Co je to?
Výraz, termín, definice slova Firewall. Co znamená odborný pojem Firewall z kategorie Počítače?

Co je to Firewall? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Firewall

Přemýšlíte nad tím, co vlastně pomáhá s ochranou počítače před nepřátelským virtuálním prostředím? Jedná se o firewall, což je síťové zařízení, jež pomáhá s řízením a zabezpečením síťového provozu. Firewally se dělí do přibližně čtyř kategorií - aplikační brány, paketové filtry, stavové paketové filtry a stavové paketové filtry s kontrolou známých protokolů. Firewall se v počítačích poprvé začal využívat již v osmdesátých letech.


Co je to Firewall? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Firewall. Co znamená odborný pojem Firewall z kategorie Počítače?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Firewall) můžete sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Firewall patří do kategorie počítače

Klíčová slova: informace, co to je, význam slova, wiki, přesný výraz, co znamená, počítače, co je to Firewall?, termín, definice, synonymum, slovník, terminus technicus, heslo, počítače, popis, význam pojmu, význam


Pojem Firewall je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Firewall? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Firewall je síťové zařízení, které slouží k řízení a zabezpečování síťového provozu mezi sítěmi s různou úrovní důvěryhodnosti a zabezpečení. Zjednodušeně se dá říct, že slouží jako kontrolní bod, který definuje pravidla pro komunikaci mezi sítěmi, které od sebe odděluje. Tato pravidla historicky vždy zahrnovala identifikaci zdroje a cíle dat (zdrojovou a cílovou IP adresu) a zdrojový a cílový port, což je však pro dnešní firewally už poměrně nedostatečné – modernější firewally se opírají přinejmenším o informace o stavu spojení, znalost kontrolovaných protokolů a případně prvky IDS.

Router DIR‑600

Router DIR‑600 obsahuje dvojici aktivních firewallů (SPI a NAT). Autor: Emilian Robert Vicol, zdroj: Pixabay
Router DIR‑600 obsahuje dvojici aktivních firewallů (SPI a NAT). Autor: Emilian Robert Vicol, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Firewall lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Firewall na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Firewall ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Firewall ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Firewall ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Firewall ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Firewall na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Firewall například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Firewall? resp. co se přesně ukrývá za slovem Firewall? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Firewall, odpověď na dotaz co je to Firewall?. Víte např. kdo to je Václav Postránecký? Znáte a víte kdo je Ombudsman? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Firewall hledat i v jiných kategoriích (než počítače) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?