Co je to?
Odborný výraz, definice slova Firewall. Co znamená pojem Firewall z kategorie Počítače?

Co je Firewall?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Firewall

Přemýšlíte nad tím, co vlastně pomáhá s ochranou počítače před nepřátelským virtuálním prostředím? Jedná se o firewall, což je síťové zařízení, jež pomáhá s řízením a zabezpečením síťového provozu. Firewally se dělí do přibližně čtyř kategorií - aplikační brány, paketové filtry, stavové paketové filtry a stavové paketové filtry s kontrolou známých protokolů. Firewall se v počítačích poprvé začal využívat již v osmdesátých letech.


Co je to Firewall? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Firewall. Co znamená pojem Firewall z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Firewall doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Firewall se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, slovník, synonymum, terminologie, význam slova, termín, odborný výraz, lexikon, význam pojmu, přesný význam, počítače, co je to Firewall?, popis, slovo, wiki, pojem, definice pojmu


Pojem Firewall je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Firewall? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Firewall je síťové zařízení, které slouží k řízení a zabezpečování síťového provozu mezi sítěmi s různou úrovní důvěryhodnosti a zabezpečení. Zjednodušeně se dá říct, že slouží jako kontrolní bod, který definuje pravidla pro komunikaci mezi sítěmi, které od sebe odděluje. Tato pravidla historicky vždy zahrnovala identifikaci zdroje a cíle dat (zdrojovou a cílovou IP adresu) a zdrojový a cílový port, což je však pro dnešní firewally už poměrně nedostatečné – modernější firewally se opírají přinejmenším o informace o stavu spojení, znalost kontrolovaných protokolů a případně prvky IDS.

Router DIR‑600

Router DIR‑600 obsahuje dvojici aktivních firewallů (SPI a NAT). Autor: Emilian Robert Vicol, zdroj: Pixabay
Router DIR‑600 obsahuje dvojici aktivních firewallů (SPI a NAT). Autor: Emilian Robert Vicol, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Firewall doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Firewall ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Firewall ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Firewall ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Firewall na Youtube

Zkusit najít Firewall ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Firewall na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Firewall například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Firewall? resp. co to je Firewall? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Firewall, odpověď na dotaz co je to Firewall?. Víte např. kdo to je Aktivista? Znáte a víte kdo je Ombudsman? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Firewall i v jiných kategoriích (než počítače). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, Stolní počítač, firewall, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?