Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Firewall. Co znamená pojem Firewall z kategorie Počítače?

Co je Firewall? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Firewall?

Přemýšlíte nad tím, co vlastně pomáhá s ochranou počítače před nepřátelským virtuálním prostředím? Jedná se o firewall, což je síťové zařízení, jež pomáhá s řízením a zabezpečením síťového provozu. Firewally se dělí do přibližně čtyř kategorií - aplikační brány, paketové filtry, stavové paketové filtry a stavové paketové filtry s kontrolou známých protokolů. Firewall se v počítačích poprvé začal využívat již v osmdesátých letech.


Co je to Firewall? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Firewall. Co znamená pojem Firewall z kategorie Počítače?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Firewall s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Firewall se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: termín, popis, význam, formulace, odborné názvosloví, slovo, přesný význam, odborný výraz, význam pojmu, definice pojmu, počítače, terminus technicus, Firewall, přesný výraz, vysvětlení, význam slova, terminologie, synonymum


Pojem Firewall je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Firewall? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Firewall je síťové zařízení, které slouží k řízení a zabezpečování síťového provozu mezi sítěmi s různou úrovní důvěryhodnosti a zabezpečení. Zjednodušeně se dá říct, že slouží jako kontrolní bod, který definuje pravidla pro komunikaci mezi sítěmi, které od sebe odděluje. Tato pravidla historicky vždy zahrnovala identifikaci zdroje a cíle dat (zdrojovou a cílovou IP adresu) a zdrojový a cílový port, což je však pro dnešní firewally už poměrně nedostatečné – modernější firewally se opírají přinejmenším o informace o stavu spojení, znalost kontrolovaných protokolů a případně prvky IDS.

Router DIR‑600

Router DIR‑600 obsahuje dvojici aktivních firewallů (SPI a NAT). Autor: Emilian Robert Vicol, zdroj: Pixabay
Router DIR‑600 obsahuje dvojici aktivních firewallů (SPI a NAT). Autor: Emilian Robert Vicol, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Firewall zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Firewall ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Firewall ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Firewall ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Firewall na Youtube

Vyhledat pojem Firewall ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Firewall na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Firewall například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Firewall? resp. co přesně znamená slovo Firewall? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Firewall, odpověď na dotaz co je to Firewall?. Víte např. kdo to je Xantipa? Znáte a víte kdo je Ombudsman? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než počítače. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?