall? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Firewall?

Přemýšlíte nad tím, co vlastně pomáhá s ochranou počítače před nepřátelským virtuálním prostředím? Jedná se o firewall, což je síťové zařízení, jež pomáhá s řízením a zabezpečením síťového provozu. Firewally se dělí do přibližně čtyř kategorií - aplikační brány, paketové filtry, stavové paketové filtry a stavové paketové filtry s kontrolou známých protokolů. Firewall se v počítačích poprvé začal využívat již v osmdesátých letech.


Co je to Firewall? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Firewall. Co znamená odborný pojem Firewall z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Firewall? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Firewall se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: co to je, definice, Počítače, odborné názvosloví, slovo, názvosloví, heslo, odborný výraz, Firewall, význam pojmu, pojem, synonymum, popis, co znamená, co je to Firewall?, terminologie, význam slova, lexikon


Pojem Firewall je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Firewall?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Firewall je síťové zařízení, které slouží k řízení a zabezpečování síťového provozu mezi sítěmi s různou úrovní důvěryhodnosti a zabezpečení. Zjednodušeně se dá říct, že slouží jako kontrolní bod, který definuje pravidla pro komunikaci mezi sítěmi, které od sebe odděluje. Tato pravidla historicky vždy zahrnovala identifikaci zdroje a cíle dat (zdrojovou a cílovou IP adresu) a zdrojový a cílový port, což je však pro dnešní firewally už poměrně nedostatečné – modernější firewally se opírají přinejmenším o informace o stavu spojení, znalost kontrolovaných protokolů a případně prvky IDS.

Router DIR‑600

Router DIR‑600 obsahuje dvojici aktivních firewallů (SPI a NAT). Autor: Emilian Robert Vicol, zdroj: Pixabay
Router DIR‑600 obsahuje dvojici aktivních firewallů (SPI a NAT). Autor: Emilian Robert Vicol, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Firewall ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Firewall na Google.cz

Vyhledat termín Firewall ve vyhledávači Qwant

Najít termín Firewall ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Firewall ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Firewall ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Firewall například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Firewall? resp. jaká je definice termínu Firewall? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Firewall, odpověď na dotaz co je to Firewall?. Víte např. kdo to je Klinický psycholog? Znáte a víte kdo je Ombudsman? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?