Co je to?
Výraz, termín, definice slova Firewall. Co znamená odborný pojem Firewall z kategorie Počítače?

Co je to Firewall? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Firewall

Přemýšlíte nad tím, co vlastně pomáhá s ochranou počítače před nepřátelským virtuálním prostředím? Jedná se o firewall, což je síťové zařízení, jež pomáhá s řízením a zabezpečením síťového provozu. Firewally se dělí do přibližně čtyř kategorií - aplikační brány, paketové filtry, stavové paketové filtry a stavové paketové filtry s kontrolou známých protokolů. Firewall se v počítačích poprvé začal využívat již v osmdesátých letech.


Co je to Firewall? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Firewall. Co znamená odborný pojem Firewall z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Firewall? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Firewall je v kategorii Počítače

Klíčová slova: definice, význam slova, přesný význam, význam pojmu, co znamená, Počítače, termín, slovo, co je to Firewall?, wiki, vysvětlení, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, popis, heslo, názvosloví, definice pojmu


Pojem Firewall je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Firewall? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Firewall je síťové zařízení, které slouží k řízení a zabezpečování síťového provozu mezi sítěmi s různou úrovní důvěryhodnosti a zabezpečení. Zjednodušeně se dá říct, že slouží jako kontrolní bod, který definuje pravidla pro komunikaci mezi sítěmi, které od sebe odděluje. Tato pravidla historicky vždy zahrnovala identifikaci zdroje a cíle dat (zdrojovou a cílovou IP adresu) a zdrojový a cílový port, což je však pro dnešní firewally už poměrně nedostatečné – modernější firewally se opírají přinejmenším o informace o stavu spojení, znalost kontrolovaných protokolů a případně prvky IDS.

Router DIR‑600

Router DIR‑600 obsahuje dvojici aktivních firewallů (SPI a NAT). Autor: Emilian Robert Vicol, zdroj: Pixabay
Router DIR‑600 obsahuje dvojici aktivních firewallů (SPI a NAT). Autor: Emilian Robert Vicol, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Firewall zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Firewall ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Firewall ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Firewall ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Firewall ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Firewall ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Firewall ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Firewall například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Firewall? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Firewall? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Firewall, odpověď na dotaz co je to Firewall?. Víte např. kdo to je Občan? Znáte a víte kdo je Ombudsman? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Firewall hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?